Колко време след раждане - спорт?

  • 10 939
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 712
И аз така. Къде от мързел, къде от съобразяване.... Казаха ми, че каквото и да правя, докато не ми се приберат костите, няма смикъл от напъване, което ще рече около 9 месеца. Как тогава някои са като дъски на втория месец и корем не се вижда - не знам. Какъв е тоя ген? Сега талията ми е 83 см. Направо ми се плаче.

# 16
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Бях секцио.
Отидох на преглед около 50 дена след операцията и ми казаха, че може вече всичко да си правя. Аз поизчаках още месец- два де, докато се организирам.
Иначе- при всеки е индивидуално. Ако ме питаш мен, иди на преглед месец- два след раждането, лекарят ще ти каже как да процедираш Hug

# 17
  • Мнения: 1 425
Тук се започва с леки упражнения още в болницата. Знам, че след 6 тата седмица може по-активно да се спортува, естествено след консултация с гинеколога. Аз също искам след раждането да започна пак да бягам, дано да се възстановя по-бързо.

# 18
  • Мнения: 922
Не може да се даде универсална рецепта за всички, тъй като всеки организъм е различен Wink
По принцип след като спрат лохиите (или след 40-тия ден) може да се започне със спортуването, но пак - зависи от това колко се е възстановил организма.
След първото ми раждане (нормално) имах лекарска забрана за спорт и натоварване - 1 година #Crazy ooooh!
А след второто - след 40-тия ден
Успех Grinning

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
24 часа след раждането акушерка ми показа упражнения за свиване на матката, които трябваше да изпълнявам след всяко кърмене. След 20 дни-коремни преси, в началото по 5 и постепенно увеличаваш. За тичането-не знам

# 20
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Благодаря на всички за отговорите! Придобих представа горе-долу, явно все пак основното е как ще се чувствам.

Да се надяваме, че с раждането всичко ще мине ок, за да мога да започна със спорта по-раничко. Колкото и да е странно това е нещото, което най-много ми липсва по време на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт