Петуниите ми изсъхнаха?

  • 5 905
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
Купих си разсад каскадни петунии преди около 3 седмици. Миналата седмица като паднаха доста температурите ги прибрах у дома, но въпреки това точно тогава започнаха да изсъхват една по една. Все още има цветчета, но листенцата почти на всички жълтеят все повече и повече, над 50% изглеждат напълно изсъхнали. Започвам да си мисля, че положението е неспасяемо. Но понеже имам голямо желание да ми е красива тераската и да си купя нов разсад, бих искала да знам къде греша.
Мисля, че не е болест или паразити, поливам ги почти всяка вечер, тераста ми е огряна от слънце цял ден, субстрактът и съндъчетата са чисто нови...
Ще се радвам да помогнете с идеи и благодаря!

# 1
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Поливаш ги почти всеки ден??? ooooh! Та ти си ги удавила. Това, че отгоре пръста е изсъхнала, не означава че почвата надолу, където са корените не е все още влажна. Дори лятото в най-големите жеги поливам петуниите през 2-3 дни, на източно изложение съм.
Престани да ги наводняваш.  Simple Smile Проверяваш сухотата с пръст в почвата, а не на око. Купи си други, но може и нещо от тези да се спаси. Сложи ги на слънце да изсъхне почвата им. И се надявай.

# 2
  • Мнения: 10 360
Казали са ти вече, преполети са. И аз така първата година, когато засадих петунии бях чела, че се поливат ежедневно и ги наливах, пожълтяха и след това увехнаха. Вземи си нови, все още има хубави разсади.

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря ви момичета! Наистина четох такива информации,че трябва да се поливат честичко в началото.... ще си купя нови значи, дано успея да ги докарам  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 99
При мен същото положение се случи преди 1 месец.Купих си петунии и ги посадих,но след 3-4 дни паднаха температурите и ги прибрах вътре.И понеже ги бях поляла 1 път при засаждането,после докато стояха вътре пак ги полях и започнаха да съхнат.като се оправи времето ги изкарах навън,но имаше поне 5-6 коренчета напълно умрели.Имах останала 1 бутилка Кока кола от едно гости в къщи и понеже ние не пием такива неща не знаех какво да я правя.Сетих се,че някой ми беше казал,че си полива цветята с Кока Кола и много цъфтели,та и аз ги полях.наистина ги оправих доста добре вървят,но такива мравки си завъдих на терасата,че не е за разказване  #Crazy

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 199
През лятото в жегите съм ги поливала и по два пъти на ден. Не мога да си представя да поливам на 2 дни, това е абсурд. Но досега времето беше доста хладно, а разсади с неразвита коренова система не могат да усвоят бързо влагата в почвата, затова в началото трябва да се внимава с поливането. Също така мисля, че прибирането в стая не е добра идея. В най-лошия случай могат да се покриват с нещо през нощта,  но петуниите не са стайни цветя.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 881
Според мен е от лош разсад.
Моите всички загинаха без да развият никаква коренова система.

# 7
  • Мнения: 1 906
За пръв път това лято завъдих петунии. Купих течна тор и ги торях всяка седмица. Цъфтяха, растяха и всичко беше ОК. Изведнъж започнаха да жълтеят и като гледам няма надежда да ги спася. Някакви предположения Sad

# 8
  • Мнения: 350
За пръв път това лято завъдих петунии. Купих течна тор и ги торях всяка седмица. Цъфтяха, растяха и всичко беше ОК. Изведнъж започнаха да жълтеят и като гледам няма надежда да ги спася. Някакви предположения Sad
В съндъчета ли са ти?

# 9
  • Мнения: 10 360
За пръв път това лято завъдих петунии. Купих течна тор и ги торях всяка седмица. Цъфтяха, растяха и всичко беше ОК. Изведнъж започнаха да жълтеят и като гледам няма надежда да ги спася. Някакви предположения Sad
На мен са ми пожълтявали от преполиване и са ми изгаряли, като аз ги изхвърлям всеки път, но тези дни четох във фейса, че ги изрязват и те покарват отново и цъфтят, та така и така си ги отписала, поорежи ги да направиш последен опит, преди да ги махнеш от сандъчетата.

Общи условия

Активация на акаунт