Кандидат, бъдещи и настоящи мами с татко от епруветка - 5

  • 88 193
  • 755
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 784
фолоу, а ти нямаше ли инсеминации преди това? И няма ли да ти броят този опит поне за един от четирите?
Нямам инсеминации. Започнахме преди 7 год с опитите за бебе. Когато те стана, след изследвания директно заРади установини мъжки фактор ни казаха ИКСИ. Първия ни опит завърши със спонтанен. Втория самофинансиран се роди нашето момиченце и така разбрахме, че всъщност мъжа ми и малката имат генетично заболяване, което е сериозно и с неясна прогноза.
И така стана ясно, че другото дете ще трябва да ни е с донорски материал и се случи този опит-сега пълна 0.
Броят се опитите, но пак 1 или 2 инсеминации ще трябват. Засега незнам дали опита с малката ще го зачетат т.к се води успешен.

# 331
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Фолоу, много съжалявам за неуспеха. Успешният няма да го броят, но другите ще ги броят.
Според мен направи твл вместо цветна снимка. Поне ще ти кажат как е цялята система, не само тръбите.

# 332
  • Мнения: 784
Честита да е Новата 2018 г. Нека бъде изпълнена с много пухкави бебета. Пожелавам на мамите, на които предстои раждане да бъде леко и безпроблемно, а на останалите чакащи двете чертички те да не се бавят!!! Heart Eyes

# 333
  • Мнения: 2 876
Честита нова година и от мен. Пожелавам ви само сбъднати желания.

# 334
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 12
Здравейте!Някой може ли да ми каже към днешна дата колко струват тези вътрематочни инсеминации,например един цял курс с изследвания , донорка сперма и пр.,че повечето публикации са от 2010 , а цените може да са се променили.Ще съм благодарна,ако някой ми отговори в тази тем,защото се опитах да намеря отговор на въпроса ми от линковете,но има твърде много лична комуникация между дамите и не успях..Simple Smile

# 335
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте!Някой може ли да ми каже към днешна дата колко струват тези вътрематочни инсеминации,например един цял курс с изследвания , донорка сперма и пр.,че повечето публикации са от 2010 , а цените може да са се променили.Ще съм благодарна,ако някой ми отговори в тази тем,защото се опитах да намеря отговор на въпроса ми от линковете,но има твърде много лична комуникация между дамите и не успях..Simple Smile
Мн зависи от клиниката и най-вече какви донори използват - български или чужди (датски обикновено)

# 336
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 12
Здравейте!Някой може ли да ми каже към днешна дата колко струват тези вътрематочни инсеминации,например един цял курс с изследвания , донорка сперма и пр.,че повечето публикации са от 2010 , а цените може да са се променили.Ще съм благодарна,ако някой ми отговори в тази тем,защото се опитах да намеря отговор на въпроса ми от линковете,но има твърде много лична комуникация между дамите и не успях..Simple Smile
Мн зависи от клиниката и най-вече какви донори използват - български или чужди (датски обикновено)
Спряла съм се на New life Пловдив ,предполагам,че цените там не са по-различни от тези в София,въпросът е,че не мога ги пише и няма как човек да си направи сметка от колко пари ще има нужда..Иначе нямам претенции за националността на донора,стига да е здрав(което се предполага) Simple Smile

# 337
  • София
  • Мнения: 10 642
То въпроса в националността е точно в парите.
В болница Надежда например, използавт донори българи и 1 криовиалка струва 200лв, а в Щерев ползавт датска банка и същото нещо струва около 700лв.
Отделно цените на самата манипулация са различни (пример 300лв в Надежда, 450лв - Щерев). Ако се прави и стимулация,  лекарствата са си отделно (какви и колко само твоя лекар може да прецени)
Ако искаш пиши в тази тема
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=975529
Могат да се включат и другите момичета

# 338
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
В Малинов всичко ми излизаше макс 1200лв. Навсякъде ще излезе около тази цифра. Без други изследвания като ЦС...

# 339
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте момичета, как сте?
Anie11, какво се случва с теб, всичко на ред ли е?

# 340
  • Мнения: X
Здрасти, Нандинка, ами аз днес съм на преглед от 14 ч и трябва да се запиша и на ЖК, но да не слагаме каруцата пред коня. Последният ми преглед беше в 9 г.с и всичко беше мн добре, ембриончето вече беше заприличало на бебе, даже правеше някои елементарни движения. Само че оттогава минаха 16 дни без да съм се преглеждала и сега треперя преди днешния преглед, като мине ще пиша пак

# 341
  • София
  • Мнения: 10 642
Стискам палчета всичко да е на ред.
Чакам с нетърпение хубавите новини Simple Smile

# 342
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Нандинка, а ти как си?

# 343
  • София
  • Мнения: 10 642
Добре съм. Сериозно ме хвана шубето вече. Говорихме с доктора да ме приемат на 5.02., да напарвим всички консултации и изследвания и да насрочваме дата, която ще е между 10 и 14

# 344
  • Мнения: X
Ето ме и мен с отчет - засега вс изглежда идеално; според мен съм 11+5 г.с, според док 11+1 г.с, а бебето отговаря на 12+3 г.с, т.е цяла седмица напред и не зн дали е добре толкова да избързва, но док беше доволна. Бебето раздаваше ритници и не спираше да се премята Blush Вторият сак почти се беше абсорбирал (тук е мястото да вметна, че чак в 7 г.с при преглед при друг лекар заради зацапване разбрах, че са два сака при това с биещи сърца, като моята док не беше забелязала втория, но след седмица във втория вече не се виждаше нито емброн и естествено и без сърце. Дадох кръв за изследване, по-другата седмица ще правя пренатест, само забравих да я питам кога да спра аспиринпротекта. Момичета, вие кога го спряхте? Аз взимам по 1 вечер, но нямам тромбофилия. Спирам, че стана дълго. Прегръдки на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт