Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 апр. 2017, 23:53 ч.

Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 2

• 20 618
  • 271
  •   2
Отговори
# 255
Сега видях, че съм поръчала този витамин д, които е 10 000 IU. По колко на ден/седмица/ месец трябва да пия?
А какви са ти стойностите на витамина?

Това ми напомня, че в iherb до 2 февруари има 20% отстъпка на доста продукти с витамин Д. Който пазарува от там, сега е момента да се възползва.

# 256
Не съм изследвала.

# 257
Витамин Д е мастноразтворим витамин и има опасност от предозиране. Затова е почти задължително да се изследваш преди приема и на база стойностите да се определи дозата. После след приема пак е добре да се направи конрола и да се види какво става.
Този витамин, които си поръчала е доста висока дозировка 10 000 iu. Без иследвания аз не бих пила повече от 1 таблетка  2 пъти седмично и то само за 2 месеца.
Какво те кара да мислиш, че имаш недостиг?

# 258
Най-основното, че имам витилиго.

# 259
  • Buffyworld
Благодаря за линковете с инфото за вит. К 2.  сядам да чета  Hug

# 260
  • Варна
От две седмици пия 10 капки вигантол, т.е. 5 000 единици. Стойноста на вит. Д преди месец беше 14,14. Мислите ли, че е висока дозата? След 30 дни трябва да пусна констролни, а калции не съм изследвала.

# 261
  • Sofia
От две седмици пия 10 капки вигантол, т.е. 5 000 единици. Стойноста на вит. Д преди месец беше 14,14. Мислите ли, че е висока дозата? След 30 дни трябва да пусна констролни, а калции не съм изследвала.
Не, не е висока.

# 262
Не, не е висока.
И аз така мисля.

# 263
Моля за съвет,
Пия Вигантол. Колко време не трябва да съм приемала вит Д, за да бъде меродавно изследването ми?

# 264
  • София
Здравейте момичета, скоро си направих изследване на на Витамин D total (25-OH Vitamin D) и резултатът ми е 40.77   nmol/l при реф. ст-ти   50 - 120. По препоръка на ендокринолога трябва да приемам Алфа Д3  от 0.5mg по 1 таблетка дневно.Не мога да намеря информация тази доза на колко IU се равнява и се притеснявам да не се предозирам. Оставам с впечатлението ,че повече се коментира  Вигантола, това ли  е лекарството,което се усвоява най-добре.

# 265
  • Sofia
Здравейте момичета, скоро си направих изследване на на Витамин D total (25-OH Vitamin D) и резултатът ми е 40.77   nmol/l при реф. ст-ти   50 - 120. По препоръка на ендокринолога трябва да приемам Алфа Д3  от 0.5mg по 1 таблетка дневно.Не мога да намеря информация тази доза на колко IU се равнява и се притеснявам да не се предозирам. Оставам с впечатлението ,че повече се коментира  Вигантола, това ли  е лекарството,което се усвоява най-добре.
Vitamin D: 1 IU is the biological equivalent of 0.025 mcg cholecalciferol or ergocalciferol
0.5 mg=500 mcg
500 mcg/0.025 mcg=20 000 UI

# 266
  • София
coelum благодаря за отговора Simple Smile, ще си взема по-ниска доза

# 267
teddy_bear_83, понеже не бях запознатата с тази добавка (не съм пила алфакалцидол, а само холекалциферол), погледнах в Интернет - реалната доза не е 0.5 мг, а 0.5 мкг - погледни картинката и текста с думи, а не с означения -
пише 
Лекарствено вещество: alfacalcidol (1a-hydroxyvitamin D3) 0.25 мg; 0.5мg; 1 мg.
и по-долу
Капсулите АЛФА Д3 от 0,25 микрограма са кафяво-червени с черен надпис 0,25. Капсулите АЛФА Д3 от 0,5 микрограма са розови счерен надпис 0,5. Капсулите АЛФА Д3 от 1 микрограм са светло-жълти с черен надпис 1.
https://apteka.framar.bg/30012072/%D0%B0%D0%BB%D1%84%D0%B0-d3-%D … BC%D0%BA%D0%B3-30

# 268
Здравейте! Попаднах случайно на тази тема и ме заинтригува, защото дълго се чудех редно ли е да давам на децата си вит. Д през зимата, когато не излизат на слънце. Едното дете е на почти 3 год , другото е на 4,3 год. Какво ще ме посъветвате?

# 269
Ще те посъветвам да ги изследваш.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт