Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 78 544
  • 418
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 80
Здравейте и от мен!

Отдавна май не съм писала, обаче случайно преди малко видях, че Октомврийките са вече на 16-та тема и реших да се активизирам! Grinning Grinning Grinning

И ние още ги чакаме пустите зъбки, много е кисела и нашата госпожица последно време, през деня почти не спи, вечер с много зор към 11.30-12... Но поне после откарва до сутринта със съвсем кратки прекъсания и ставания, та гледам да не се оплаквам, като си спомня какъв ужас беше първите месеци Grinning Иначе вече се виждат съвсем ясно долните две зъбчета,  май едновременно излизат, вчера дори мислех, че са пробили, но пък сякаш още не боцкат...

Миналата седмица решихме да запишем малката на ясла от Ноември. Мислехме да е пролетта, заради вируси, болнични и т. н., но напоследък е толкова активна, че се чудя цяла зима с какво ще я забавлявам Grinning Тя вече стои права по доста време (разбира се, подпирайки се на нещо), пълзи като машинка на всякъде, рови по шкафовете, мисля, че ще е проходила отдавна до годинката... Та си мисля, че сред себеподобни, в голямо пространство с доста повече забавления, ще й бъде далеч по-интересно отколкото вкъщи...Вие мислите ли вече за ясли, детегледачки и изобщо планувате ли вече връщането на работа? Thinking


# 196
  • Бургас
  • Мнения: 175
Ооо аз преди да стане на 2г. не го давам. Трудно ми е, искам социален живот, работа, но пък толкова ми е хубаво и забавно с него.  Най-добре си го познавам аз, радвам се като малко дете когато се смеем, даже като спи ми липсва да ми се усмихне от кошарката. Искам да го гледам как се очовечва. Kissing Heart

# 197
  • Мнения: 2 719
Здравейте и от мен!

Отдавна май не съм писала, обаче случайно преди малко видях, че Октомврийките са вече на 16-та тема и реших да се активизирам! Grinning Grinning Grinning

И ние още ги чакаме пустите зъбки, много е кисела и нашата госпожица последно време, през деня почти не спи, вечер с много зор към 11.30-12... Но поне после откарва до сутринта със съвсем кратки прекъсания и ставания, та гледам да не се оплаквам, като си спомня какъв ужас беше първите месеци Grinning Иначе вече се виждат съвсем ясно долните две зъбчета,  май едновременно излизат, вчера дори мислех, че са пробили, но пък сякаш още не боцкат...

Миналата седмица решихме да запишем малката на ясла от Ноември. Мислехме да е пролетта, заради вируси, болнични и т. н., но напоследък е толкова активна, че се чудя цяла зима с какво ще я забавлявам Grinning Тя вече стои права по доста време (разбира се, подпирайки се на нещо), пълзи като машинка на всякъде, рови по шкафовете, мисля, че ще е проходила отдавна до годинката... Та си мисля, че сред себеподобни, в голямо пространство с доста повече забавления, ще й бъде далеч по-интересно отколкото вкъщи...Вие мислите ли вече за ясли, детегледачки и изобщо планувате ли вече връщането на работа? Thinking




+1
В момента аз уреждам яслата, ноември се връщам на работа.
Преди месец имах известни чудения, но като гледам как скоростно се променя, след 3 месеца сигурно ще ходи и ще е съвсем друго дете. За мен, колкото по-рано се срещне с други индивиди, болести, по-добре.
 Въпрос: Тези, който спят в кошарки, минахте ли на най-долното ниво? Моят сяда и аха-аха слага ръка да се подпира/гледа, не може да става още и уж няма как да се метне, ама знам ли MaskMaskMaskNerdNerd

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Здравейте
Относно активността нашия мушмул не  ще да пълзи върти се като пумпал и се ядосва а като го държа си ходи обикаляме стаите даже проходилка си имаме вече и с нея се справя горе долу ама като се развълнува и така се хвърля че ме е страх много много да е в нея повечето се държим да ходим .
А за връщането на работа мисля след като стане на 2 че и тогава незнам дали ще го вземат на градина нямаме ясла живот и здраве до тогава пък ще го мислим.
Има ли вече бебчовци записани на кухня? Аз обмислям ама не съм въвела още всичко жълтъка млечни и някои меса ми остават.

# 199
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 239
Ноември и аз ще се връщам на работа. Disappointed Relieved Преди появата на човеченцето така се бях работохолизирала, а сега не искам и да помирисвам офис. Приеха я на ясла, но нямам идея дали ще може да тръгне от Ноември. По-скоро от Януари 2018 съм го намислила, но ще видим. В началото се надявам да ми разрешат да работя от вкъщи или на по-гъвкаво работно време, докато си тръгне на ясла.

villi-vanili, моето моме е записано на кухня. Може да се каже, че почти нищо не беше въведено. Направо скачане в дълбокото. Още повече, че кухните са от 10 месеца, а аз я записах след като навърши 6. Някои неща ги яде, други не. Алергични реакции няма. Не мога да се похваля със заместено хранене. Но днес за закуска си бяхме опекли баница със сиренце и момичето яде. Хапва и бисквитки, пие айрянче. Но и маминото не отказва. Laughing

# 200
  • Мнения: 80
Ние сме с кошарка и я свалихме на долното ниво преди няколко седмици. Малко ме затруднява това, че не може да се люшка, но свикнахме...

На кухня мисля да я запиша месец-два преди ясла, за сега готвя аз, главно защото ми доставя удоволствие и второ, защото не съм въвела всичко все още Simple Smile

За връщането на работа - и аз не знам как ще свикна да не я виждам по цял ден, но няма как - хем мисля, че е по-добре и за нея (откъм развитие, социализиране, повече забавления и игри), хем и с тези 340 лв никак не си ги представям нещата... Много ще я мисля по цял ден, успокоява ме само това, че и двамата с таткото работим много наблизо, което си е голям късмет за София... Мишленцето ни е доста контактно за сега, обича да е сред хора и в нова обстановка, дано аз да съм по-плачливата на есен.. Grinning

# 201
  • Варна
  • Мнения: 55
Здравейте и от нас аз също отдавна не съм влизала дори.Много сме криви ,но все още нямаме зъбче. Майчета как въведохте глутена Моля за съвети.Педи то каза направо сухар и сирене наведнъж😅луда работа.В интерес на истината с баткото точно така го въведох,но сега съм си купила като за начало овесена каша. На работа небързам да се връщам дори за ясла няма да подавам.




# 202
  • Мнения: 2 719
За глутена, съм писала по-назад Simple Smile
За детска кухня, като стане на 9 месеца, ще пробвам една частна, да видя дали ще яде нещо.

# 203
  • Мнения: 80
Да ви се похваля и нашата кукла от 21-ви си има вече цели 2 зъбчета! Heart

И да ви питам - какво месо давате? От готово пюре, магазина, домашни? Аз до момента успях да се сдобия само с домашен заек, но е на свършване вече и съм в чуденка как да продължа.. Препоръчаха ми пилетата на Лидл, някаква тяхна марка, били по-скъпи, но не толкова "антибиотични". Чудя се и за месарски магазин, но се съмнвам разликата да е кой знае каква. Купешките пюрета никак не ги долюбваме, та дилемата е сериозна Grinning

Вие как процедирате?

# 204
  • Казанлък
  • Мнения: 172
Браво за зъбчетата! Моята няма зъбчета, няма и коса. Не е напълно без коса, ама за момиченце хич си няма. Всички го отбелязват и ме питат дали съм я обръснала. А и аз и баща й и батко й имаме стабилно коси.
Ани, аз месо само от купешките пюрета съм давала до момента. Давала съм пуешко с нещо си на хип, хич не й хареса. На слънчо пилешко с нещо,заешко с нещо и днес сьомга с нещо. Бих казала, че заешкото само й допадна. Даже днес това със сьомгата не я мъчих да го яде, защото се замислих за цената на тази риба и за ниската цена на това пюре. Миришеше мощно на риба, а по принцип сьомгата не мирише толкова остро, тааа да де. Не й хареса.

# 205
  • Мнения: 1 051
Ние си имаме два зъба от юни и сега виждам, че горния е на път да пробие. Яде всичко, даже взимам и от кухнята. За месото - свекито е в Италия и оттам ми изпраща пюрета от чисто месо /пилешко, заешко, пуешко, телешко, говеждо, агнешко, свинско, рибешко и конско /. Приготвям си зеленчуково пюре и добавям от някое месо. Много ми е лесно и всичките буркани с месо са качествени.

# 206
  • Мнения: 2 719
Babylove (DM) и Плазмон (концентрирани пюрета месо).
Взимах телешко, пуешко и пилешко от Лидл, пасирам и в бурканче в камерата.

Остана ми риба от другата седмица. Кисело мляко, сирене-въведени вече.

Като направи 9 месеца ще го записвам на кухня Innocent

Притеснява ме, че се дразни на по-едри парчета, още всичко да му е гладко пасирано.
Пък вече би трябвало тук-там да има някое парченце, страх ме е задяване...

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Ани909 честити зъбки да са бели и здрави!
Ние имаме 2 зъбчета долу и 1 горе мъчи ни 2 горе.
Месо съм давала заек от била и дом. пуйка започнала съм вече жълтъка след него пиле давам и бисквитки и грис(хумана) така че и глутена мисля да го водя въведен.

# 208
  • Мнения: 80
Благодаря ви, момичета! Simple Smile

Май и аз ще се престраша да купувам месо от магазина - или месарски или Лидл. Замислих се и за готови пюрета на Плазмон (понеже бях виждала само кус кус и бисквити на тази марка),гледах онлайн, но пак се оказа, че месото и при тях е само 40% в 80 гр пюре, останалото нишесте, вода и сол (!)... За цената да не говорим, сметнах от любопитство - цената на килограм чисто месо (без добавките) е около 90 лв?!?! Grinning

Viki, не се притеснявай и нашата буба е малко плешивичка Grinning  А се роди с много коса, всички в болницата го отбелязаха, но после окапа и сега расте наново, с много бавен темп Grinning

И аз пасирам всичко много гладко, преди няколко дни й направих крем супа за обяд и реших да натроша един сухар, но в мига, в който усети парченце, започва да се муси и плюе... Ще пробвам пак като избие още някое зъбче за подкрепление Grinning

Хубав и усмихнат ден на всички! Simple Smile

# 209
  • Мнения: 43
Здравейте мами, отдавна не съм писала а за съжаление и не чета. Искам да питам някоя взимала ли е nestle yogolino за бебчето? Аз купих преди няколко дни, но не съм убедена дали да го давам на малчо.

Общи условия

Активация на акаунт