Детето ми не иска да се къпе....

  • 6 679
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 723
Здравейте, мами!

Ето какъв е моят проблем - дъщеря ми намрази къпането и изпада в истерия щом влез в банята. Никога не го е обичала особено, но поне не се дърпаше. Преди няколко седмици беше с много висока температура, и не я къпахме няколко дни, но едната вечер я обливахме с хладка вода, защото имаше 40,3 градуса Т. От тогава, детето пощръкля, и дори само щом чуе "хайде да се къпем", започва да реве. Къпем я с баща й права във ваничката, докато тя крещи, дърпа се, и направо спира да диша от рев, когато се опитам да й изкъпя главата. Пробвах да я вкарам под душа с мен - още по-зле, страх я е от душа...С играчки и циркове също не става....

Моля ви за съвет!Благодаря предварително!

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Навремето Елина отказваше да си мие косата.
Абсолютна истерия и ужасен рев - кошмар.
Един ден минахме покрай едни цигани с дръглив, ухаещ на фекалии конь.
Елина беше потресена от миризмата и пита защо така миришка кончето. Обясних и, че е защото циганите не го къпят. Това беше ключов момент:)

Още го помни това конче...

Въобще, ако може някак си с приказки и примери да я убедиш - най-добре.
Може да и говориш за морето, вълничките и рибките....някакви такива неща.
Ако измислиш история, която да я впечатли, герой на който да поиска да подражава...може и да се получи безболезнено...Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 917
Здравейте, мами!

Ето какъв е моят проблем - дъщеря ми намрази къпането и изпада в истерия щом влез в банята. Никога не го е обичала особено, но поне не се дърпаше. Преди няколко седмици беше с много висока температура, и не я къпахме няколко дни, но едната вечер я обливахме с хладка вода, защото имаше 40,3 градуса Т. От тогава, детето пощръкля, и дори само щом чуе "хайде да се къпем", започва да реве. Къпем я с баща й права във ваничката, докато тя крещи, дърпа се, и направо спира да диша от рев, когато се опитам да й изкъпя главата. Пробвах да я вкарам под душа с мен - още по-зле, страх я е от душа...С играчки и циркове също не става....

Моля ви за съвет!Благодаря предварително!
Защо не пробваш известно време  - 2-3 дни да не я къпете, а само да миете дупето и след това да я къпете около седмица във ваничката й, но не в банята - например в стаята...така може да позабрави Thinking

# 3
  • Мнения: 353
И при нас е същата работа,видяла съм се в чудо с това къпане.Като някаква инквизиторка съм като я къпя.Според мен се наплаши от шампоана,който й лютеше на очите(уж детски).Преди не се противеше толкова,но от 2-3 мес. е ад.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 971
И моят син го е страх от душа. Два пъти съм го пускала и след това истерии по два месеца. Сега го къпя с каничка или със шепички като си сипвам вода от чешмата, а през това време той се изправя, опитва се да излезе от коритото, страшен цирк Grinning

# 5
  • Мнения: 175
Съвсем нормално е децата да мразят банята .Тази пяна докато се отмие - влиза в очите , в носа , с устата .. Докато изполиваме главата, детето спира да диша за моемнт или пък се задавя ( поне Мими много се задавяше ) от водата , когато искаше да си поеме въздух . Днес е почти на 5 и все още с много уговорки влизаме да се къпем . Аз я бях научила да държи главичката си назад , а аз внимателно изполивах косата , без да се стича вода по луцето . Сега и лицето мием спокойно , само я предупреждавам , че ще го насапунисам с шампоан ( много бързо) и после и казввам да затвори устата и носа , за да го полея с душа и да падне пяната ..
Това е , децата минават този период Simple Smile . Успех

# 6
  • Мнения: 1 489
Ох и ние сме същите.Какво ли не пробвах-играчки,кукли.Даже и в надуваемия басеин пробвах (нали е шарен),но пак си пищи и това е.

# 7
  • София
  • Мнения: 725
Ох и ние сме така. От няколко седмици положението съвсем зазля - то са писъци, то са истерии, опитва се да излезе от ваничката - абе цирк.

И аз се чудя как ще я караме newsm78

# 8
  • Мнения: 354
Това си е някакъв период от развитието . И ние го преминахме. Беше страшна мъка при миенето на главата.Премина за окло 6 месеца. Но коще ме побиват тръпки като се сетя зя това време.

# 9
  • Мнения: 382
А  с подвижно душче? Моя син преди време само така успях да го убедя. казах му че ще му купим специално детско душче само за него(обикновен подвижен душ, ама цветен напр.) и той с удоволствие се къпеше с него. Все още си се къпе само с подвижния... не ще под големия душ.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина е на 1 и 9 и е същият ад. Все още я къпем в коритото й и то в кухнята на масата. Опитва се да излиза, а като мием косата е най-отчайващо...Даваме й разни играчки да цопка с тях в коритото и има ефект.

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
При нас положението е същото. За съжаление не съм намерила начин да предотвратя истерията. Затова пък сме като войници- за 5-7 мин. сме абсолютно готови с къпането на Тити  Mr. Green

# 12
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
При нас този период започна от шестия месец, та до втората година. Понеже не успявах да я удържа във ваничката, реших въпроса кардинално - докато се събираше в мивката - под чешмата (като в родилния дом), после я гушках и с мен под душа (нашият е подвижен). Ставаше малко като във вица за турската баня - в едната ръка детето, в другата редувам душа, кесийката, сапуна (и с десния крак мажа, докъдето докарам Laughing), зверчето пищи и се опитва да ми излази по главата, баща й пред вратата на банята чака в готовност с хавлията и подвиква тъпи въпроси...
Циркът приключи към втората година, по време на моя командировка, когато баща й я вкарал в банята, пуснал горния неподвижен душ (аз не го използвам, защото струята е много слаба) и надул отдолу един гумен басейн. Не знам какво са правили, но истериите спряха от раз, въпреки че аз отказах да се занимавам с басейни.
Според мен повечето деца наистина минават през този период, но може да бъде спестен или облекчен, ако проявиш спокойствие и внесеш разнообразие в ритуала.   

# 13
  • Мнения: 712
Здравей,
Май проблемът не е толкова рядко срещан. Боян също не обича да му мия главата. Наскоро приключи един ужасен период, в който писъците бяха на мода. Само да види банята и край. Разреших проблема като му дадох да пръска с ръчния душ. Ползвам и това:

http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albu … p;security=xCxzWp

Върши страхотна работа

# 14
  • Варна
  • Мнения: 176
Нашият също пищеше, особено когато бяхме и двамата с баща му в банята в опити да го озаптяваме.
Сега съм на друга тактика.
Вкарвам го във ваната и го оставям да си поиграе малко с водата - докато тече от долния кран, после пускам подвижния душ и само го пръскам по малко (без главата и очите) като на игра. Междувременно той започва да се занимава с тапата за ваната, с една негова каничка, с шишето с шампоана или нещо друго каквото намери. В никакъв случай не го държа, защото много се ядосва и почва да пищи.
Малко по-малко започна да се разсейва достатъчно, че да успея да го измия качествено - даже главата.
Сега вече му харесва да се къпе и сам тръгва към банята.
Все още обаче мрази водата да му се стича по очите затова си държа кърпа на една ръка разстояние за да мога да му избърша очите веднага.
Малко дълго се получи, но се надявам да е от полза.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт