Кандидатстване след 8-ми клас

  • 4 053
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте! Тази година ни предстои кандидатстване след 8-ми клас, ако може някой, който вече се е сблъсквал с това да ми разкаже горе-долу как се действа и какво представлява.. Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 10 378
Не го ли отмениха кандидатстването след 8ми клас  newsm78

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази година е последно.
След осми клас се кандидатства обикновено по документи в някоя професионална гимназия. Избираш и подаваш документи.

# 3
  • Мнения: 93
След 8 клас може да се кандидатства във всяко училище, а също и по време на учебната година детето може да се премести, стига да има свободни места. Но при прехвърляне от езикова гимназия в математическа/природо-математическа/професионална гимназия или обратното - се прави приравнителен изпит.

# 4
  • Мнения: 21 455
След 8 клас може да се кандидатства във всяко училище, а също и по време на учебната година детето може Но при прехвърляне от езикова гимназия в математическа/природо-математическа/професионална гимназия или обратното - се прави приравнителен изпит.
Какъв?

# 5
  • София
  • Мнения: 103
А някой наясно ли е след 8 клас от ТОХа, дали може да се кандидатства в езикова гимназия или СОУ с разширено изучаване на английски език и дали има приравнителни изпити?

# 6
  • Мнения: 193
А някой наясно ли е след 8 клас от ТОХа, дали може да се кандидатства в езикова гимназия или СОУ с разширено изучаване на английски език и дали има приравнителни изпити?

Определено ще има приравнителни изпити по езиците - 1-ви, и 2-ри чужд език. Не съм наясно в ТОХ-а как стоят нещата, и имат ли подготвителна година, но ако учениците там нямат подготвителна година, това прави нещата малко по-сложни, тъй като в езиковите гимназии в 8-ми клас разказвателни предмети не учат, тях ги почват от 9-ти клас, и вървят по учебници с една година назад, напр. в 9-ти клас учебникът им по физика е за 8-ми клас, така е по всички разказвателни предмети, и ако детето ви се премести, в 9-ти клас трябва да изучава разказвателните предмети, които е учило и в 8-ми клас, по материал отново. Това не знам дали директорите го разрешават, но най-добре е да поговорите с конкретния директор на гимназията, за да ви разясни как стоят точно нещата.  newsm78

# 7
  • Мнения: 21 455
А някой наясно ли е след 8 клас от ТОХа, дали може да се кандидатства в езикова гимназия или СОУ с разширено изучаване на английски език и дали има приравнителни изпити?

Определено ще има приравнителни изпити по езиците - 1-ви, и 2-ри чужд език.
Втори чужд език в гимназиите с профил " чуждоезиков" се изучава от девети клас.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В ТОХа в осми клас имат вече основно, а в ЕГ нямат все още. Това означава трудно кандидатстване, с разрешение на началника на РИО, приравнителни изпити по езика и повтаряне на една година по доста предмети.

# 9
  • София
  • Мнения: 103
Благодаря за отговорите!
Знаете лиq подаването на документите след 8 клас във съответното училище ли става или в училищата гнезда както след 7 клас?

Общи условия

Активация на акаунт