Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 121 808
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, днес ми запълниха каналите на един зъб и на моменти при натиск имам лека болка (търпи се). Обяснявам си го на факта, че до преди седмица имах гангрена и ми извадиха нерва, но все пак да попитам тази лека болка нормална ли е?

Да, нормално е след тази манипулация да имате чувствителност при натиск. Тази болка трябва до няколко дни/седмица да отмине. Ако започне да се засилва или да се появява спонтанно без натиск се свържете с вашия зъболекар.

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 517
Здравейте, днес ми запълниха каналите на един зъб и на моменти при натиск имам лека болка (търпи се). Обяснявам си го на факта, че до преди седмица имах гангрена и ми извадиха нерва, но все пак да попитам тази лека болка нормална ли е?

Да, нормално е след тази манипулация да имате чувствителност при натиск. Тази болка трябва до няколко дни/седмица да отмине. Ако започне да се засилва или да се появява спонтанно без натиск се свържете с вашия зъболекар.

Благодаря Ви!

# 107
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На 13 г. ми дъщеря по ортодонтски причини се налага вадене на 4 постоянни зъба (четвъртите горе и петите долу), за утре имаме насрочена операция, на която ще извадят всичките наведнъж. Ще бъде със седация и това е причината да се вадят заедно - дъщеря ми умира от страх и неколкократни такива процедури не са особено подходящи.
Аз обаче ще се побъркам в момента и продължавам да се чудя дали и доколко ваденето на 4 зъба наведнъж (всъщност са 5, защото има и един млечен кучешки за вадене) е опасно. И упойката ме притеснява.
Бих искала да помоля специалистите в темата, а и тези, които вече са минали по подобен път, за мнение, доколко е удачно ваденето на толкова много зъби наведнъж, как ще се храни детето през следващите дни, какво трябва да направим, за да облекчим състоянието й след това и т. н. Наистина ми е много притеснено и постоянно се питам дали това е правилното решение... да не говорим, че тя не спира да плаче... Sad

# 108
  • Мнения: 4 275
Чоколина, как мина операцията? Наред ли е всичко? Виждам, че с голямо закъснение пиша. Иначе, аз имам 4 мъдреца за вадене и в една клиника ми препоръчаха с ги ги махнат с едно посещение. Приятели пък казаха, че това е лудост....

# 109
  • Мнения: 4 941
Чоколина, как мина операцията? Наред ли е всичко? Виждам, че с голямо закъснение пиша. Иначе, аз имам 4 мъдреца за вадене и в една клиника ми препоръчаха с ги ги махнат с едно посещение. Приятели пък казаха, че това е лудост....
Със сигурност е лудост!!! Не ти го препоръчвам и аз. Иначе много гадно, че и четирите трябва да се махат при теб. При мен два, макар че за другите два не се знае, защото не са изникнали...

# 110
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мишелин, добре мина операцията. Извадиха й всичките зъби наведнъж, с пълна упойка. Бях се настроила, че ще се подуе и ще я боли, но нямаше нито подуване, нито каквато и да било болка - дадохме ѝ само едно прахче Аулин първата вечер, при това превантивно - аз се опасявах, че ще я заболи през нощта. Първите два дни кара на сладолед, кисело мляко и картофено пюре, на третия ден започна да си яде нормално, дъвчейки само с предните зъби Grin, а сега, седмица по-късно, си се храни съвсем нормално. Днес трябваше да й махат конците, толкова уплашено реагира пред доктора, че той ги остави сами да паднат.
Операцията извърши д-р Едрев, а анестезиолог беше д-р Найденова - с две ръце ги препоръчвам и двамата!

# 111
  • Мнения: 4 275
Много се радвам, че всичко е минало добре. Бях се притеснила като прочетох... От една страна не е лошо така... Вместо да се мъчиш 4 пъти и всеки път да внимаваш 2-3-4 дена какво ядеш и да те боли Hug Браво и на детето!

# 112
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, и аз бях много притеснена, както се вижда и от поста ми преди ваденето. На 16-ти ще слагаме брекетите.

Успех и на теб с ваденето!

# 113
  • Мнения: 55
Здравейте! Днес ми падна коронката и останах по венец. Зъб няма, само една миниатюрна част. Не се е клатила, нито зъбът ме е болял. Беше много здрава, не разбирам как се случи и на какво се е държала коронката. Не ям твърди храни от 10 години, от както я имам тази коронка. Пети горен е, бях го счупила с бисквити бейк ролс. Зъбът е умъртвен. Какво ще следва? Много съм притеснена! Сега съм далеч от цивилизацията, но в понеделник се прибирам и съм при заболекаря, но при кой?( за Пловдив) Ще може ли да се изгради зъб със щифт или пънче, или ще трябва имплант?

# 114
  • София
  • Мнения: 1 037
Здравейте! Днес ми падна коронката и останах по венец. Зъб няма, само една миниатюрна част. Не се е клатила, нито зъбът ме е болял. Беше много здрава, не разбирам как се случи и на какво се е държала коронката. Не ям твърди храни от 10 години, от както я имам тази коронка. Пети горен е, бях го счупила с бисквити бейк ролс. Зъбът е умъртвен. Какво ще следва? Много съм притеснена! Сега съм далеч от цивилизацията, но в понеделник се прибирам и съм при заболекаря, но при кой?( за Пловдив) Ще може ли да се изгради зъб със щифт или пънче, или ще трябва имплант?

След като нямате оплаквания, най-вероятно просто ще ви залепят коронката. Случвало ми се е.

# 115
  • Мнения: 55
След като нямате оплаквания, най-вероятно просто ще ви залепят коронката. Случвало ми се е.
За какво ще се залепи  newsm78 за венеца? Днес ми е часа при зъболекаря Confused дано ми каже нещо позитивно, че ако ми каже вадене на корен, следва имплант  Cry

# 116
  • Мнения: 6 586
След като нямате оплаквания, най-вероятно просто ще ви залепят коронката. Случвало ми се е.
За какво ще се залепи  newsm78 за венеца? Днес ми е часа при зъболекаря Confused дано ми каже нещо позитивно, че ако ми каже вадене на корен, следва имплант  Cry
Ако корена е здрав, следва изграждане със щифт и после се лепи короната.

# 117
  • Мнения: 55
Благодаря, Бисерка! Утре съм на снимка и дано коренът е здрав.

# 118
  • Мнения: 6 586
Стискам палци  Peace

# 119
  • Мнения: 513
Интересувам се от доизграждане на здрав зъб, който просто е по-къс от останалите предни зъби и по този начин изкривява усмивката. Някой, който се е възползвал от тази услуга има ли представа колко горе-долу държи това изграждане преди да се отчупи и когато се отчупи естественият зъб по същия начин ли ще изглежда или има риск и той да се потроши? Ще се радвам да събера мнения, защото много се колебая дали да го направя именно от тази гледна точка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт