а как е било някога?

  • 2 805
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 300
Много ми е интересно, едно време като е нямало видеозони, как са разбирали миседите и кухите яйца - нали при тях няма външни симптоми? И какво се е случвало с жените, на които хем коремът не им растял, хем не са помятали? Ама сериозно! newsm78

# 1
  • Мнения: 300
имам предвид случаите, когато наистина няма външни симптоми

# 2
  • София
  • Мнения: 290
Трябва да има някакъв механизъм организма да се справя сам в тези ситуации. newsm78
Но пък и смъртността е била висока някога...

# 3
  • Мнения: 8 917
Трябва да има някакъв механизъм организма да се справя сам в тези ситуации. newsm78
Но пък и смъртността е била висока някога...
Така е Peace

# 4
  • Мнения: 46 508
Симптомите все някога излизат, но в повечето случаи твърде късно, затова и смъртността е била много висока  Confused

Майка ми, когато забременя след мен нямаше все още видозони (поне в родния ми град, той е малък). Оказа се извънматочна в последствие, но прегледали я, казали, че нищо й няма да си лежи вкъщи, след 3 дни беше на косъм, едва я спасиха.
Ако това се беше случило сега, щеше да е много по-лесно, да установят проблема в самото начало и нямаше да е разпрана вертикално от горе до долу по спешност, нямаше да й извадят яйчника, а най-ветроятно след това щях да имам брат или сестра ...

# 5
  • Мнения: 3 447
Ами как - майка ми е със секцио по спешност, защото и двете сме си били почти заминали.Няма как да се види тесен таз, едро бебе, увито в пъпна връв... Слава богу, разминали сме се без сериозни последствия, само дето майка ми е разпрана през целия корем и белегът й няма нищо общо с моя Confused

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ами на моя съученичка майка й умря при раждането на сестра й и съученичката ми я отгледа като майка. Нещо се объркало и като не е можело да се види докато е жива - при аутопсията. А майка ми е разпрана вертикално от пъпа до слабините защото са й махали апандисит а се оказало киста.

# 7
  • Мнения: 712
Дори не искам да си мисля какви кървави истории е имало. Майка ми все ми казваше: "Стига си мучала и си се превземала! Едно време са раждали на полето и са прерязвали пъпната връв със сърпа и пак са оцелявали". Само дето ми идва наум след тия приказки каква е била цифрата на детската смъртност!
Отделно при кръвопреливане ("кръвопускане") каква фира е имало, защото не са знаели нищо за кръвните групи и резус-фактора. Абе, цивилизацията е друго нещо!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Да, за жалост смъртността е била доста голяма.
Като се замисля са имали по повече деца, но е имало и смътрни случаи.
Баща ми например е имал братче, което е починало при раждането.За това на татко му пробили ухото (някакво суеверие) и ако щете вярвайте, но и до днес личи къде е била дупчицата  ooooh!

# 9
  • Мнения: 773
Ами как? С голяма смъртност ето как.
Свекърва ми два месеца е носела мъртъв зародиш. Не разбрала, че е бременна, а и докторите също. Имала температура, болна била уж. Измислили й болест и айде антибиотици. Живеела по това време в някакво малко градче и като си дошла в София доктора в чудо се видял. Чак е почнало да загнива.

# 10
  • Мнения: 712
Боже, опази! Това направо ме втриса!
Те затова хората са правели и много опити! Едно, че нямало презервативи, второ - работна ръка, и не на последно място - много загуби.

# 11
  • Мнения: 300
alessia, ами докторът в София как е разбрал?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ух, и аз съм със спешно секцио, докторът е спукал водите на майка ми и пъпната връв се е овъртяла около вратът ми, за малко да не се родя жива, след това и майка ми е била на косъм.Видяла ме е за 1 път чак когато съм била на 21 дни  Tired

# 13
  • Мнения: 2 040
Много пъти съм си задавала и аз тия въпроси и се радвам, че живея в едно по- напреднало с технологиите време  Grinning
Смъртността е била ужасно висока, знам много и различни истории, разказвани ми от баба за тия неща, но са толкова тъжни, че не ми се разваля настроението с тях ...

# 14
  • Мнения: 46 508
alessia, ами докторът в София как е разбрал?

Нали се прави аутопсия след това.

# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Баща ми например е имал братче, което е починало при раждането.За това на татко му пробили ухото (някакво суеверие) и ако щете вярвайте, но и до днес личи къде е била дупчицата  ooooh!
Дядо ми също има дупка на ухото.
Бабата на мъжа ми има три живи деца и още толкова загубени...

# 16
  • на село
  • Мнения: 3 914
По принцип организмът сам изхвърля негодните ембриони и кухите яйца , ама по принцип, карали са на късмет и не е било толкова отдавна и ние като сме се раждали е нямало видеозони.
А тесния таз не се установява само с ехограф, измерва се и с един уред като пергел или нещо подобно, а тоновете с една дървена слушалка, абе май всички все още сме ги виждали на консултациите.

# 17
  • Мнения: 3 089
в училището за родители ни разказваха, че в античността са били факири, когато са правили секциа. незнайно как. а през средновековието всяко секцио завършвало със смърт на майката, защото махали матката и оставали корема отворен. обаче не помня защо го правили и дали все пак го зашивали. това малко си го пропуснах край ушите, че ме втресе докато го разказваха.

# 18
  • Мнения: 46 508
... а през средновековието всяко секцио завършвало със смърт на майката, защото махали матката и оставали корема отворен. обаче не помня защо го правили и дали все пак го зашивали. това малко си го пропуснах край ушите, че ме втресе докато го разказваха.

Аз съм чувала, че са затваряли само корема, а матката са оставяли отворена и жената от това е умирала  ooooh!

# 19
  • Мнения: 300
Никол, тя свекървата не е умряла, доколкото разбрах - каква аутопсия? Плодът е бил загнил..
НелиСа, има толкова случаи, когато организмът НЕ изхвърля - ето, на мен ми се случва за втори път. А аз съм само една, колко други има такива!

# 20
  • Мнения: 46 508
Никол, тя свекървата не е умряла, доколкото разбрах - каква аутопсия? Плодът е бил загнил...

Плода явно е изваден, щом не е умряла жената. А като се извади мъртъв плод се прави аутопсия, така установяват и кога е умрял, съответно загнил.

# 21
  • у нас
  • Мнения: 660
А какво да говорим за абортите,които са се правили без упойки #Crazy #Crazy #Crazy
Майка ми ми е разказвала за една жена,приятелка на баба ми,която била много плодовита.Явно и мъжа и не я е пазил,та женицата имала 12 аборта,всичките без упойка правени.

# 22
  • Мнения: 300
виж сега, това за абортите е друго - там се е знаело, че има бременност, а аз тук питам за случаите, когато не се е хващал видът на бременността.
По въпроса с аутопсията на мъртъв "плод" в първите три месеца - първо, това е ембрион, който ако е загинал отдавна, може да се вади и в разпаднал вид, така че само хистологичен анализ. Въпросът обаче беше той докторът как е разбрал, че ембрионът е мъртъв, та изобщо да се пристъпи към аборт и съответно после към анализ на мъртвото

# 23
  • на село
  • Мнения: 3 914
Виже сега maiska
колкото и да са били неосведомени и без необходимата апаратура, все пак са разбирали, че са бременни и ако умре плод в теб, се получава инфекция, многовисока Т., прилошаване
и мисля, че се получава и кървене, организма неможе да задържи мъртъв плод, започва да се изхвърля, поне така знам аз.

А ти не се мъчи с такива мисли, доста неприятно е, а в последните ти теми само за ембриони и размерите им се говори, откъсни мислите си от това и го давай малко по позитивно  Hug

# 24
  • Мнения: 109
НелиСа, има толкова случаи, когато организмът НЕ изхвърля - ето, на мен ми се случва за втори път. А аз съм само една, колко други има такива!

Защо такава тъжна тема си подхванала? На теб ли ти се е случило нещо такова? Ако е така, сигурно ти е много трудно сега, но не се отчайвай. Имам една позната, която премина през този ад. Беше отчаяна и нещастна, мислеше, че няма да може да има никога деца, а сега се радва на голям и прекрасен син. При това го роди около година след неуспешната бременност! А докторите не даваха особени надежди и изрично й бяха забранили да забременява поне 2 години!

# 25
  • Мнения: 46 508
виж сега, това за абортите е друго - там се е знаело, че има бременност, а аз тук питам за случаите, когато не се е хващал видът на бременността ...

Извинявай, аз разбрах, че питаш за свекървата на alessia  Confused

Когато не се е хващал вида на бременността са гледали симптомите, за кухото яйце например, до колкото знам симптомите са липса на менструация, оскъдно кървене към 8-10 гестационна седмица и други, които докторите си ги знаят. Лошото е, че тези симптоми понякога са излизали прекалено късно на бял свят.

Не ги мисли тия работи   bouquet

# 26
  • Мнения: 35 961
А тесния таз не се установява само с ехограф, измерва се и с един уред като пергел или нещо подобно, а тоновете с една дървена слушалка, абе май всички все още сме ги виждали на консултациите.

това не е гаранция  Naughty
моя приятелка, също пише из форума, но с по-голямо дете, си я мериха с това нещо, но тесния таз се доказа, когато при напъните бебето не успя да излезе; резнаха я по спешност, а е можело да не се мъчи  Confused

# 27
  • Мнения: 300
Момичета, благодаря за съвета да не се тревожа, но няма как. Аз ви говоря от личен опит, че има случаи, когато организмът нищо не изхвърля и никакви обезпокоителни външни симптоми не проявява - при миседа ми чак в 13 седмица по лекарско настояване го махнаха, иначе аз се чувствах прекрасно, нямах никакви оплаквания, никакво кървене, нито зацапване, само гърдите поомекнаха две седмици преди това, но това бих го счела за относително нормално, защото все пак се влиза във втори триместър. А то нищо не се е развивало, не е имало дори крайници, та да кажеш "живяло живяло и спряло". ТА без видеозон как щеше да се хване, моля?!
Сега съм навършила 11та седмица и пак нищо ми няма - при това говорим вече не за мисед, а за кухо. Никакви обезпокоителни симптоми, даже гърдите ми са си все по-подути, никакво кървене или зацапване до този момент, дори да ви кажа, се чувствам по-добре, отколкото като небременна, и кръвното ми се нормализира. И ако не ме викат всяка седмица на видеозон, от къде ще разбера, че има проблем, моля?!

# 28
  • Мнения: 3 089
майска - хич не я рабирам тая работа. ти опитай все пак по-малко да се тревожиш. медицината сега е мног по-напреднала. лекарит еобикновено знаят какво правят. идано имаш доверия на лекаря, при когото ходиш.
никол - ми може и тъй да е било. не помня много-много. нали си го пропуснах край ушите

# 29
Сега съм навършила 11та седмица и пак нищо ми няма - при това говорим вече не за мисед, а за кухо. Никакви обезпокоителни симптоми, даже гърдите ми са си все по-подути, никакво кървене или зацапване до този момент, дори да ви кажа, се чувствам по-добре, отколкото като небременна, и кръвното ми се нормализира. И ако не ме викат всяка седмица на видеозон, от къде ще разбера, че има проблем, моля?!
А ти сигурна ли си, че наистина е кухо яйце? Взела ли си 2-ро, 3-то мнение от други лекари? Защото зная за случаи, когато след диагноза "кухо яйце" са се раждали здрави бебета! Аз не съм имала мисед, имах спонтанен аборт, но пък при престоя в болницата се наслушах на такива истории... Даже имам приятелка лекарка, която когато й казах, че имат съмнение за тази диагноза, ме попита при кой лекар съм - имало 2-3-ма лекари, за които се знаело, че често поставят такава диагноза, а тя не била вярна Shocked Е, моето наистина не е било наред - спонтанния аборт го доказа... Ама представи си, че си попаднала на подобен лекар Naughty Ако не си го направила - иди да те предгледат и други лекари, на други ехографи...

# 30
  • Мнения: 46 508
А ти сигурна ли си, че наистина е кухо яйце? Взела ли си 2-ро, 3-то мнение от други лекари? Защото зная за случаи, когато след диагноза "кухо яйце" са се раждали здрави бебета! ...

В 11 седмица при преглед с вагинален ехограф ми казаха, че съм си въобразила, че съм бременна, а си родих здраво бебе ...

maiska, съгласна съм с Lss, потърси втори специалист, за да си сигурна!
Успех и дано всичко е наред   bouquet

# 31
  • Мнения: 4 806
често съм си задавала подобен въпрос. Отоговор нямам. В момента не съм бременна и въпреки това от прочетеното ми стана малко гадно. С което искам да кажа, че може би не е много уместно да се развива темата, че очакващи ражбите си мами може да се постреснат излишно.

# 32
  • Мнения: 4 965
А ти сигурна ли си, че наистина е кухо яйце? Взела ли си 2-ро, 3-то мнение от други лекари? Защото зная за случаи, когато след диагноза "кухо яйце" са се раждали здрави бебета! ...

В 11 седмица при преглед с вагинален ехограф ми казаха, че съм си въобразила, че съм бременна, а си родих здраво бебе ...

maiska, съгласна съм с Lss, потърси втори специалист, за да си сигурна!
Успех и дано всичко е наред   bouquet

В тази връзка, на Майска вече й го казах.
В 6-ти месец при преглед с вагинален ехограф (така и не разбрах защо точно с такъв, защото мисля, че той се ползва в по-ранните месеци  newsm78), докато лежах за задържане, ме обявиха за луда, защото отдавна съм била изгубила бебето и съм се правила на бременна и т.н., та ме изписаха по бързата процедура. Бебето излезе след 15 мин. вкъщи и после при изследванията се оказа,че е било съвсем нормално (имах само много ниска плацента и дори е възможно точно този преглед да е предизвикал нещата).

# 33
  • Мнения: 300
взела съм - и на още двама лекари, е вярно, по различно време
Но пък как в 11 седмица нищо не са ти видяли, Никол? Като знам, че само две седмици по-късно , в 13та седмица, с докторката гледахме отделните части на бебока (.предишния де)... Иначе звучи много оптимистично, но пък къде ще да се е скрил този твой и мой бебок, а, как мислиш? Твоят от къде се появи? ПРеди това виждала ли си го и кога? А после как го видяхте? А какво обяснение ти дадоха лекарите? И още нещо - те хубаво не са видяли нищо, ами размерът на сака как беше?

Общи условия

Активация на акаунт