Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІI

  • 22 068
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 624
Да, намира се и на по приемливи цени като разгледах из другите аптеки. Първия резултат ми излезе във фрамар и там е задраскана цена от 91лв, а новата е 79.90лв.

# 31
  • Мнения: 964
Продължавам проучването и изникват все повече въпроси..

А някой опитвал ли е да повлиява по някакъв начин Екземата с комбинация от Витамини (пр. А+Д) и Микроелементи (пр. Желязо, Цинк)?

Има ли връзка между Екземата и съдържание на тежки метали в тялото и как се прави детокс от тежки метали?

Опитвали ли сте елиминационна диета на храни съдържащи Никел и прием на такива съдържащи желязо?

Някой пробвал ли е с билки и какви комбинации? Противопоказни ли са билковите чайове при малки деца?

Според картинките от атласа симптомите ни са на хроничен, атопичен дерматит и никелова алергия. Правило ми е впечатление, че малката се влошава от прах и контакт с iPad-a, а аз от металните лаптопи и климатиците в офиса. Има дни, в които ръцете се заглаждат и няма сърбеж и дни дори часове на необяснимо обостряне.

Ref.
Дерматологичен Атлас http://www.danderm-pdv.is.kkh.dk/atlas/index.html
Терапия с желязо при екзема на ръцете https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3132907/
Микроелементи - Журнал на Японската медицинска асоциация https://www.med.or.jp/english/journal/pdf/jmaj/v47no08.pdf
Свръхчувстителност към мляко с Екзема (безмлечна диета + вит. А и Д) http://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/003591573002400224
Витамин А (ретинол) https://readyforlife.bg/bg/articles/view/245.vitamin-a-za-kakvo- … -za-nedostig.html
Билколечение, Китайска медицина https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1365-2133.2007.07941.x

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 00:24 от pooh06

# 32
  • Мнения: 250
Здравейте,
Моето бебе имаше сухи и леко зачервени петна на ръцете и краката и му се белеше кожата по тялото. Педиатърката препоръча слънчогледово олио, защото то е основна съставка на всички скъпи козметики за атопичен дерматит. Само с него, обаче не се оправяше. Тогава добавих пчелен восък, кокосово масло, масло от шиа (карите), вазелин, няколко капки лавандулово масло и няколко капки масло от чаено дърво. Точни пропорции нямам. В едно бурканче от 200 мл сложих 2с.л. кокосово масло, 2с.л. масло от шиа, 1с.л. вазелин, 2-3 капки лавандулово масло и 5 капки (може би са много, но просто изпуснах шишенцето) масло от чаено дърво, едно малко парче пчелен восък (около 2с.л.) и допълних останалото място с шарлан. С полученото лремче я мазах сутрин и вечер след баня и кожата и се оправи. Отначало исках да ползвам и невен и да направя нещо като благ мехлем, но не намерих невен.
Не сме ходили на кожен лекар.
Само споделям, че на нас това ни помогна. Поне за сега.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 209
Ей, напомни ми, че имам в хладилника кокосово масло с няколко капки чаено.

# 34
  • Мнения: 4 642
Продължавам проучването и изникват все повече въпроси..

А някой опитвал ли е да повлиява по някакъв начин Екземата с комбинация от Витамини (пр. А+Д) и Микроелементи (пр. Желязо, Цинк)?

Здравейте.
Зимата имах суха екзема на двете бедра. Кожата ми беше суха и много ме сърбеше. Започнах да се мажа обилно с кокосово масло и пиех по вит. А. За около месец екземите изчезнаха, кожата е гладка и ужасният сърбеж вече го няма.

Включвам се в темата не заради мен, а заради детето ми, което е с екзема вече втори месец. В момента е и с варицела и положението е отчайващо. Петната мажа с кокосовото масло и dexem repair. ЛЛ изписа и 2 хомеопатични (Берберис беше едното, но другото в момента не си спомням какво беше). Казва, че организма е интоксикиран и заради това е екземата. Склонна съм да вярвам, защото детето е с 6-7 пълни упойки (на 6 г. и половина е).

# 35
  • София
  • Мнения: 38 209
Изчакай да мине варицелата, да се изясни картината.

# 36
  • Мнения: 817
Относно пробиотика, на дъщеря ми изписаха Darmflora plus на прах, трябва да го приема 4 месеца. Една опаковка е 70 гр и стига за 2 месеца, цената е около 40 лв. Дерматоложката каза, че този и Омнибиотик Панда са двата на пазара в Бг, които са с доказан ефект при АД.

Йоко, действа ли Ви Дексем-а, че и аз се чудя дали да пробвам?

# 37
  • Мнения: 4 642

Йоко, действа ли Ви Дексем-а, че и аз се чудя дали да пробвам?
За съжаление не действа. Поне аз не видях разлика за две седмици мазане.
Сега след варицелата за няколко дни екземата беше много избледняла, розова (преди това беше кърваво червена, все едно имаше подкожен кръвоизлив). Сега ми се струва, че отново започна да се зачервява.
Мажа само с кокосово масло. Мисля да започна да му давам вит. А и цинк.

# 38
  • Мнения: 817
Моля Ви да споделите какви дрешки ползвате през зимата, понеже тези с вата май все са с някаква част полиестер. Макар че имам няколко на които пише 100% памук, което ми е чудно.

# 39
  • Мнения: 18 503
Здравейте!
Не зная дали съм на прявилното място,но ще пиша за съвет. Имам себореен дерматит на скалпа от години. От малка имам супер проблемен скалп. Ходила съм на всякакви специалисти. Пробвала съм каква ли не. От повече от 3 години съм само с шампоан Дюкре Келуал ДС. Като го ридувам с Юсерин или Биодерма или периодично сменям с други все лечебни. Проблема ми и само на кожата на главата. Понякога имам и карички. Изхалзвам Ксамиол *кортикостероиден препарат) само тези неща ми помагат. Но сега вече ефекта е много временен. И се чудя какво да правя. Можете ли да плепоръчате доктор хомеопат в София или Пловдив да пробвам пък и това. Както и дерматолог в същите градове.
Проблема е периодичен, не е много сериозен,но с постоянна поява-затишие и така. Няма оправия. При мен е наследствено. И стреса също. Приемям всякакве съвети. Благодаря!

# 40
  • Мнения: 1 592
Здравейте !

Аз съм със Себореен  дерматит и носа ми е слабото място.

от това ,което разбирам проблема е хроничен - тоест по подразбиране няма оправия , за съжаление.

По същество това е една гъбичка, която се храни със захар и мазнини .
Последното, което срещнах е , че с веганизъм се изчиства!
Един мъж станал веган и за 1 година му изчезва дерматита. Но той е бил веган 5 години ... тоест доста време е издържал и сега пак яде месо  и  няма дерматит - не се е върнал. НО не яде захар и въглехидрати. Peace

Другото , което една дерматоложка посъветва - да се маже кожата с шампоан против пърхот като маска. Да стои 15 мин. докато изсъхне. Сега го пробвам това с Юсерин шампоан и мажа след това крем Здраве с цинк. Praynig

Ще се опитам да се отърва от стероидните кремове , но не ми се вярва да успея , понеже вече 18 години съм с тях. А не се оправят нещата , даже се влошават с годините.  Tired

# 41
  • София
  • Мнения: 38 209
Пробвайте обливане ма косата с вода с поморийска луга. Обаче предупреждавам, смърди гадно! Може да се смеси вода, луга и шампоан.
Моят син пак е с голяма рана на крака. Ей така си изникна.

# 42
  • Мнения: 2
Здравейте ,може ли да ми предложите добър дерматолог в Пловдив? За бебчо .Тъй като ползвахме толкова кремове от месеци но няма резултат, незнам какво да направя,понякога толкова се чеши чак кърви,много съм объркана моля помогнете Sad

# 43
  • Мнения: 84
Привет, аз също търся контакти на Д-р Христо Тодоров, моля, ако някой има, както и впечатления от ефекта, моля да ми пише, било тук, било на ЛС!


---

реф1. Психология - връзка с Имунологията и Алергологията ( Д-р Христо Тодоров Алергията може да се излекува само за час!) https://www.blitz.bg/article/16961

пс: Ще се радвам ако в темата се включи и някой лекар, който може да анализира журналите и даде съвет с цел трайно излекуване. Ако някой има контакти на Д-р Христо Тодоров от първия линк, моля да ми прати мейл, тел., адрес на Лично съобщение.

# 44
  • Мнения: 8 749
Здравейте , коя козметика освен Биодерма, Авен , А дерма и Еусерин бихте препоръчали за измивни средства за лице ?
Изключителни рано ми се появяват между веждите, около веждите и на брадичката и не знам с какво да го почиствам максимално добре и да не реагира на раните .

По принцип се мажа с Тридерм и хидратиращ Юриаж  през деня , но гадините не изчезват.
Забелязала съм че се появяват най-вече като съм в овулация и седмицата след нея .
После затихват и така до следващия път .

Използвам и емулсия Себодиане на Норева , но отърване няма.

Наистина ли е до живот ?
С хранене / суровоядство/ дали ще се повлияе положително ?

Общи условия

Активация на акаунт