Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 132 899
  • 914
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 801
И аз имам въпрос. На медрол и на арава хапчета съм от две години. И отделно инжекции енбрел. Имам опасение, че може да предизвикват бронхопневмонии, защото цяла зима правя възпаления на дробовете и сега кашлям. Дали има връзка между енбрела и аравата. доста съм притеснена. Моля дайте съвет. Ако трябва, да спра аравата и да остана само на биологичното - енбрела. Много ме притеснява това лекарство - арава. Моля споделете.

Последна редакция: пн, 10 юли 2017, 16:00 от rihan

# 61
  • София
  • Мнения: 618
Да попитам, дали някой е ходил на преглед при д-р Димитров -ревматолог от болница Люлин? Ако може да ми препоръчате добър ревматолог за София. Не искам да ходя на Урвич, там не си намерих лекаря, а искам някой при който да си следя състоянието.

# 62
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Да попитам, дали някой е ходил на преглед при д-р Димитров -ревматолог от болница Люлин? Ако може да ми препоръчате добър ревматолог за София. Не искам да ходя на Урвич, там не си намерих лекаря, а искам някой при който да си следя състоянието.

При д-р Маринчев в Софиямед аз ходя. Д-р Танев там също е много добър. Крайно недоволна съм от Урвич и се прехвърлих в Софиямед.
Аз съм с влошаване обаче. Утре или в други ден най-късно ще ходя пак в болницата, напоследък правя тежки алергии към всяко лекарство, което ми предписват. Ето и сега седя с обрив и подутини, като петниста хиена съм от Плакинил. Предния обрив беше от Фламексин-а. За Метотрексата нямам думи, много зле, не го понасям и също не може. Сега спрях всичко и се чудя кое ще е новото 20. Ама то пък почна много да боли навсякъде, та трябва да се ходи пак на преглед...  

# 63
  • софия
  • Мнения: 564
опитвам да не свиквам с пироксикам, фламексин и др.подобни, диклофенак ми действа зле...още не съм се лекувала сериозно, въпреки че ставите на пръстите ми са изкривени, но в последните месеци сериозно ме болят ръцете. чух за босвелия - индийски тамян. пия от вчера 3х1 от 310 мг- не вярвам в чудеса, но все пак споделям - може да се окаже някаква алтернатива до определен момент. има ли някой, който да е пробвал тази добавка или пък нещо подобно? 

# 64
  • София
  • Мнения: 618
Преди около месец, ставите ми се подуха, боляха ме ужасно. Почнах да пия колаген с вит. С. /течен/. В началото си мислех, че няма ефект, но на втората седмица отоците спаднаха.

# 65
  • софия
  • Мнения: 564
Преди около месец, ставите ми се подуха, боляха ме ужасно. Почнах да пия колаген с вит. С. /течен/. В началото си мислех, че няма ефект, но на втората седмица отоците спаднаха.
колаген с вит. С. /течен/- комбиниран препарат ли е? или вит.с пиете отделно? как го приемате? благодаря предварително!

# 66
  • София
  • Мнения: 618
колаген с вит. С. /течен/- комбиниран препарат ли е? или вит.с пиете отделно? как го приемате? благодаря предварително!
Да, комбиниран е, течен. В продълговати шишенца еднократни дози. Пия по 1 на ден след хранене. CH-Alpha® PLUS

Последна редакция: вт, 11 юли 2017, 20:35 от rozibozi

# 67
  • софия
  • Мнения: 564

[/quote]
Да, комбиниран е, течен. В продълговати шишенца еднократни дози. Пия по 1 на ден след хранене. CH-Alpha® PLUS
[/quote]
благодаря, розибози! чак днес виждам допълнението - ще потърся. питах в аптеката за колаген и ми препоръчаха хр.добавка колаген със зеленоуста мида, но реших да почакам препоръката ти за вече изпитан препарат.

# 68
  • Мнения: 132
И аз имам въпрос. На медрол и на арава хапчета съм от две години. И отделно инжекции енбрел. Имам опасение, че може да предизвикват бронхопневмонии, защото цяла зима правя възпаления на дробовете и сега кашлям. Дали има връзка между енбрела и аравата. доста съм притеснена. Моля дайте съвет. Ако трябва, да спра аравата и да остана само на биологичното - енбрела. Много ме притеснява това лекарство - арава. Моля споделете.

Не съм лекар, но мисля, че коктейла ти е прекалено силен за дълъг период, освен, ако не си с активно възпаление. Ако обаче си в поносима ремисия аравата е безсмислена, че и медрола може да се обмисли за спиране, защото все повече се практикува моно биологично лечение.
Не знам дали знаеш за значението на тези лекарства, но те са имуносупресори и имуномодулатори (без стероидите), демек подтискат имунната система, за да не е толкова активна и да ти напада собствените клетки, респективно възпаленията от артрита, така че причината за пневмониите е последствие на голямата доза, която
 явно трябва да се балансира малко, за да се дава шанс на имунната система да преборва баналните настинки.

С аравата се провокира риска от подтискане нивото на червените кръвни клетки и хемоглобина, от там анемии и още други гадости. Ако не четеш английски си преведи текста с гугъл транслейтъра https://www.drugs.com/drug-interactions/arava-with-enbrel-1440-8 … 2-1031-10436.html
И най-вече говори с доктора си за това, знам, че те не обичат "многознаещи" и информирани пациенти, но това е все пак твоето здраве, нали?!

# 69
  • Мнения: 801
Много ти благодаря! Отдавна имам съмнение за аравата, че не ми е перфектният вариант. Но ще говоря наистина с лекаря.
Отново - много ти благодаря!

# 70
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Момичета, имам спешно питане - Арава-та поема ли се от касата, или всеки си плаща сам?
И друго - ако и Метотрексат, и Арава не стават, не се понасят, какво обикновено изписват? Днес говорих с ревматолога ми, но това, което предлага, хич и не искам да си го мисля даже, че при мен стана голяма беля и не искам да поемам никакви рискове повече.

# 71
  • Мнения: 50
има много иновативни методи, които са безвредни без да натоварват оргамизма, защото всяко едно лекарство си е вид химия.Клетъчното прочистване оказва голяма пол
за за лечението на тези вид болести.

# 72
  • Мнения: 801
има много иновативни методи, които са безвредни без да натоварват оргамизма, защото всяко едно лекарство си е вид химия.Клетъчното прочистване оказва голяма пол
за за лечението на тези вид болести.
Дай подробности за това клетъчно прочистване, моля!

# 73
  • Мнения: 50
Клетъчното прочистване е начин по който може тялото да бъде прочистено от всякакви токсини и шлаки, които ние трупаме със водата, храната която ядем.Има терапии които детоксикират тялото и го освобождават от всичко ненужно и  тялото започва да работи нормално.

# 74
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 33
Здравейте, може ли малко повече да ни разкажете за доктор Махеш? Доколкото разбирам може би сте останала доволна от работа му. Влязох в сайта който сте дали, но ако е удобно вашето лично мнение ще бъда благодарена. Нова съм тук и не съм много наясно дали трябва да ви пиша на лично извинявам се
предварително. Хубав ден

Общи условия

Активация на акаунт