Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 4

  • 97 554
  • 771
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 44 041
Здравейте,
идвам при вас (отново) с въпрос или по-точно с проблем.

Та престраших се да пусна мляко с грис... както пишеше по рецепти първо само млякото със захартта, после като кипне да прибавя и гриса.
Всичко чудесно избирам програмата за каши и овесени ядки и в книгата е описано, че след като кипне, каквото там ще кипва  трябва да даде 2 пъти звуков сигнал и да почне да отброява 10 мин... Добре, но млякото си кипна - сигнал - не, отброяване на минути - също...
Както и да е - сложих гриса, свърших си работата и спрях уреда, така и минути не се появиха, въпреки, че кипя бодро повече от 5-7 мин...

Преди това , като взехме уреда пуснах един бял ориз на съответната програма, там всичко си беше по учебник... да приемам ли че някой датчик се е развалил между първото и второто ползване и е за ремонт???

Последна редакция: чт, 12 окт 2017, 16:59 от Angel_Dust

# 181
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Ейнджъл, добре, че е станал поне  hahaha. Честно казано, за грис с мляко не бих си нацапала кукъра, но..... Има проблем. Звънваш в сервиза или там, където си го купила и обясняваш какво е станало. Би трябвало да ти помогнат. Може би не си изчакала достатъчно  newsm78. Температурата не е била достатъчно висока за да издаде сигнал. Като си сипала студения грис температурата е паднала. Ти виждаш кашата да кипи, но гъста каша кипи на по-ниска температура отколкото течност. На твое място бих наляла вода и бих пуснала програмата. И бих чакала половин час, да речем. Ако до тогава не издаде звук е повреден. Хайде пробвай и пиши какво е станало!  Hug

# 182
  • София
  • Мнения: 44 041
Мерси, ще пробвам с вода, чета за някакви 22 мин мимоходом споменати може да е на време не на температура...
А за грис идеално - не загаря, не извира и бъркане не му трябва. Малко само стана по-гъсто, но това ще го оправя.

# 183
  • София
  • Мнения: 1 210
Извинете тъпия ми въпрос - кой е най-добрият кукър, който може да се купи от България? С херметическо затваряне, добър съд, пържене, печене, всичко, което е най-добро?

# 184
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Извинете тъпия ми въпрос - кой е най-добрият кукър, който може да се купи от България? С херметическо затваряне, добър съд, пържене, печене, всичко, което е най-добро?

Olla GM с допълнителен иноксов съд, капак за печене и евентуално керамичен съд за бавно готвене. Аз готвя бавно в какъвто съд дойде и не виждам разлика.

# 185
  • София
  • Мнения: 1 210
Но той е с поръчка предполагам, не може да се купи в магазин?

# 186
  • Мнения: 28 396
Извинете тъпия ми въпрос - кой е най-добрият кукър, който може да се купи от България? С херметическо затваряне, добър съд, пържене, печене, всичко, което е най-добро?
В България честно казано няма много избор на херметическо затваряне, имаше на Герение, но вече не се предлага,
http://www.gorenje.bg/novini/arkhiv/2014/07/6968-Gorenje
 друг такъв е на Фърст, за основните дейности  е добър! Но по добре поръчай от Амазона!

https://www.youtube.com/watch?v=wuPqoz81HOw

# 187
  • Мнения: 28 396
Фърст го продават по разни он лайн продавалници! Не е и никак скъп!

# 188
  • София
  • Мнения: 1 210
Благодаря, Мими и Невена!
Ще чета още, че още съм объркана. Аз обичам да видя на живо това, което ще вземам, затова опцията амазон отхвърлих. Но пък тук май няма много разнообразие в магазините.
Херметик май не ми е толкова важен. Но ми се иска да има максимално опции за готвене и добър съд.

# 189
  • Мнения: 28 396
Благодаря, Мими и Невена!
Ще чета още, че още съм объркана. Аз обичам да видя на живо това, което ще вземам, затова опцията амазон отхвърлих. Но пък тук май няма много разнообразие в магазините.
Херметик май не ми е толкова важен. Но ми се иска да има максимално опции за готвене и добър съд.
Ако Херметика не ти е належащ вземи Филипс, хубава машинка е базовият модел!
http://www.technopolis.bg/bg/Multicookers/MULTICOOKER-PHILIPS-HD3037-70/p/823615
Има всички необходими програми, пържене, печене, пара, стю, варене, йдгурт, сладко, паста, ризото, пилаф, ОБИЧАМ ГО!!!

Гледам пуснали са и Редмонд, но нямам впечатления! bouquet

# 190
  • Мнения: 3 480
Невена, откъде може да се поръча иноксова купа за Olla?

http://www.laboutiquedelhogar.es/olla-gm-g-6l-cubeta-acero.html


Стардъст, този е. Да ти е честит и бързо да те обслужва! И дълго  Grinning

Благодаря ви, момичета! Още не съм го купила (после ще трябва да го разуча), но го слагам в уиш листата!

# 191
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам дали някой използва Мултикукър TEFAL RK705138, който в момента е на промоция в техномаркет (от 179лв. на 129лв.). Моля, дайте мнение. Благодаря!

# 192
  • Мнения: 28 396
Здравейте, искам да попитам дали някой използва Мултикукър TEFAL RK705138, който в момента е на промоция в техномаркет (от 179лв. на 129лв.). Моля, дайте мнение. Благодаря!
Тази машина не е хубава, приятелка я има, успях да я пробвам....мощността е много ниска, което я прави бавна и нефонкционална! Не си давай парите за нея!

# 193
  • София
  • Мнения: 1 210
Взех си Филипса Simple Smile
Вчера направих свинско с картофи - стана чудесно. Днес сложих месо на пържене за малко, после сипах ориз и вода и настроих на Ризото. Но не отчита време, а върти в кръг чертички. Мисля, че бях мернала някъде каквозначи това, но се га не се сещам. Някой дали знае?

# 194
  • Мнения: 28 396
Взех си Филипса Simple Smile
Вчера направих свинско с картофи - стана чудесно. Днес сложих месо на пържене за малко, после сипах ориз и вода и настроих на Ризото. Но не отчита време, а върти в кръг чертички. Мисля, че бях мернала някъде каквозначи това, но се га не се сещам. Някой дали знае?
Знае Crazy Heart Eyes Heart Eyes Времето за ризото е 40 минути, почва да  отброява обаче когато останат 10 минути до края на програмата, евентуално ако го обичате по неразварен ориза да го спреш на 30 та минута! Т.е. програмата е стандартно зададена на 40 мин., не може да се променя, обратното броене започва като остават десет минути до края, през другото време върти черти! Това го пише в упътването bouquet

Общи условия

Активация на акаунт