Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • В сърцето на любимите мъже!
Момичета, извинете ме, ако темата е обсъждана вече, но не открих нищо.

Питането ми е колко време след раждане може да се започне с тичането? И колко - с коремните преси? Говоря за нормално раждане, но ако някой знае и за след секцио, ще ми е интересно.

# 1
# 2
аз знам 3м. никакви упражнения, след 5тия по-силови. Нищо, че раждането е нормално. На организма е необходим време, да възстанови връзките особено в коремната област. По-добре изчакай малко, отколкото да ти стане нещо или някакво разтягане. Това е мое мнение и наблюдение. Някои мами започват да спортуват от първия месец, но всеки сам си преценява ползите и рисковете!

# 3
  • София
Аз родих на 12.02, а на 01.04 започнах усилено гимнастика и коремни преси  и се чувствам страхотно. Единствено упражненията, които натоварват кръста ги спрях, защото ме боли като го натоваря и започва нещо да пука и щрака.
Мисля, че е важно да са  спрели лохиите и да се чувстваш физически добре и можеш да започваш.
А, и друга лоша последица е че при усилени тренировки намалява кърмата. Така че не се пресилвай, ако кърмиш.

# 4
Зависи как е минало раждането и в какво състояние е перинеума. Моята лекарка ми каза че физически упражнения могат да се започнат едва след като той бъде напълно възстановен, което в моя случай беше три месеца след раждането иначе съществува риск за смъкване на коремните органи в по-късен етап от живота ти. През трите първи месеца ходех на рехабилитация със специални упражнения за раждали момичета за укрепване на мускулите на коремната стена и за прибиране на корема, а след това започнах с коремните преси.

Леко раждане   bouquet

# 5
Зависи как е минало раждането и в какво състояние е перинеума.
Леко раждане   bouquet
Peace

# 6
6- 7 седмици след раждането можеш да започнеш да спортуваш интензивно.

# 7
Аз исках да започна още на 10-я ден ,защото се чувствах добре и не кърмих, но гинеколожката ми каза, че мога да започна с аеробиката не по-рано от 45-.я ден след раждането , ако всичко е нормално с мен /след преглед при нея/. Така започнах постепенно с натоварванията от 2-я месец и се чувствам супер. Така, че ти решаваш кога стига след контролния преглед всичко да е наред.

# 8
И аз се чудех, още не съм започнала най-вече заради това, че няма кой да гледа детенце

# 9
2 месеца след раждането , бях секцио Wink

# 10
НА мене за секцио ми казаха 6 месеца. За нормално не мога да се изкажа.

# 11
2 месеца след раждането , бях секцио Wink
А аз бях нормално Mr. Green

при всеки е различно

# 12
Различно. Зависи как се възстановяваш, установена ли е лактацията и т.н. Най-общо след 6-8 седмици можеш да започнеш с по-леки упражнения (или по-тежки, но за кратко) и постепенно да увеличаваш натоварването, като следиш дали не ти намалява кърмата.

# 13
Аз родих с операция и ми казаха поне 6 месеца никакви коремни преси. Моя приятелка роди пак така месец по-късно, но й казали още на 7-я ден, че може да започне с упражнения за корема, но леко. Иди че ги разбери.  smile3529

# 14
Аз родих секцио и от мързел започнах чак сега (4 месеца след раждането). Ходя на аеробика, но още нямам наблюдения как се отразява върху кърменето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт