Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 78 651
  • 418
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 721
Варират от едно до две АМ на ден.
Сутрин АМ си иска, но вечер вече е на супичка и каша Лека Нощ.
Ако не хареса супата, додавам АМ.

# 256
  • Мнения: 80
Благодаря ви, момичета!
Вики, стискам палци да се оправи бързо Стелито! Нашата Ния още не е боледувала - дори сопол не съм виждала, да не говорим за повръщане, температура или диария...  Много се радвам, разбира се, само се моля да не откача, като се случи все някой ден, че не знам изобщо как ще свикна...

За закуската мисля да редувам кус кус, лимецови и царевични макарони, елда, кафяв ориз, просо и т. н. + АМ и канела, фурми или рожков за разнообразие Grinning Тя си хапва доста и попарата не знам дали ще я засища а и с АМ ми се струва по-плавен прехода. Въпросът е кога да сменим Grinning

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 175
Аз давам АМ 3 пъти. Сутрин към 6, после към 10 с бисквити и вечер преди сън. Отказва всякакви попари и супи.
Момичета аз взех да се притеснявам с моичкия. Не пълзи. Не се изправя сам, трябва да го придържам. Почти на 11м. е, придвижва се с търкаляне и много бавно и трудно пълзене. Пърка си с паяка, но се филмирвам. Всички бебета около нас са по на годинка и вече вървят (момиченца са и се успокоявам, че нали се развивали по-бързо от момченцата). Не знам и аз вече, нормално ли е или не. Знам, че всяко дете е индивидуално, но... Вашите бебоци какво могат да правят?

# 258
  • Казанлък
  • Мнения: 172
Kofichka, а педиатъра, като ходите на консултацията казва ли нещо по въпроса? Знам че ти е притеснено адски и че си в дътри филми. На твое място и аз щях да съм, но съм сигурна, че всичко си е ок с малчо. Изведнъж ще щъкне и ще обикаля насам-натам. Kissing Face

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 175
До скоро не се замислях толкова, защото знам че има деца, които изобщо не пълзят и направо тръгват. Все се надявам да е от тях, но този месец яко се притесних, защото и не може да се изправя сам. Педи беше в отпуск и тази седмица ще ходим и ще говоря с нея. Мъчи се да се изправя, вдига дупето и става нещо като мост, и ако не му помогна не може да се изтласка. От легнало положение не може да седне, а от седнало се изправя едва едва с побутване. Така се надявам някоя майка да ми каже, че и тяхното бебче е така, но който питам всички пълзят... Confused

# 260
  • Мнения: 80
Kofichka, не се притесявай! За твое успокоение може да отидете на невролог да го прегледа. Имам приятелка със септемврийче 2016, което беше със същия проблем и лятото бяха на рехабилитация около 2 месеца. На 10м точно беше и нейния сладур, не можеше да стои седнал сам и като цяло не се движеше изобщо, беше като кукла... За един месец процедури по 2 часа на ден напредна изключително много, сега чакат само да проходи. Иначе няма диагноза или констатиран проблем, просто детето имаше нужда от малко повече упражнения и сега не могат да го спрат! Grinning
Не се шашкай, няма нищо страшно според мен! Успех!

# 261
  • Мнения: 1 366
Кофичке, я се стегни, бе жено. Какво се филмираш. Мойта не пълзи, не ходи, и не се изправя сама. Бях се притеснила, но най-читавия ни ортопед се скара, че ще ппоходи когато проходи, че ще проговори когято проговори. И е така - деца различни. Около мен децата се опитват да ходят с помощ, но никое не става и не ходи само. Да не живееш сред супер майки някъде, та всички вече се оппавят.
Стига сте гонили чуждите постижения, и каква рехабилитация в тоя ранен период! Така се шашках и за яденето -"ама другите ядат, мойта не ще", сега яде като ламя, "ама другите бърборят, сега мойта изнася представления по цял ден.
Щом толкова бързаш да го записваш на лека атлетика, правете упражнения вкъщи, ако отказва да мърда крачета и ги влачи, е тогава може да се обърнеш към докор.
Другите деца, та другите деца...

# 262
  • Мнения: 2 721
Kofichka, спокойно, Шошии е права, няма какво да се сравнявате с други деца, следи  ви педиатър, така че нямаш основание за тревоги.
Мен отсега ми дуднат що не ходел, ами не знам какво е това бързане и препирня Simple Smile
Да не ви разправям, че също ми смигват "момчетата по-бавно проговаряли/прохождали",  Изобщо не ми пука и избягвам да се натоварвам с глупости.

# 263
  • Шумен
  • Мнения: 94
Кофичке, не бързай да се притесняваш. Оставяй детето възможно най - много на пода. Моята буба също не пълзи в истинския смисъл, но си се придвижва по дупе и с подпиране с ръце. Гоним 11 месец след седмица, а ето едва вчера сама се изправи от легнало до седнало положение. Всяко детенце си е с неговия си темп на развитие. За ходенето - също ще си дойде желанието само, напоследък непрекъснато вдига ръчички да я изправя и да си стъпи на крачетата, но крачки още не желае да прави и не я насилвам, когато пожелае ще си проличи. Прави масаж на стъпалата, питай " къде са крачетата" и ги показвай, детето само след време ще осъзнае за какво се "ползват" и ще си спомняш с умиление за спокойния период в който го заварваш където си го оставила 😁

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 175
 Знам, че всяко дете се развива индивидуално, не го и насилвам за нищо, просто като видя съжалителните погледи "ама защо не пълзи, мойто вече върви"  и т.н. , в един момент се замислих дали е нормално.
Благодаря ви момичета, успокоихте ме Kissing Heart

# 265
  • Мнения: 1 366
В тоя ред на мисли, седнали сме 3 майки и естествено всяка иска да изтъкне свойто дете (тъп комплексарски навик) и се почва: "пък мойто непрекъснато лази наляво надясно", другата "пък мойто казва мама", а аз "мойта пърди звучно и се смее докато го ппави"! Недейте да сравнявате своето детенце с другите - това неименуемо ще породи и у вас, а и у детето ви комплекс за малоценност, защото винаги ще има по - добри в нещо, по - красиви, по - умни.

# 266
  • Мнения: 80
Абсолютно съгласна съм с горните мнения, аз също съм много против комплексарската фукня Grinning Пак подчеравам, че на въпросната ми приятелка бебето беше почти неподвижно и крайно безшумно... Но ако си им енергия детето, игриво е (по някакъв негов си начин), не мисля, че има нужда от допълнителни прегледи и притесения!

# 267
  • Рим
  • Мнения: 182
Привет, дами! Нашата госпожица НЕ пълзи, НЕ се изправя, НЕ сяда сама от лежанка, но се придвижва с крака и дупе, като пумпал се върти и се навежда на макс напред, за да вземе нещо. По корем се движи назад Joy Много е подвижна иначе, но явно не е събрала кураж още. Спокойно, Кофичка! Heart

# 268
  • Мнения: 2 721
Как се движите с манджите, записахте ли ги на кухня?
Аз съм много доволна от кухнята, много време и пари пести Simple Smile

# 269
  • Мнения: 80
Алегрия, мислех, че и ти ни изостави, отдавна не си минавала... Simple Smile

Аз записах малката на кухня, но сега в това студено и често дъждовно време,  предпочитам да й забъркам нещо, вместо да се чудя половин час как да се облечем и дали няма да ни хване дъжда Grinning Иначе съм доволна от обяда, десерта обаче не го давам следобед, понеже има захар... Варя зърнени и смесвам с плод за сега.
 В сряда бяхме на консултация - нищичко бе е наддала, но педиатърката каза, че е нормално и щом си хапва добре и пълни памперсите, значи всичко е ок Simple Smile Та сме си още на скромните 7кг и половина горе долу. Чакаме още зъби - за сега сме само с два долни вече от юли и не се виждат  други да се подават на хоризонта.

Общи условия

Активация на акаунт