На пазар във Варна - 46

  • 67 188
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • In transit
  • Мнения: 11 773
Още един имам - къде бих могла да си направя профилактичен преглед на гърдите?
Преглед от хирург или на ехограф?
Аз от доста години ходя на ехограф, мога да ти препоръчам горещо докторката, която е завеждащ отделението по образна диагностика в Онкодиспансера.
Тя не работи по ЗК, но освен гърди, гледа бял и черен дроб, слезка, жлъчка, матка, яйчниците, доста органи са.
Хирург не мога да препоръчам. Така и не свикнах с това опипване ( палпиране ).
Така както я описваш мисля, че става дума за д-р Янчева. Тя преглежда и в Майчин дом, ако и е по-удобно на жената. Страхотен лекар и професионалист.  Цената последно беше 30лв на прегледа. Peace

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 523
Да, Mikkey  Simple Smile

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 916
+1 за д-р Янчева.

# 33
  • Мнения: 1 744
Още един имам - къде бих могла да си направя профилактичен преглед на гърдите?
Преглед от хирург или на ехограф?
Аз от доста години ходя на ехограф, мога да ти препоръчам горещо докторката, която е завеждащ отделението по образна диагностика в Онкодиспансера.
Тя не работи по ЗК, но освен гърди, гледа бял и черен дроб, слезка, жлъчка, матка, яйчниците, доста органи са.
Хирург не мога да препоръчам. Така и не свикнах с това опипване ( палпиране ).
Мислех, че първо хирург гледа, не съм наясно.
 Благодаря ви, сега видях всички коментари!

Да попитам само за уточнение - тя прави първо ехограф и при нужда мамограф така ли? Или и двете се включват в прегледа стандартно? Сега се свързах с Майчин дом, казаха ми по 30 лева за преглед и толкова за мамограф.

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 12:21 от relight

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 523
Relight, мамограф само по нейна преценка, ако нещо я притеснява. Прави се в първите дни на цикъла. Не се хвърляй на мамограф сама, облъчването е много силно. Мамографът мисля, че може с направление.

Ако отидеш при доктор Янчева, тя ще ти обясни подробностите около мамографа.

Ако си запишеш час в майчин дом, може да им следиш сайта и ако някой освободи час при нея, това ще бъде отразено там и може да си прехвърлиш часа. Аз съм имала този късмет.

Другото място на което преглежда е ДКЦ - то в Окръжна, но там има май повече чакане и няма предварително записване на час.

Преди няколко дни гинеколожката ми каза, че било хубаво когато се следят гърдите да се редува едната година ехограф, другата хирург. Това не го знаех.

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 13:27 от missNoir

# 35
  • Мнения: 11 317
Аз също ходя при д-р Янчева в Майчин дом и съм доволна за сега. Винаги чакам обаче, но отивам с нагласата, че ще чакам.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Момичета не е много на пазар моето питане но..
Кажете каде водите бебета/деца на изследвания с направление..
Малкия стана на 6м. И се чудя каде да го заведа за кръв и урина без да се стресирва...  bouquet

# 37
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Момичета не е много на пазар моето питане но..
Кажете каде водите бебета/деца на изследвания с направление..
Малкия стана на 6м. И се чудя каде да го заведа за кръв и урина без да се стресирва...  bouquet
Ние от преди, а сега и малкия водя в Рамус, защото ми е близо и си разпечатвам резултатите у дома, а не ходя повторно сред болни и други чакащи.
Урината на бебето си я носех.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 916
Всички лаборатории вече предлагат проверка по интернет.. миналата седмица пусках в статус и сити лаб заради спецификата на второто.
Иначе по въпроса-доверявам се на статус и са ми съвсем удобни, т.к. педиатърът е в МД и като пусна в лабораторията там директно ги предават на нея веднага като излязат и така и тя ги вижда веднага.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 361
 bouquet Hug
Тенкс момичета

# 40
  • На ръба..
  • Мнения: 2 113
Във връзка с кореспонденцията за Д-р Янчева,
За ехографа има ли значение дали е пред или след цикъл?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 523
Във връзка с кореспонденцията за Д-р Янчева,
За ехографа има ли значение дали е пред или след цикъл?
Най добре е веднага след цикъл, но аз не винаги успявам да ги съчетая.
Тя пита за датата на последния цикъл.

Сещам се, че при нея съм ходила и на профилактичен преглед на щитовидната жлеза.
Вариант е, ако някой иска с едно посещение на лекар - два прегледа и не му се чака за ендокринолог. Цената преди 3 години беше 30 лв

# 42
  • На ръба..
  • Мнения: 2 113
Във връзка с кореспонденцията за Д-р Янчева,
За ехографа има ли значение дали е пред или след цикъл?
Най добре е веднага след цикъл, но аз не винаги успявам да ги съчетая.
Тя пита за датата на последния цикъл.

Сещам се, че при нея съм ходила и на профилактичен преглед на щитовидната жлеза.
Вариант е, ако някой иска с едно посещение на лекар - два прегледа и не му се чака за ендокринолог. Цената преди 3 години беше 30 лв

Много благодаря!

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 916
Да, най-добре е веднага след цикъл.
Тя праща на мамограф само жени над 40г или вече при съмнения или проблем, който го изисква независимо от възрастта.

# 44
  • Мнения: 11 317
Търся дизайнерска чаша за чай, кафе. Някой да ме насочи някъде?

Общи условия

Активация на акаунт