Бързо, балансирано и икономично хранене - 3

  • 63 329
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   И моето момче беше в отбора на болниците - с една ужасна и продължителна диария  Cry. Още не се е възстановил, затова основното в кухнята са варени яйца, ориз и картофи; тостове. Сега правяа ориз със зеленчуци, вчера пекох надупени картофи и моркови, пилешки флейки на тиган. Зелена салата и мноооого домати (намерих за по $1 на паунд (454 грама) органик и си купих около 7 килограма; сега си ги хапваме с кеф).

# 721
  • Мнения: 3 743
Ох, миличките, големи тревоги са ви сполетели Sad

Есента е прекрасна. Ние вече започнахме да ходим по килим от листа

В кухнята и при нас днес ориз със зеленчуци и черен дроб и салата от зеле и моркови

# 722
  • Мнения: 711
Здравейте милички  Hug Не съм се включвала защото ми беше доста натоварено. Та бях се отдала на бясно ядене на месо и домати - това ми беше  менюто две седмици. Пържоли, кюфтета и салати. Почти  никакви семенца или смуутита. Но пък почти всеки ден пиех някакъв фреш и много се вдъхнових да си правя фрешове но нямам машина  Cry В голяма дилема съм... Нямам къде да я държа, ММ ми е забранил да трупам боклуци но съм готова да изхвърля слоу кукъра за да си намъкна машината за фреш в шкафа, толкова я искам  Cry

В момента правя мусака, а вчера за обяд хапвах зеленчукова супа и все се питам защо след като толкова много я обичам никога не я правя  newsm78 Чудни са ми тия зеленчукови бульони дето се продават в магазина, читави ли са или да не се занимавам. Изобщо какво да направя за да ми стане вкусна зеленчуковата супа  newsm78

Ир, да се оправя малчо!

# 723
  • Мнения: 3 743
 Йоана, и ММ ми наложи вето на Vitamix, който искам да си купя. На мен ми омръзна постоянно да вадя разни остатъци от храна измежду зъбите и коронките си, но той не дава да купя на нормална цена, тепърва започвали промоциите. Не че не е прав, ама ... аз междувременно ям само пюрирана храна. И за да я пюрирам по-лесно с моя кухн. робот, я замразявам. Оня ден замразих ферментиралите червени боровинки и после ги ядох като леден крем, ха-ха

За зеленчуковите супи, ти какво им слагаш. Ако не държиш да са само растителни, на мен ми харесва застройка само с жълтък. Доматено пюре много обичат вкъщи, аз предпочитам лимонов сок, мисо, размито с малко от супата. Лукът също много добре овкусява, ако ти харесва вкуса като цяло разбира се. Разни подправки (чубрица, черен пипер, джинджифил и каквито други обичаш). Толкова варианти има, че аз изобщо не се сещам за купени зеленчукови бульони Wink

# 724
  • Мнения: 28 359
Привет бандичка! bouquet
У нас също се яде доста зеленчукова супа, детето я обича, слагам всички зеленчуци, подправям с куркума, джинджифил....каквото имам според случая!
Йоанка ние правим и супа от елда, със зелена чушка като рядка леща, може да сложиш и морковче и други зеленчуци, зависи какво ти допада! chef
Днес съм взела една лъжица хайвер и ще бия прясна тарама! Дано ми се получи....рядко правя хайвер, но и той си има своите ползи и веднъж на три месеца може да се хапне! Ядем го на препечени филиики с резенчета лимон! Crazy
Сега при нас излизат и хубави риби.....ще започвам да приготвям, страшно са полезни!  bouquet
Хубав и спорен ден кулинарки!





Поздрави от слънчевото море, тук вс еоще е 25 градуса през деня, а есента пъстра и спокойна!!! bouquet

# 725
  • Мнения: 28 359
Юхууу, получи ми се тарама хайвера!  chef Хапнахме с филиики препечени, маслинки, салата и по едно малко узо!

# 726
  • Мнения: 3 743
Мими, много е красиво при вас Simple Smile

У дома за вечеря meatloaf с броколи и салата

# 727
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
    Малкият се оправи от дрискането  Embarassed и тъй като в класа му всички са сополиви, той не успя да остане по-назад  Cry, такива води се точат от носа му, че  ooooh! ooooh! ooooh!.
    Ей му днес менюто за закуска, снак и обяд в училище:
     солен кекс


     "плодови шишчета"


        картофки, пилешки панирани печени късчета; краставица и домат


  Аз си направих бъркани яйца със сирене + лъжица готова салца за обяд.
  За вечеря ще пека пица, че съм обещала от неделя; зелена салата; гуакамоле.

   Не съм привърженик на смутитата, предпочитам плодовете цели/нарязани. Понякога изстисквам сок от портокали; понякога с машината - от ябълки и моркови. Малчо съм го научила и си ги хапва плодчетата с кеф.  Heart Eyes

   Мими, искрено завиждам за вкусната и прясна риба, а и това, че знаеш как да я приготвиш си е от голямо значение.

   Галче, Йоанка, Мими,  Hug Hug Hug.

  Къде се загубиха другите момичета - Аманда, Елеа, как сте?

# 728
  • Мнения: 28 359
Добро утро!
Галче, Ирче! Hug
Ирче, страхотни вуснотии....блазе му на Ванко!Прясната риба не мога много да я приготвям, основно я пека на фурната....не пържа, само за щерката, защото тя я предпочита пържена! ooooh! Но те рибките са така вкусни и само изпечени, прясната рибака е голямо богатство bowuu
Сега е сезонът на чернокопа, това са малки лефери, супер са вкусни....а самият лефер е най хубавата риба, която съм яла, но килото е 30 кинта Shocked Shocked
Снощи за щерката имаше и пържени кюфтенца с мащерка, свеки ми даде цял сушен буркан!
Галче, наистина е красиво край моренцето, но днес има мъгла, другата седмица започва сериозната есен.....!
Хубав ден милички! bouquet bouquet

# 729
  • Мнения: 3 841
Ох,момичета,здравейте:)
И ние се мъчим от три седмици с някакъв ларингит и просто няма думи...Записах малкия на ясла-на третия ден се разболя и все още кашля...Изпадна в някакви истерии,крещял е през цялото време,покрай него и аз бях много напрегната и тъжна...:/Сега пием сума сиропи и дано се оправи вече душицата,както и всички дечица..,От работата ме притесняват през 2- дни да се връщам-още по-голям стрес...И нямам никакво време, а и желание за готвее-без това на никой не  му се яде:)
Дано се оправи вече малкото човече,че тази кашлица много упорита се оказа..
Дано не съм ви скапала настроението...Иначе сте споделили страхотни предложения-особено шишчето с плодове на Ир много ми допадна:)))
Лека вечер бамбини!:)Kissing Face

# 730
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
    Елеа, бързо да се оправя детенце!  Hug Hug Hug

   Днешното меню за малчо бе;
Закуска - 3 мини палачинки с мед; 1/2 банан.



Снакс - грозде.



Обяд - малък сандвич с "Филаделфия" и пуешка шунка; сварено яйце с шарена сол и доматчета.



    Готвих доста, но утре ми е много натоварен ден и няма да имам време за това. Пуешки мини кюфтенца с амарант, тиквички, моркови, лук и домати - стана чудна яхнийка. Свински пържолки с червен лук, моркови и вино. За  вечеря ще направя печена сьомга за малкия и картофено пюре за всички ни. Имам зеле и моркови на салата, ще направя ии една с белени домати и зелен лук. И гуакамоле (то ми е готово, купешко).  bowuu bowuu bowuu
   Отчитам и поредните извървяни 8 километра за тази седмица - поне два пъти седмично ги изхождам  Laughing - мале-е-е-е как прозвуча последното.  hahaha hahaha hahaha

# 731
  • Мнения: 3 743
Елеа, гуш, горкото детенце. И моята щерка беше така, като започна яслата. Дано бързо да се адаптира и бързо да оздравява мъника

При нас сьомга с грах и моркови и салата.

Ир, и аз не си падам по смутита, но ми омръзна постоянно да вадя нещо измежду зъбите си. Като си взема блендер, ще бъде да си правя пюрета,  които да ям с лъжица. Освен това Vitamix смила всичко и кори и семки. Тъкмо като за мен Wink Аз не си падам по скъпи покупки, но за съжаление не виждам друго решение.

# 732
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Елеа, гуш, горкото детенце. И моята щерка беше така, като започна яслата. Дано бързо да се адаптира и бързо да оздравява мъника

При нас сьомга с грах и моркови и салата.

Ир, и аз не си падам по смутита, но ми омръзна постоянно да вадя нещо измежду зъбите си. Като си взема блендер, ще бъде да си правя пюрета,  които да ям с лъжица. Освен това Vitamix смила всичко и кори и семки. Тъкмо като за мен Wink Аз не си падам по скъпи покупки, но за съжаление не виждам друго решение.

   галче, четох за неволите ти в друга тема.  Hug

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 04:47 от ir74

# 733
  • Мнения: 711
А аз с моя инлей какво да кажа, чудя се в кой момент ще хвръкне като се минавам с конец  Laughing по точно този начин ми хвъркна цялата пломба, която беше на негово място и направо ми отиде в гърлото като действието се развива на 20-ти Декември  ooooh! аз не усещам разлика с инлея между другото, просто повърхността му е една гладка и това ме дразни, както и постоянният стрес кога ще падне (дават му 5 години живот).

Иначе за папането... днес закусих с домат - един красив, голям и розов, за десерт тиквен пай от магазина Blush за обяд някаква зеленчукова супа на работа и за вечеря, която още не съм започнала да приготвям, съм замислила за мен сьомга, за ММ риба тон защото не обичал сьомга моля ви се, салатка с розови доматки, авокадо, зелен лук и краставица и отделно печен пипер с чесън.

Елда не съм яла никога, Мими  newsm78 А на въпроса на Галчето какво слагам в супите бих казала нищо защото досега не съм правила  Mr. Green иначе бих сложила каквото ми падне без значение, овкусяването ми е по-сложно. Искам да има някакъв цвят, може да сложа куркума както Мими каза, дано ММ не ме излови, че няма да я близне  Naughty А така ми се доядоха варени яйца от снимката на Ир...

Да оздравяват малчуганите и покрай тях и ММ, който е с разстройство и болно гърло от седмица  Praynig

# 734
  • Мнения: 3 743
Йоана, какво е това инлей?

ММ пък само сьомга признава като риба. Но и нея повече от веднъж седмично не я иска.

За куркума, тя има доста специфичен вкус, може и да не я одобри ТМ, но нищо не пречи да опиташ. Пък може да го попиташ той какво би искал да има в супата Wink

За нас, наобяд пълнен патладжан, за вечеря съм приготвила агнешки бут, иначе ММ се канеше да ходи на ресторант, ха-ха

Общи условия

Активация на акаунт