Лежащи мами-39

  • 70 284
  • 762
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 081
Привет дами. Отдавна не съм се включвала само ви четях. Искам само да кажа на Млада мама, браво за всичко, което устоя и успеха. Желая ти леко раждане и дано не се наложи да е предизвикано. По твоя случай искам да кажа, че имам приятелка акушерка, която ми каза, че не бива да се прекалява с лекарства, защото при някои жени се стига до преносване. Тогава бях много зле, защото бях в 19 седмица със скъсена шийка, според моята докторка. Пих лекарства два месеца общо. Сега съм само на магнезий, чиято доза саморегулирам. Не знам как стигнах до тук. Според лекарката аз губех бебето още тогава. Искам да ви кажа, че сега не знам за моята шийка при последния преглед не питах, не желая да се разстройвам от лоши новини. Но стигнах 30 седмица. Не съм лежала през цялото време. Не знам дали ще докарам до края всеки ден си мисля, че може да е последния. За сега стискам. Успех на всички.

# 541
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Здравейте.
И аз ще се запиша при лежащите. В момента съм бременна в 9 г.с. вчера много силно изкървях на два пъти. Отидох на преглед и се видя отлепване на плодния сак. Лекарят каза, че ембрионът е добре, изглежда си добре, имаше пулс силен при това, но отлепването не е малко и че трябва много да се пазя. Изписа ми дуфастон и но шпа. И много лежане. Което обаче не знам как ще спазя на 100 %, имам дъщеря на 5 г.която си иска своите грижи, а татко й е толкова зает, че рядко го виждаме за повече от 1-2 часа на ден. Притеснена съм доста. Още снощи започнах лекарствата, но кърменето го има всеки път когато отида до 00. Понякога е повече, понякога по-малко, но винаги го има. Ярко червена кръв. Не знам дали ще успея да го опазя това детенце. Предната ми бременност протече без никакви усложнения, а сега....

Желая на всички ви кураж. Дано успеем да се справим и да имаме много позитивни мисли.

# 542
  • Мнения: 311
Здравейте.
И аз ще се запиша при лежащите. В момента съм бременна в 9 г.с. вчера много силно изкървях на два пъти. Отидох на преглед и се видя отлепване на плодния сак. Лекарят каза, че ембрионът е добре, изглежда си добре, имаше пулс силен при това, но отлепването не е малко и че трябва много да се пазя. Изписа ми дуфастон и но шпа. И много лежане. Което обаче не знам как ще спазя на 100 %, имам дъщеря на 5 г.която си иска своите грижи, а татко й е толкова зает, че рядко го виждаме за повече от 1-2 часа на ден. Притеснена съм доста. Още снощи започнах лекарствата, но кърменето го има всеки път когато отида до 00. Понякога е повече, понякога по-малко, но винаги го има. Ярко червена кръв. Не знам дали ще успея да го опазя това детенце. Предната ми бременност протече без никакви усложнения, а сега....

Желая на всички ви кураж. Дано успеем да се справим и да имаме много позитивни мисли.

Това е доста сериозно и ако не лежиш сежа около месец, после рискуваш да лежиш далеч повече. Така че викай на помощ баба, дядо, приятелки да ти помагат с голямото дете. Изобщо не е шега работа. Трябва да си почти неподвижна постоянно. Успех! Hug

# 543
  • Мнения: 81
Момичета, чета ви да знаете. Моят бебо вече стана на 8 мес. и половина и нямам много свободно време. Помня като бял ден, как преди няколко месеца пишех тук и чаках с трепет някой да ми отговори и да ме успокои. Не се притеснявайте, пазете леглото, пийте си лекарствата и всичко ще е наред.
ivaneliq_q, наистина отлепването на плодния сак е сериозно нещо. Намери си някой, който да гледа малката, ти трябва да лежиш, лежиш и пак да лежиш. Аз бях с отлепване и кървене, беше в третия месец. Биха ми Прегнил/ мисля, че така се казваше/. Донесоха ми ги от Гърция. Знам какво е да отиваш в тоалетната със свита душа и да се молиш днес на хартията да няма кръв. Всичко ще отмине, само трябва лежане и спокойствие.
Млада мама, хайде, това бебе му хареса да е на топличко, сгушено в мама и не иска да излиза. Ако имаш нещо за чистене и пазаруване, сега е момента, както и изкачване на стълби. Laughing Laughing Laughing Чакам да се похвалиш, че доста зор изкара и ти като мен.
Късмет желая на всички ви момичета, живи и здрави бебоци на финала. Аз отивам да се занимавам с моя, такава енергия кипи у него, че сега лежането през бременността ми излиза през носа Satisfied Wink

# 544
  • Мнения: 192
Здравейте, за съжаление нахлувам в темата ви... Та така, на 25.09 получих обилно кървене, беше доста водно, отидох на спешния кабинет в болница Надежда, на прегледа се видя леко отлепяне в долната част на плодното сакче и ме приеха за 3дни. Тогава бях 13с. Сега съм 14+5г.с. При постъпването ми преляха една банка вит.Ц, 2 инжекции нош-па през няколко часа и на сутринта още 1 инжекция. През останалия си престой си приемах 3х2 утрогестан и 3х2 нош-па, имах кървене само при забърсване, превръзката ми беше чиста. На 28 ме изписаха вече беше намаляло и зацапването. На 30 бях на ФМ и всичко с бебо е наред с изключение на отлепянето. Последните няколко дни на моменти имам доста тъмно кафяво течение. Днес бях на преглед отново, бебето се развива а отлепянето все още го има, уж намалявало. За кафявото ми казаха, че попринцип не е хубаво да има никакво течение, но щом не е ярка кръв не било толкова страшно. Церквиалния канал е затворен, шийката нормална... но защо това кафяво не спира. Незнам вече какво да мисля, дали нещата ще се нормализират и ще запазя ли бременността си? Съжелвам, стана малко дълго, но пък ми олекна! Confused

# 545
  • Мнения: 564
Здравейте момичета, дойде моментът и аз да се похваля в тази, така обичана от мен и както я наричаме късметлийска тема. Вчера, късно вечерта, се появи нашият много желан и изстрадан син.
Наложи се да преминем от естествено раждане към секцио, но съм много щастлива и нито за миг не съжалявам. Момента, в който го чух да изплаква беше вторият най-щастлив в живота ми 😀. Той е едно голямо, хубаво и здраво бебче. Роди се 3500 гр и 51 см.  Преносих малко около 10 дни( а по мои сметки на овулацията) и повече. Така че, момичета, вярвайте, чудеса стават, а после само в един миг забравяш всички тревоги и притеснения, които си преживял за тези 9 месеца. Успех на всички. Ще продължа да ви чета и с каквото мога ще се опитам да помагам и на другите момичета, както вие помагахте на мен, когато имах нужда 😘.

# 546
  • Мнения: 891
Честито!Да сте здрави цялото семейство!!

# 547
  • Мнения: 4 660
Здравейте
Откакто прокървях в началото на 6 семица имах отлепване на плодния сак ви чета , но не съм писала.Бях 1 седмица на системи Кормагнезин, Утрогестан, нош па и папаверин, след излязох от болницата съм на Магнерот + Утрогестан. Освен тези лекарства пия фолиева киселина и фератоне.Сега съм вкъщи няколко пъти ходих на лекар и тъй като вече съм в 12 седмица намаляват ми вече Утрогестана и Магнерота. Иначе съм добре и по  препоръка на лекаря повече лежа.
Направихме БХС резултатите са добри,  следващия преглед е след 2 седмици. Това означава че чак тогава ще изляза от вкъщи.

# 548
  • Мнения: 22
Mladamama, очаквах с нетърпение да пишеш! Поздравления за куража, за търпението и за надеждата, които носиш със себе си! Радвайте се на прекрасния ви юнак с пълни сърца и нека расте благословен и силен мъж!

# 549
  • Мнения: 311
Здравейте момичета, дойде моментът и аз да се похваля в тази, така обичана от мен и както я наричаме късметлийска тема. Вчера, късно вечерта, се появи нашият много желан и изстрадан син.
Наложи се да преминем от естествено раждане към секцио, но съм много щастлива и нито за миг не съжалявам. Момента, в който го чух да изплаква беше вторият най-щастлив в живота ми 😀. Той е едно голямо, хубаво и здраво бебче. Роди се 3500 гр и 51 см.  Преносих малко около 10 дни( а по мои сметки на овулацията) и повече. Така че, момичета, вярвайте, чудеса стават, а после само в един миг забравяш всички тревоги и притеснения, които си преживял за тези 9 месеца. Успех на всички. Ще продължа да ви чета и с каквото мога ще се опитам да помагам и на другите момичета, както вие помагахте на мен, когато имах нужда 😘.

Пу пу пу!!! Да сте живи и здрави... много много щастие Hug

# 550
  • Мнения: 98
Здравейте!
Цопвам се и аз в темата. Още през 12-та седмица на ФМ ми казаха, че имам ниско разположена плацента, която най-вероятно с нарастване на матката щяла да се вдигне. В началото на 18-та седмица получих кървене. Лекарите казаха, че се дължи на ниското разположение на плацентата. След около седмица кървенето спря и сякаш се закрепиха нещата. Но така беше до средата на 25-та седмица, когато отново пржкървих. Приеха ме в болница с плацента превия. Вместо да се вдигне, плацентата ми се беше разрастнала надолу и покрила цервикалния канал. Овладяха кървенето и след няколко дни ме изписаха. Днес, точно седмица след изписването отново прокървих. Лекарят ме прегледа и каза, че не вижда хематом,  но и че може би е рано да го види. Каза да пия лекарствата - Магнерот, Но-шпа и Утрогестан в максимални дози и да лежа в къщи. Утре трябва да му се обадя да му кажа как се развиват нещата.
     Утре влизам в 27-ма седмица. Много съм притеснена понеже още е много рано и се ужасявам от мисълта какво може да се случи и как ще я карам за напред....

# 551
  • Мнения: 852
Момичета при лежането вкъщи може ли да се става по малко из вкъщи за домакинска работа,баня,тоалетна и др

# 552
  • Мнения: 4 660
Момичета при лежането вкъщи може ли да се става по малко из вкъщи за домакинска работа,баня,тоалетна и др

Зависи какво ти е казал лекаря.
На мен лично ми забраниха да върша домакинска работа. Както ми са забранени разходките, вдигането на тежко и секса .
Общо взето ям лежа и ходя само до WC.

# 553
  • Мнения: 852
Момичета при лежането вкъщи може ли да се става по малко из вкъщи за домакинска работа,баня,тоалетна и др

Зависи какво ти е казал лекаря.
На мен лично ми забраниха да върша домакинска работа. Както ми са забранени разходките, вдигането на тежко и секса .
Общо взето ям лежа и ходя само до WC.
А какъв е проблема при теб?С банята и вземането на душ предполагам може.В леглото ли ядеш или ставаш на масата?

# 554
  • Мнения: 4 660
ketti
Не съм казала че ям леглото.
Без да се къпе не знам кой би издържал .
Вместо да питаш нас по добре питай лекаря си какво може и какво не може да правиш.Всяка бременност е строго индивидуална ние не можем да ти кажем да чистиш вкъщи или не. А относно какво ми има може да прочетеш по горе съм го написала в един пост.

Общи условия

Активация на акаунт