от кога супи???

  • 1 490
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 531
Кога се дават супите от кухнята на бебетата??? Разпитах днес на една порция има 1/4 сварено яйце, вкл. и белтък, та се питам дали е подходящо да давам супата???

# 1
  • Мнения: 5 250
Започнах да давам супите от кухнята от 7ми месец  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 723
Аз започнах със супите, когато започнахме и кухнята, т.е. на 9 месеца и половина. Но ме учудва, че има белтък. По принцип той се дава след година и половина...Но няма да се учудя ако и в нашите е имало...Не съм разпитвала.

# 3
  • Мнения: 680
аз давам супи от 1 седмица,но само с 1/4 жълтък белтък не слагам и в нашта кухня не слагат.белтък се дава след годинката!!!! Peace

# 4
  • Мнения: 5 299
Започнах да давам супите от кухнята от 7ми месец  Simple Smile
И аз от 7_я, вечерно време със сухар.

# 5
  • Мнения: 61
аз не бих я дала заради яйцето .

винаги ли са застроени така?

# 6
  • Мнения: 3 042
Започнах да давам супата, когато записах децата на кухня - на 1г 1-2м щерката и на 11м синът. В нашата кухня супата не се застройва.
белтък се дава след годинката!!!! Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 5 250
Супите в нашата кухня не са застроени  Naughty
 

# 8
  • Мнения: 2 531
Е нашите са застрени, изрично попитах - и сега да ги давам ли???

# 9
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И аз започнах със супите на 7 мес.,но в нашата кухня не ги застройват.Май е по-добре да изчакаш с белтъка.Аз го въведох чак на 1,6 г.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
И при нас супите са застроени, но не с пресни яйца, а с яйчен меланж.
Записах Иво на кухня на 9 навършени месеца-значи от такава възраст давам супи.

Щом "на една порция има 1/4 сварено яйце, вкл. и белтък", това означава ли, че яйцето е настъргано.... как го дават? Виждаш ли парченца от белтъка? Знам, че в някои градове така го правят. Мисълта ми е-сигурно ли е, че наистина става дума за белтък, а не за меланж?

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Струва ми се невъзможно на кухнята да слагат и белтък. Сигурно ги застройват само с жълтък. При нас слагат само сварен жълтък в супите. Питай там , където ги приготвят, а не където ги раздават, може да са те подвели. Иначе аз започнах да давам супата от 7-мия месец - половината преди манджичката, а другата половина преди вечерното мляко или следобед.

# 12
  • Мнения: 623
На кухнята не записват ли след навършване на 9 месеца?
Иначе не би трябвало да застройват супите...
Ние се записахме на кухня на 10 месеца и половина

# 13
  • Мнения: 695
Започнах да давам супите от кухнята от 7ми месец  Simple Smile
smile3521 и аз така и не е имало проблем

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Супичката я давам от скоро,като натрошавам вътре един сухар.Не съм питала,но не ми се вярва да слагат белтък.Дори и в старите книги за бебета(по които все още се водят)пише че белтък до 1 год.не се дава.

# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Супата я давам вечер със сухар откакто ми отказа АМ вечер, а това стана на 1г.2м.

# 16
  • Мнения: 1 446
Щом супата е с белтък не я давай. изчакай до годинка. Ако детенце пие АМ слагай бисквити за да го засища.

# 17
  • Мнения: 2 531
Щом "на една порция има 1/4 сварено яйце, вкл. и белтък", това означава ли, че яйцето е настъргано.... как го дават? Виждаш ли парченца от белтъка? Знам, че в някои градове така го правят. Мисълта ми е-сигурно ли е, че наистина става дума за белтък, а не за меланж?

Да със твърдо сварено и настъргано яйце ги застройват/заради птичия грип първо ги варят /


Ако слагам бисквити в АМ то с какъв биберон да го давам и колко бискивити се слагат ???

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На кухнята не записват ли след навършване на 9 месеца?
Иначе не би трябвало да застройват супите...
Ние се записахме на кухня на 10 месеца и половина
На нашата кухня се записваме когато ние решим, няма никакво ограничение и чакане на ред, когато искам вземам, когато не искам - не. И защо да не ги застройват супите newsm78

# 19
  • Мнения: 7 640
аз тука в разни книжки чета, че от 8ми месец се дава по 40-5-мл бульон преди обедното пюре.
Има ли майки, които правят така и как приготвяте този бульон?

# 20
  • Мнения: X
Започнах да давам супи за вечеря към 9-ти месец. Не ги предлагах за обед, защото се нахранваше с тях и не си дояждаше основното хранене.

# 21
  • Мнения: 7 640
а сутрин и вечер не се ли дава АМ докъм 10-11 мес?
В моите книги е така newsm78

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По принцип е хубаво да се дава, но зависи от детето. Моето например категорично отказва биберон и яде само с лъжичка, как тогава да му давам АМ.

# 23
  • Мнения: 3 042
а сутрин и вечер не се ли дава АМ докъм 10-11 мес?
В моите книги е така newsm78

До навършване на 1г бебчето наистина трябва да има поне 2 млечни хранения /обикновенно първото и последното за деня/. Но има някой деца, който отказват да пият мляко /като моят син/ и тогава няма как трябва да се даде нещо друго за вечеря.
 Аз от началото на 10 м до към края му си мъчех да пробутвам вечер кисело мляко /АМ отказа да пие и 1 седмица си лягаше гладен  ooooh!/ с голяма мъка, после се отказах и 1/2 м яде каша "Лека нощ". След това захраних от кухнята и давам супа на вечеря, но с АМ. Може и да е странна тази комбинация, но си я яде без проблем и така мога да му дам и млякото.

По принцип е хубаво да се дава, но зависи от детето. Моето например категорично отказва биберон и яде само с лъжичка, как тогава да му давам АМ.

Може с лъжичка. Моят също изобщо не искаше да яде с биберон от към 10 м. Тогава не съм пробвала да дам АМ с лъжичка иначе да го е ял. Но тогава ядеше с бебешки пласмасови лъжички, а с тях е доста трудно са се даде мляко.  След време пробвах пак да дам АМ с биберон и като не успях пробвах с лъжичка и го яде. Давам го с желязна чаена лъжичка, но е някаква по-голяма и малко по-дълбока от другите и почти не срещам трудност при храненето. А като АМ се сгъсти с малко бисквитки е още по-лесно.

# 24
  • Мнения: 1 555
аз тука в разни книжки чета, че от 8ми месец се дава по 40-5-мл бульон преди обедното пюре.
Има ли майки, които правят така и как приготвяте този бульон?
И аз ги чета такива - и мисля да дам бульон скоро - прависе както правиш домашно пюре, само че с повече вода, като идеята е да дадеш тази вода, в която са вряли зеленчуците, еми това е бульона! Надявам се да си ме разбрала   Sunglasses

# 25
  • Мнения: 7 640
прависе както правиш домашно пюре, само че с повече вода, като идеята е да дадеш тази вода, в която са вряли зеленчуците, еми това е бульона! Надявам се да си ме разбрала   Sunglasses
да, знам, ама какъв вкус има това нещо- според мен никакъв.
Айде като пробваш как е, пиши Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 15 219
да, знам, ама какъв вкус има това нещо- според мен никакъв.

Блудкав Mr. Green . Обаче Иво много го харесваше Crazy.

# 27
  • Мнения: 7 640
Виви, а помниш ли по колко му даваше? Всеки ден ли или как?
Само се варят зеленчуците, нали, друго не се добавя?

# 28
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз правех домашни пюрета-по 2-3 бурканчета на всяко готвене. Едното давах същия ден, другите консервирах. Така че не всеки ден правех пюре и не всеки ден имах току-що сварен бульон. Бульона (водата, в която са вряли зеленчуците-без сол или други добавки) замразявах в наелоновите пликчета-формички за лед. Така имах различни видове. Правила съм и зеленчукови, и месно-зеленчукови .
Бульонът, който давах, беше някъде около 1/3 бурканче. Размразявах по 2-3 кубчета. Давах бульон от зеленчуци, различни от тези, които са в пюрето, с което го хранех-да му е по-разнообразно на бебешкия. Месно-зеленчуков бульон пък давах в деня, в който давах зеленчуково пюре (но това по-нататък, когато въведох месото).
Иво така се беше влюбил в тия бульони, че след 2-3 лъжици пюре трябваше да му давам по 1 лъжица бульон, за да продължи да яде.

Общи условия

Активация на акаунт