Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 4

  • 97 432
  • 771
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 87
7 в ч, 8 в 1 и т.н. обозначава броя на кухненски уреди, които ИП заменя. Няма много смисъл.

Иначе по-новите модели имат опции за стерилизиране (не на буркани - това не се препоръчва, а на пособия за бебе (бутилки и прочие) и за пастьоризация на мляко). 10 в 1 има и програма Ултра, която позволява контрол над параметрите на готвене, да се настрои налягането спрямо надморската височина където ще работи уреда (все пак има значение дали си в Маями или Денвър), както и ЛСД дисплей.

# 436
  • Мнения: 2 113
Мерси много. Мислех, че мога буркани да стерилизирам, а се оказва, че е само за прибори и бебешки неща. Стерилизатор бебешки си имам.
 

# 437
  • Мнения: 87
Значи, за да не ви заблудя - сега прочетох самото упътване на сайта на ИП и пише, че опцията става за пастьоризация на мляко и за водно варене на буркани, но не за стерилизация под налягане. За мен това означава, че ако се сложат буркани и се налее вода (да са покрити) може и да става. Явно не става ако се сложат бурканите на тривета с вода под тривета и се очаква да се стерилизират. Това е лично мнение. (Аз знам за друг уред подобен на ИП, който има опция Canning, но той не е с неръждаваема купа, което за мен е голям минус.) Малко е объркващо, затова давам линк към упътването на Ултра и към сайта на USDA, към който описанието на продукта насочва. Дано съм полезна.

https://instantpot.com/wp-content/uploads/2017/07/Ultra-Series-M … y-24-2018-web.pdf

http://nchfp.uga.edu/publications/publications_usda.html

# 438
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета, след дълго очакване ИП да се появи отново на пазара, започва да ми писва... Rolling Eyes Имам си Филипс, но купата ми замина...  Загледах се по Moulinex Cookeo, как мислите, дали си заслужава или да си чакам ИП  bouquet

# 439
  • Мнения: 28 137
Здравейте, момичета, след дълго очакване ИП да се появи отново на пазара, започва да ми писва... Rolling Eyes Имам си Филипс, но купата ми замина...  Загледах се по Moulinex Cookeo, как мислите, дали си заслужава или да си чакам ИП  bouquet
Ако държиш на стоманена купа има няколко предложения в Амазона
https://www.amazon.de/Elektrischer-Schnellkochtopf-Multi-Reiskoc … RFH37ARKF0WR0EZRK

https://www.amazon.de/KeMar-KPC-150-Elektrischer-Schnellkochtopf … 4PQGDE208T55MJNZJ

Всички кукъри под налягане са на един принцип, прехваления ИП предимството му е че е със стоманена купа......! Но и други марки взеха да произвеждат подобни и не мисля че ще са по лоши!

# 440
  • Някъде там
  • Мнения: 15 943
Здравейте!Някой от вас притежава ли Мулинекс кукео.Чакам си го до две седмици и искам да знам доволни от него има ли?До сега бях с Делимано 50 в 1 но не бях много доволна, за това се спрях на херметик.

# 441
  • Мнения: 2 113
Здравейте, момичета, след дълго очакване ИП да се появи отново на пазара, започва да ми писва... Rolling Eyes Имам си Филипс, но купата ми замина...  Загледах се по Moulinex Cookeo, как мислите, дали си заслужава или да си чакам ИП  bouquet

Откъде чакате, че аз търсих и не намирам.

# 442
  • Мнения: 70

Откъде чакате, че аз търсих и не намирам.

Когато имат отново в наличност, ще се появят в сайта им
instantpot.co.uk
както и ще обявят на страницата си
https://www.facebook.com/instantpotUK/?ref=br_rs
За сега казват април, но четох някъде, че може да отиде и май...

mimi.7299, благодаря за линковете, този Кемар ми стана интересен,  жалко, че не са толкова популярни, за да съберем повече мнения. Иначе да, иска ми се стоманена купа... за това и не бях сигурна за кукеото.

# 443
  • Мнения: 28 137

Откъде чакате, че аз търсих и не намирам.

Когато имат отново в наличност, ще се появят в сайта им
instantpot.co.uk
както и ще обявят на страницата си
https://www.facebook.com/instantpotUK/?ref=br_rs
За сега казват април, но четох някъде, че може да отиде и май...

mimi.7299, благодаря за линковете, този Кемар ми стана интересен,  жалко, че не са толкова популярни, за да съберем повече мнения. Иначе да, иска ми се стоманена купа... за това и не бях сигурна за кукеото.
Аз имам ИП, да ти кажа абсолютно същите функции имат всички херметици .....не  е нищо сложно, аз го взех единствено заради купата....щото не ми се занимава да я подновявам през година! Кемар съм сигурна, че ще върши същата работа, дори и Фърста, имам приятелки го имат и са абсолютно доволни! Simple Smile
http://technika.bg/product/14630/multifunktsionalen-ured-za-gotv … tria-fa-5130.html

# 444
  • Мнения: 12
Здравейте ,мисля да си купя Делимано Кинг про ,някой има ли такъв ? Посъветвайте ме какъв кукър под налягане да си купя .

# 445
  • Мнения: 70
mimi.729, още веднъж благодаря, изглежда имат подобни функции, така че ще го почакам този ИП още малко и ако продължава да го няма, ще поръчам Кемар, който е и доста по-евтин Simple Smile

# 446
  • Мнения: 28 137
mimi.729, още веднъж благодаря, изглежда имат подобни функции, така че ще го почакам този ИП още малко и ако продължава да го няма, ще поръчам Кемар, който е и доста по-евтин Simple Smile
Моля, сигурна съм че е добър.Замислям се да поръчам за майка ми, че и по на сметка! Joy

# 447
  • Мнения: 132
Здравейте!Някой от вас притежава ли Мулинекс кукео.Чакам си го до две седмици и искам да знам доволни от него има ли?До сега бях с Делимано 50 в 1 но не бях много доволна, за това се спрях на херметик.
Ако някой се интересува от  Tefal Cook4me идентичен на Moulinex Cookeo, може да ми пише.

# 448
  • Мнения: 577
Здравейте отново момичета! Е ,аз след кратко колебание се сдобих с Philips 47/79.
Mimi.7299 и ти оказа влияние с твоят отговор на въпроса ми.
Та направих една пилешка супа-стана страхотна. Вчера реших да направя ориз с грах и гъби -но нещо не стана. Реших да го приготвя на програма Grain ( Зърнени) -заради граха. Първо през цялото време се въртяха чертички на екрана ,второ започна да изкипява и трето-ориза беше преварен. Разбира се аз не изчаках края на програмата-тогава щеше да е каша храната.
Моля ,ако някоя от вас има опит с тази програма да пише,къде съм сгрешила.Винаги ли яденето изкипява на нея?

# 449
  • Мнения: 2 833
В кукъра ориза се прави 1:2 ,в краен случай 1:2,5 .Не го пълни! 1 компотена купичка ориз  слагам аз и програма ризото е перфектна за ориза.Чертичките са нормални ,както при програмите с ориз така и при други програми.Прочети си книжката ( само си осигури и една лупа ,че на по дребен шрифт в упътване не бях попадала до сега)  там пише за чертичките.Минути отброява на края програмата и то някакви оставащи.Това е защото явно отчита някак течността и като намалее отброява оставащо време.Не го обясних много добре ама ще му свикнеш.Аз изкипявах супите ,заради брашното.Включвах супата на Стю за поне 1 час може и 30 мин ако е с месо и затварям капака и го зарязвами.Вкуса е просто невероятен ,после на боил за 10 мин със брашно добавено на отворен капак и бъркам,че кипи! Е за това съм влюбена в херметика!!! Стои ми филипса ,ама не съм го включвала.В херметика слагам всичко ,дори и брашното и затварям капака,клапана и пускам!НЕ кипи! Слагам всичко в супата ,нищо не зпържвам и включвам.Освен това няма нужда да го разнасям из цялата къща ,защото от него пара не излиза ,за разлика от Филипса.Горкия Филипс или на терасата или на 3-ия етаж готвеше .Задължително под кукъра слагам метален поднос или тавичка ,че винаги има конденз и бършех едни гьолове около него ,особенно като го разнасям и от резервоарите за преливане тече .С херметика е чисто нама гьол ,няма конденз. Ама Филипса какво печено пиле прави 1 час и 30 мин цяло пиле с 1 кут бира и 1 с.л мед,сол ,червен пипер,розмарин и чесънче.Включваш Бейк и после сервираш със зелева салата!Уникално е!

Общи условия

Активация на акаунт