3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите) 2

  • 90 484
  • 761
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 521
Ето я новата темичка за хората, които имат шум в ушите.
Има няколко основни причини за този шум:
 - проблеми със сърцето(прекарани инсулти или инфаркти);
 - проблеми с кръвоносните съдове(ангиологични);
 - проблеми от психологично естество(психични травми);
 - проблеми от психиатрично естество(не асоциирайте с лудост, макар и шум, музика, гласове да тормозят и хората с психиатрични заболявания);
 - физически травми;
 - шипове в цервикалната област(шипове в гръбначният стълб);
 - високо кръно налягане;
 - загуба на слуха - неврит, отосклероза, в следствие на лечение с антибиотик...
Ще се опитам съвсем накратко и най-общо да синтезирам нещата, които са помогнали или могат да помогнат. Може да пишете за още неща, за да ги добавя. Simple Smile
  • Първото и задължително нещо е да се отиде на лекар и да се направят изследвания на слуха - аудиограма;
  • Обикновено се предписват съдоразширяващи медикаменти като Бетасерк и медикаменти като Селеногин и Гинко билоба;
  • Препоръчва се повече движение, тъй като подобрява кръвообръщението;
  • Популярни са още лечение с барокамера (не много ефективно); Упражненията на Норбеков и два вида ТЕС терапии - едната е Техники за емоционална свобода, а другата - Транскраниална Електростимулация.
  • Акупунктура;
Линк към старата тема => http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277550;topicrefid=20

Последна редакция: ср, 26 апр 2017, 22:14 от Gaburata

# 1
  • Мнения: 237
Габи, това което си написала е вярно, но е само 50% от анализа на причините за шума както и мерките които могат да помогнат в различна степен за неговото преудоляване.
-добавям най-лошите, за щастие редки причини за шума - аневризми, тумори в областта на шията и главата.
 Селеногин е една от предписваните добавки с Гинко Билоба, има много други, зависи от преднамерените предпочитания на лекарите / като преобладава личния интерес на лекаря от препоръката на дадена добавка/.
 Добре е да се внимава за съдържанието на токсични вещества в добавките с Гинко, тъй като те променят ДНК и водят до злокачествени заболявания и други увреждания. Иначе Гинко намалява шума при прием над 2 мес., изпробвано от мен.
Искам да репликирам последния пост от старата тема:какво значи "психически" не му пречи, а само физически? Ще рече дразни го ама не му пука ли?😀

Последна редакция: ср, 26 апр 2017, 23:06 от svejana8899

# 2
  • Мнения: 50
Да ви кажа вчера бях при един лекар от 4ти км. препоръчан ми бе от двама мои колеги на които е помогнал. Доктора е отоневролог и на теория разби диагнозите на другите лекари при които бях ходил до сега, каза, че при мен няма как да е от шипове защото нямам болки във врата, нямам схващания и най вече ако са шипове трябва да имало световъртеж и замайване, обаче аз нямам  само дето ми пука повече, но той каза, че пука защото аз съм си го пукал и ако снимаме 100 човека то 90 ще имат шипове, но нямат проблем с шум в ушите. Каза, че когато не са засегнати вертебралните артерия няма проблеми.
Другото което каза за шума, но аз не запомних всичко беше, че когато е от слуховия нерв и малките ушни клетки то тогава няма как да няма намаляване на слуха и когато е така каза, че са безсмислени тези вливания и пиенето на Ноотропил след това. До колкото разбрах при мен проблема се е отключил от дългото безсъние и преумора на мозъка и приема на всякакви лекарства толкова години.
Вече не знам и аз на кого да вярвам, всеки си има негова теория.

# 3
  • Мнения: 682
Антон, а този лекар назначи ли ти някаква терапия?

Иначе за отключването - и при мен беше от стрес и недоспиване. По време на сесия не спях по цели нощи, наливах се с кафе... (да се чуди човек защо чак пък толкова съм се вживявала Confused)

Пускам една статия http://www.lekar.bg/2015/09/25/%D1%88%D1%83%D0%BC-%D0%B2-%D1%83% … 0%B8%D1%82%D0%B5/, в която е дадена някаква обобщена информация за тинитус.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 635
За съжаление медицината не е точна наука.

Иначе аз съм от тези, които си имат шум и не им пука. Моят се появи докато карах ужасна варицела преди три години.

# 5
  • Мнения: 449
Anton Hubenov, за шиповете се правят изследвания, другото са али-бали.
Аз нямам световъртеж и замайване, а ЯМР показа по един шип на всеки прешлен в шийния сегмент.
Което най-вероятно е причината за появата на шума при мен, освен неврита на слуховия нерв.

# 6
  • Мнения: 50
Anton Hubenov, за шиповете се правят изследвания, другото са али-бали.
Аз нямам световъртеж и замайване, а ЯМР показа по един шип на всеки прешлен в шийния сегмент.
Което най-вероятно е причината за появата на шума при мен, освен неврита на слуховия нерв.
Правих и ЯМР и Скенер с контраст така, че знам много добре какво се прави и какво се вижда на тях, няма доказателство, че именно шипа е причината за шума защото той не притиска нищо което да предизвика шум. Всеки може да си вярва, че шумът му е от шипове, неврит, умора, след прекаран грип, прием на лекарства и мн. други, но истината е, че при никой не е 100% сигурно от какво е!

# 7
  • Мнения: 449
Правих и ЯМР и Скенер с контраст така, че знам много добре какво се прави и какво се вижда на тях, няма доказателство, че именно шипа е причината за шума защото той не притиска нищо което да предизвика шум. Всеки може да си вярва, че шумът му е от шипове, неврит, умора, след прекаран грип, прием на лекарства и мн. други, но истината е, че при никой не е 100% сигурно от какво е!

Абсолютно съм съгласна-няма начин да се каже със сигурност, защото всеки ден шиповете ми са там, а шумът веднъж го има, веднъж го няма, и всеки ден е различно силен.

# 8
  • Мнения: 896
Записвам се и аз.

# 9
  • Мнения: 237
Да ви кажа вчера бях при един лекар от 4ти км. препоръчан ми бе от двама мои колеги на които е помогнал. Доктора е отоневролог и на теория разби диагнозите на другите лекари при които бях ходил до сега, каза, че при мен няма как да е от шипове защото нямам болки във врата, нямам схващания и най вече ако са шипове трябва да имало световъртеж и замайване, обаче аз нямам  само дето ми пука повече, но той каза, че пука защото аз съм си го пукал и ако снимаме 100 човека то 90 ще имат шипове, но нямат проблем с шум в ушите. Каза, че когато не са засегнати вертебралните артерия няма проблеми.
Другото което каза за шума, но аз не запомних всичко беше, че когато е от слуховия нерв и малките ушни клетки то тогава няма как да няма намаляване на слуха и когато е така каза, че са безсмислени тези вливания и пиенето на Ноотропил след това. До колкото разбрах при мен проблема се е отключил от дългото безсъние и преумора на мозъка и приема на всякакви лекарства толкова години.
Вече не знам и аз на кого да вярвам, всеки си има негова теория.


Ааа, недей много да се хващаш за всяка дума. Не е вярно, че ако са шипове трябва да има замайване, световъртеж...При един има, при друг с шипове няма или има главоболие, шум, друг не може да си завърти главата на едната страна...Много са различни симптомите при шипове.
Има и нещо друго: ако сега нямаш болки и схващания във врата, то не значи че един ден няма да имаш. И моя шум като се появи нямах нито болки нито схващания, ама сега имам....
И другото: ти нали имаш аудиограма и нямаш намаление на слуха? Значи не е от слуховия нерв...
И аз имам пукане, хрущене , шумолене и както искаш го наречи при завъртане на главата. Това е то остеохондрозата - дегенеративни промени в прешлените, износване, тъй си остава.

Като не са засегнати вертебралните артерии няма проблеми, да си гледаш живота и да си свикваш с шума така ли? Нищо ново под слънцето! Доктор като всички други ....

При мене обаче има засягане на дясна вертебрална артерия и то е от притискане, дали от шиповете, дали от "изгладената лордоза с преход към кифоза"....има притискане и затова е нарушен кръвния поток...как няма да има шум./вижда се на доплер от добър специалист/
А теб на доплер какво ти казаха? Всичко с артериите наред ли е? Защото мене и други са ме гледали но казват няма проблем...Освен тогава да е било наред а сега доплера да показва снижен кръвоток.

Последна редакция: чт, 27 апр 2017, 13:39 от svejana8899

# 10
  • Мнения: 50
Да ви кажа вчера бях при един лекар от 4ти км. препоръчан ми бе от двама мои колеги на които е помогнал. Доктора е отоневролог и на теория разби диагнозите на другите лекари при които бях ходил до сега, каза, че при мен няма как да е от шипове защото нямам болки във врата, нямам схващания и най вече ако са шипове трябва да имало световъртеж и замайване, обаче аз нямам  само дето ми пука повече, но той каза, че пука защото аз съм си го пукал и ако снимаме 100 човека то 90 ще имат шипове, но нямат проблем с шум в ушите. Каза, че когато не са засегнати вертебралните артерия няма проблеми.
Другото което каза за шума, но аз не запомних всичко беше, че когато е от слуховия нерв и малките ушни клетки то тогава няма как да няма намаляване на слуха и когато е така каза, че са безсмислени тези вливания и пиенето на Ноотропил след това. До колкото разбрах при мен проблема се е отключил от дългото безсъние и преумора на мозъка и приема на всякакви лекарства толкова години.
Вече не знам и аз на кого да вярвам, всеки си има негова теория.


Ааа, недей много да се хващаш за всяка дума. Не е вярно, че ако са шипове трябва да има замайване, световъртеж...При един има, при друг с шипове няма или има главоболие, шум, друг не може да си завърти главата на едната страна...Много са различни симптомите при шипове.
Има и нещо друго: ако сега нямаш болки и схващания във врата, то не значи че един ден няма да имаш. И моя шум като се появи нямах нито болки нито схващания, ама сега имам....
И другото: ти нали имаш аудиограма и нямаш намаление на слуха? Значи не е от слуховия нерв...
И аз имам пукане, хрущене , шумолене и както искаш го наречи при завъртане на главата. Това е то остеохондрозата - дегенеративни промени в прешлените, износване, тъй си остава.

Като не са засегнати вертебралните артерии няма проблеми, да си гледаш живота и да си свикваш с шума така ли? Нищо ново под слънцето! Доктор като всички други ....

При мене обаче има засягане на дясна вертебрална артерия и то е от притискане, дали от шиповете, дали от "изгладената лордоза с преход към кифоза"....има притискане и затова е нарушен кръвния поток...как няма да има шум./вижда се на доплер от добър специалист/
А теб на доплер какво ти казаха? Всичко с артериите наред ли е? Защото мене и други са ме гледали но казват няма проблем...Освен тогава да е било наред а сега доплера да показва снижен кръвоток.

Вече на нищо и никой не вярвам, всеки доктор си говори каквото си знае.
Иначе имам два доплера, един в Исул и един ВМА и на тях всичко изглежда добре. При теб щом има притискане нещата са доста по ясни.

# 11
  • Мнения: 798
Обадих се на невролога, който ми изписа Бетасерк, казах му че се влошавам и той ми изписа Агапурин и каза да продължа Бетасерка. Като цяло моето предположение за дясното ухо, е че има няккаво увреждане на нервни клетки от възпалението. Но защо започна да пиши и лявото ухо, нямам никакво обяснение. И защо се усилва шума също. Всичко, което съм можела да направя е без никакво забавяне, няма намаление на слуха, даже напротив, имам чувството че чувам с 5 % по-добре, особено някои честоти.
В крайна сметка всички изписват 2-3 групи препарати и ако едното не подейства, изписват другото.
Другата седмица ще ходя при друг невролог, да видим.

# 12
  • Мнения: 50
Антон, а този лекар назначи ли ти някаква терапия?

Иначе за отключването - и при мен беше от стрес и недоспиване. По време на сесия не спях по цели нощи, наливах се с кафе... (да се чуди човек защо чак пък толкова съм се вживявала Confused)

Пускам една статия http://www.lekar.bg/2015/09/25/%D1%88%D1%83%D0%BC-%D0%B2-%D1%83% … 0%B8%D1%82%D0%B5/, в която е дадена някаква обобщена информация за тинитус.


Да назначи ми терапия за месец - два, но не са съдораширяващи и гинго билоба и тн. просто много леки успокоителни. Ако подейства ще споделя с радост, иначе няма нужда да пълним темата.

# 13
  • Мнения: 5
Здравейте "колеги" Simple Smile

Аз съм с шум в ушите от 15-ти Април, т.е. малко над две седмици. Шумът е силен - трудно заспивам и ме буди в съня ми, защото по принцип спя много леко. Откакто се е появил спя на пресекулки по няколко часа на вечер. Не си спомням да съм имал непрекъснат сън над 2 часа. Шумът е в двете уши, като имам леко намаление на слуха в лявото. Теориите за причината са няколко:

Първата е възпаление на носоглътката, появило се над месец преди шума, което не беше диагностицирано правилно от Д-р Аврамов (УНГ) в Бургас, и има вероятност да се е пренесло към ушите. След като се появи шума той ми изписа Бетасерк, Милгамма и витамини А+Е. Пих ги една седмица без никакъв ефект. След това ме хоспитализира по смешност като изкарах стандартен петдневен курс с вливания на Манитол, Ноотропил и Милгамма. Ефектът беше обратен - в момента шумът е по-силен и от два дена съм с постоянно замайване, което се появи в деня след изписването ми. Също така лечението ми се отрази доста зле - от вливанията на Манитол ми направиха флебити (втвърдяване на вената) на двете ръце, като с лявата положението е доста зле - от седмица е вдървена в сгъвката (над 5 сантиметра от вената е бетон) и почти не мога да я движа. За радост днес най-накрая усетих леко отпускане Simple Smile Манитолът ми беше спрян изцяло на третия ден заради тези усложнения. Имайте го предвид ако ви проедстоят подобни процедури. На мен не ми беше направен тест за чувствителност към това лекарство и завеждащият на отделението Д-р Парунов се опита да ме убеди, че по "стандартна процедура" такъв тест не се прави. Това се случва в една от новите модерни болници в града - БургасМед в ж.к. Меден Рудник - също за информация. На скенер ми откриха малка киста в левия синус - също "вероятна" причина за шума. Според Д-р Парунов е възможно кистата да прави проблем на носоглътката и от там през евстахиевата тръба до вътрешното ухо. Но кистата е малка, прекалено рано е за операция и също така е от другата страна на синуса, а не до носоглътката. Гаранция не ми дават никаква, че тя е причина за шума. Нямам намерение засега да се занимавам с нея. Съквартиранта ми в болничната стая също има киста, но голяма, почти изпълнила синуса, и той беше с шум само в едното ухо + много намален слух, почти никакъв според него - точно от страната на кистата. В края на лечението той започна да чува по-добре, но шумът си остана.

Втората теория, и по-вероятна според мен след провала в болницата, е проблем с врата. Няколко седмици преди появата на шума имах сериозно схващане - центъра му беше в ляво в основата на врата, там където влиза в трапеца. Схващането се усещаше по целия врат нагоре и надолу до средата на гърба, също така наляво по плешката, като в някои моменти го усещах чак настрани до рамото. Не можех да си движа главата. Малко по-малко се поотпусна за около седмица, но от тогава врата ми не е същия. Като си завъртя главата вътре хрупа и скърца много странно. В началото се чувствах като зомби Simple Smile Специално това хрупане и стържене сякаш го чувам горе във врата в основата на черепа - точно между ушите. Също така след този инцидент с врата сякаш започнах да чувам по-силно вътрешните шумове, като например когато дъвча някаква храна. Няколко пъти при по-рязко изправяне усещах замайване. А сега замайването е постоянно вече втори ден. В момента болки във врата и гърба нямам, но както казах, не ги чувствам същите. Прекарвам прекалено много време пред компютъра, а имам и навика вечер да гледам филми в легнало положение с глава подпряна на възглавницата. Вече съм започнал да променям тези навици, тъй като очевидно те са причината за проблемите с врата/гърба и евентуално шума в ушите и замайването.

Имам въпрос. От темата разбирам, че явно ще трябва да посетя невролог и да ми бъде направен Доплер и ЯМР. Някой знае ли дали такива изследвания могат да бъдат направени качествено в Бургас? Ако ли не какво бихте ми препоръчали извън Бургас, предполагам София?

Още един въпрос към Свежана - споменаваш, че някои хора са писали, че са подобрили състоянието си с упражнения. Това в предната голяма тема ли беше? Преди да вляза в болницата я четох, но не успях за я мина цялата. Моля те доколкото си спомняш да ме насочих към тази информация за да пробвам упражненията, защото имам усещането, че могат да се окажат правилния път за мен. От две седмици съм на лекарства и опрелено от тях се чувствам по-зле. И не само заради усиления шум и замайването. За пръв път през живота си (на 36г. съм) разбирам какво е запек Simple Smile Чувствам, че тези химии ме вкарват в порочен кръг и в дългосрочен план могат да ми образуват нови проблеми.

Поздрави на всички и успех в борбата с този дразнител!

# 14
  • Мнения: X
Доста се чудих дали да се записвам в новата тема.....
Но все пак, кой знае, може изведнъж някой да сподели за чудодейно хапче/изцеление.    Laughing
При мен нищо ново, 1-2 дни без шум, после пак се появява, после пак си изчезва....както писах в предишната тема, сутрин си взимам хапчето "майната му" и обикновено не го чувам.
Забелязвам, че изчезва след 2-3 дни джогинг, та обмислям да започна да тичам всеки ден сутрин по около час, вместо 3-4 дни седмично.

Успех на всички!    Hug

Общи условия

Активация на акаунт