Първа бременност=

  • 3 039
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, мами и бъдещи мами като мен.. Имам малко въпроси към вас понеже това ми е първа бременност. На 21 трябваше да ми дойде, но след 4 дни закъснение видях така желаните 2 чертички ( втората малко по - бледа ). На 27 бях на акушер - гинеколог и ми каза, че има бременност, но все още не се вижда нищо и ми даде час за 04.05.                                                                                                                  Има ли бъдещи мами като мен, които нямат болки в гърдите и не не усещат дискомфорт там?                       И нормална ли е болката ниско в корема?

# 1
  • Мнения: 10 874
Има ли бъдещи мами като мен, които нямат болки в гърдите и не не усещат дискомфорт там?                       И нормална ли е болката ниско в корема?
Всяка бременност е различна, така че това дали някой има или няма същите симптоми не е критерий за нищо. Относно болката е хубаво да се консултираш с гинеколога си. Иначе аз имах такава, но отшумя много бързо и не съм приемала нищо за нея.

# 2
  • Мнения: 573
Болки в гърдите и дискомфорт не съм имала и не знаех, че са симптом даже. Усещах нещо като леко придърпване долу към яйчниците, сякаш ще ми идва - това си ми беше и единственият симтом в началото. После и голямо гадене до към 3-4 месец, но геройски не повърнах нито веднъж  Sick И след това голяма сънливост, можех да спя денонощно. Иначе само растящ стомах и си родих. Гърдите ми бяха наедрели малко само съвсем близо до раждането като бях. Кърмя си вече 15 месеца след секцио по спешност, а до последно не съм усещала някакви бодежи или подготвителни процеси в тях. Индивидуално е - както за различните хора, така и за всяка отделна бременност. Дотук всичко ми звучи съвсем нормално при вас.

# 3
  • София
  • Мнения: 92
Здравейте Simple Smile И аз съм бременна за първи път и бях точно в същото положение - хванахме бременността в съвсем началните дни и поне седмица-две усещах една тъпа болка долу, в яйчниците ли, в матката ли, неопределена такава. АГ каза, че е нормално. Установих, че като лежах повече болката не се проявяваше + разкарах от гардероба си прашките, стегнатото бельо и всички тесни панталони с висока талия - това също като че ли оказва влияние, в крайна сметка излишно притискане в областта не води до нищо добро Simple Smile Успешна бременност Ви желая и едно прекрасно бебче около термин  Hug

# 4
  • Мнения: 2 721
При мен нямаше никакви болки в гърдите, нито в началото , нито през цялата бременност. Само се уголемиха. Ниско долу ме е наболявало леко, но ми казаха че е от самото закрепване на плода. А гаденето започна някъде към 2рия месец чак.
Моята чертичка също беше бледа, и по спомен някъде в 7ма седмица се видя сакчето с ембриона и тупкащото сърчице.

# 5
  • Банкя
  • Мнения: 1
Здравейте,искам да попитам къде мога да си направя изследване с 3D/4D видеозон в София.Благодаря предварително!

# 6
  • Мнения: 123
И с двете ми бременности съм няма лала болки в гърдите с сигурност си бремена щом е казал доктора за болки се пие но шпа но питай гинеколога си

# 7
  • Дания
  • Мнения: 313
Факт е, че еднакви бременности няма. newsm03  Не се плаши, ако имаш или нямаш симптомите на някоя друга мама. Аз си имам болки в гърдите, като в началото бяха ужасни, сега започнах да нося сутиени за бременни и нещата се поуспокоиха. Колкото до болката в корема- от 5 г.с до към 7ма може би, имах силни болки в корема. Не ежедневно. Случваше се през 4-5 дни, но бяха силни болки като при цикъл (по принцип съм с доста болезнен). Лекарката ми каза, че е съвсем нормално и няма от какво да се притеснявам. Нищо не съм пила. Живея в чужбина и тук трябва да си наистина много зле за да ти даде някой да пиеш лекарства.
Пожелавам ти успех, на теб и на всички бременеещи момичета. newsm51

# 8
  • Мнения: 25
Бях на преглед днес и се видя плодния сак. На 11.05 ме иска пак и ще пусне изследвания - кръвни, урина и тн.

# 9
  • Мнения: 410
Здравейте,искам да попитам къде мога да си направя изследване с 3D/4D видеозон в София.Благодаря предварително!
Във Вита, много са добри, особено Д-р Веселина Славкова.

# 10
  • Мнения: 47
Здравейте. И на мен ми е първа бременност. Аз в началото също имах болки и мислех, че ще ми идва. Болките спряха след 8 г.с. Разбрах, че съм бременна преди да си направя теста, защото много ми се ядеше. Никога не ми се е ядяло така  Joy Направо бях освирепяла  Laughing

# 11
  • Мнения: 38
Привет и от мен ! В 27 г.с. съм и до момента не съм имала никакви симптоми...нито гадене,повръщане или какъвто и да е дискомфорт Simple Smile

# 12
  • Мнения: 11
Здравейте, аз съм в 7 седмица и на мен ми е първа бременност.  Слава богу не ми става лошо, но за сметка на това се чувствам все изморена.  Simple Smile Моля ако има някое момиче от Варна да ми препоръча добър гинеколог  Thinking 

# 13
  • Мнения: 121
И аз  бях по същия начин като теб.  Mr. Green Трябваше да изчакам 10 дни за следващия преглед и да разбера дали наистина има мбрион... гадно чакане! Затова се препоръчва да се изчака повече време преди да се отиде на гинеколог след първи положителен тест.
Не съм имала никакви симптоми, освен липсата на менструация, беше желано  бебе, така че дебнех за симптоми отрано.  Crazy

Успех, дано всичко да е наред! Винаги споделяй неразположенията и болежките с гинеколога си, дори ако се налага това да стане по телефона и преди насрочения преглед!  Peace

# 14
  • Мнения: 2 721
Здравейте, аз съм в 7 седмица и на мен ми е първа бременност.  Слава богу не ми става лошо, но за сметка на това се чувствам все изморена.  Simple Smile Моля ако има някое момиче от Варна да ми препоръча добър гинеколог  Thinking 
Димитър Корновски - Майчин Дом. Peace

Общи условия

Активация на акаунт