Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Та ще пишем всъщност за трудния прием, "спонсорството", защо вечно няма места и т.н.
Друго нещо, което ми е много интересно, е това с ранното подаване на молби... Честно ли е детето ми, което е на почти година и половина, да не се добере до място в ясла, защото някоя майка си е подала бременна молбата?!

Ами точно по този случай не е лошо да има регламентирано подаване на молби - т.е. молби за следващата учебна година се примат от ..до. А не да подучуваш от махленски майки , че по-хубаво по-рано да подадеш молба - думата "рано" е разтегливо понятие.

# 31
  • София
  • Мнения: 293
А как иначе да стане редуцирането на бр. на децата, който е по-голям от бр. на местата newsm78 По какъв др. критерий могат да се класират, при положение, че няма места за всички?

Някой да е чул наскоро да се е открила НОВА държавна ДГ?

Чух за откриване на нова група към съществуваща ДГ Simple Smile Пак е нещо, но наистина не решава проблема с малкото детски заведения  Thinking

# 32
  • Мнения: 9 990
... Не ги искат с бодита там ...

Нямам думи, ама наистина нямам думи, що направо не ги взимат голи, да им е по-лесно  #Crazy


Като ги сложат на гърне-бодитата се топят в пиканото и аканото-затова молят децата да са с бельо-потник и гащи Peace, а не защото не им се закопчават копченца.Иначе и бодито е улеснение за тях-да не загащтват разгащения кръст на детето през 5 минути...

Моят основен проблем е наистина дългата лятна ваканция.Ако приемем, че едно семейство е пълно и има двама работещи родители-то  по дефолт семейна почивка те никога няма да видят, защото ще се наложи единят родител да си пусне отпуската, а след това и другият родител.Това при условие, че за нещо не е ползвана и е пазена точно за тази цел.За малките сборни групи трудно правят и не навсякъде, пък яслени-въобще.Работодателите не се радват на отсъстваща 2 месеца майка/ при здраво дете и неотсъствие дори през цялата година, какъвто е моят случай/.Тогава сме принудени да си пускаме фалшиви болнични, неплатени отпуски и да мъцаме и хъкаме пред работодателя, да не смеем през годината една хрема да ни хване...А как ли е при родителите, които са сами/ разведени например?/

# 33
  • Мнения: 5 468
Моят основен проблем е наистина дългата лятна ваканция.
Това наистина е голям проблем. Не се сетих за него, защото за първа година дъщеря ми е в яслата и още не сме преживели лятото. Но открай време е било така и едва ли ще го променят. В България не обичат градивните промени Naughty.
В градината срещу нас ходих два пъти да запиша Гери от сега за септември 2007 г. и два пъти ме връщат, като казват, че нейния набор ги записват от 3 януари 2007 г. Това е. Няма бременни, няма бебета.
А с трудния прием, може да се преборят по един начин - строене на нови ДГ. Е, колко кооперации вдигнаха. За колко ще вдигнат една ДГ на два етажа? За нула време.

Лора, ти си дошла да живееш в нашите околии:). Добре дошла.

# 34
  • Мнения: 7 362



Някой да е чул наскоро да се е открила НОВА държавна ДГ?
Не само,че няма да стане ,а се планира и закриване на такива.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 848
дали пък не им плащат на литър вода или на снежна топка newsm78
Няма нужда от ирония Confused. Това с допълнителния бонус за присъстващи деца, го написах за доброто на всички. Наистина ще има стимул за лелките да пазят децата. Това ще е поощрение за добрите персонали..., какъвто е вашия.

Ню, аз нещо не мога да го видя това като бонус. Броя на децата не зависи от странието на персонала и обратно... при този дефицит на места, при това реване, че групите са по-големи от нормалното а и как точно би решило вашия проблем?
За бодитата и аз като Янита, да не казвам, че за мен това изобретение е супер неудачно. Баба ми същото го говори обаче...не и давай студена вода, гледай да не и е гол кръста ... не е това причината да ти боледува детето. Сиси е най-леко облеченото дете в групата и от скоро твърди, че едва диша от жега там, та мисля да открием сезона на късите ръкави, пък боледува повече от рядко.

Лора, във Варна неродени и бебета не записват в градините. Приема е като в училище, в годината в която се навършва възраст.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това за лятна ваканция ми е много странно  newsm78. В нашата ясла (и доколкото знам във всички Бургаски) няма лятна ваканция - яслата работи целогодишно. Не знам, може да е така заради летния сезон, през който работят усилено по морето дори хора, които през зимата не работят. Не виждам логика в такава ваканция и сте прави да си ядосвате за нея!

# 37
  • Мнения: 2 784

Лора, във Варна неродени и бебета не записват в градините. Приема е като в училище, в годината в която се навършва възраст.

Не е така, записах Калина, когато беше на 10 месеца, и то в ясла, където беше 100% сигурно, че ще ни вземат. Тръгва сега, септември месец. Навсякъде е различно.  Peace
А между другото, Лора, имаш правописна грешка в заглавието. Не го приемай като заяждане, дразни даскалското ми око... Simple Smile

# 38
  • Варна
  • Мнения: 6 848

Лора, във Варна неродени и бебета не записват в градините. Приема е като в училище, в годината в която се навършва възраст.

Не е така, записах Калина, когато беше на 10 месеца, и то в ясла, където беше 100% сигурно, че ще ни вземат. Тръгва сега, септември месец. Навсякъде е различно.  Peace
А между другото, Лора, имаш правописна грешка в заглавието. Не го приемай като заяждане, дразни даскалското ми око... Simple Smile

Ей! Grinning
Говоря за градини, не за ясли.
Ако си подала и са ти приели документи за градина в крехка няколко месечна възраст тогава ще приема, че греша. Аз също записах Сиси на ясла, в смисъл подадох молба, няколко месеца по-рано отколкото я пратих, можех и след година да я заведа, просто в яслите нещата са различни.

# 39
  • Мнения: 2 784

Лора, във Варна неродени и бебета не записват в градините. Приема е като в училище, в годината в която се навършва възраст.

Не е така, записах Калина, когато беше на 10 месеца, и то в ясла, където беше 100% сигурно, че ще ни вземат. Тръгва сега, септември месец. Навсякъде е различно.  Peace
А между другото, Лора, имаш правописна грешка в заглавието. Не го приемай като заяждане, дразни даскалското ми око... Simple Smile

Ей! Grinning
Говоря за градини, не за ясли.
Ако си подала и са ти приели документи за градина в крехка няколко месечна възраст тогава ще приема, че греша. Аз също записах Сиси на ясла, в смисъл подадох молба, няколко месеца по-рано отколкото я пратих, можех и след година да я заведа, просто в яслите нещата са различни.
Уопс!!!  Embarassed Извинете! Изказах се неподготвена. Отивам да се срамувам.  Mr. Green  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Уопс!!!  Embarassed Извинете! Изказах се неподготвена. Отивам да се срамувам.  Mr. Green  bouquet

Недей бе, стой си тука. Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 6 522
Подадох молба за голямото, когато беше на 5 месеца без никакъв проблем и тръгна на 1 год. и 3 мес.,
за малкото подадох молба, когато беше на 2 месеца и също може би ще тръгне, когато стане на 1 год. и 3 мес.
Става дума за 4-та детска градина в Дружба 1, директорката е много фин и готин човек. Не е ставало дума въобще за пари. Доволна съм от това как гледат баткото.
Не всички са недоволни има и такива като нас  Hug

точно от отношението на педагожката от 4 одз съм адски недоволна,не бих дала детето си там
и аз заради нея не ги дадох там ( т.е. това бе една от причините, другата е че ми е по-неудобно като местонахождение). Наруга ме по телефона като животно, дръпна ми една 20 минутна лекция, в която аз само трие пъти можах да кажа, че ме бърка с друг човек, а тя само крещеше, че знае колко близнаци има записани при нея. След като изяснихме "проблема" не има доблестта да ми се извини, сори ама аз там децата си няма да дам. А и съм силно учудена от изказването на Чимихумухуму, от разговорите ни бях останала с друго впечатление за яслата и как гледат детето й там.

# 42
  • Мнения: 7 362
И аз имам какво да добавя, въпреки че и ние завършваме, а синът ми вече е във втори клас..
И за двете си деца съм "спонсорирала" детската градина... Дъщеря ми случи с едната госпожа - другата е повече от охлюв, но поне започна да чува какво й се говори.. но за сина ми мога роман да напиша. Това, което му причиняваха в детската не го пожелавам на никой - освен, че се оказа бит, той бе и психически тормозен, а начина, по-който го разбрах бе повече от гаден... започна да се самонаказва, да се самообвинява, да си блъска главата в стената, а беше само на 5 г. Направих всичко, което се сетих, за да потърся отговорност от градината, но лелята, която най-често му е била причинявала този ужас започна да получава кризи и да ме преследва с молби и сълзи... когато за малко не се гътна, нервите ми не издържаха и си оттеглих жалбите, защото нямаше да мога да живея с мисълта, че тази твар е умряла заради моите жалби.
не сменихме градината, защото приятелите на сина ми бяха от огромно значение - нали знаете - нова среда - нови сътресения.
Както и да е, госпожите и въпросната леля останаха психически нестабилни за цял живот в резултат на всичко, което аз и съпруга ми направихме, а сина ми завърши успешно с почти никакви проблеми...
За малката съм безцеремонна от самото начало - държа всичко под постоянен контрол... директорката е изрод, точно толкова, колкото и въпросните госпожи и леля..
В заключение - разпитвайте децата си настоятелно и приятелската - просто нямате представа какви унижения са принудени децата да търпят!!!!!  Ако започна да изброявам....
Не ги пускат до тоалетна, когато си легнат - резултат? - унижение, от подмокрени гащички... държат ги наказани в баните или в леглата докато другите вече се хранят на масичките... и това не касае само нашата детска градина.. това са неща, които се случват във всички градини - имам приятелки, споделящи абсолютно същото за всякакви райони на София...
издевателствата са още по-изобретателни....
Пазете си децата!!! Не позволявайте на средно квалифицирани вкиснати лелки и млади слабообразовани жени да се гаврят с децата...
Не отричам, че има и много много добри госпожи - и при нас ги има.. ех, ако можеше само такива хора да се грижат за децата ни!!!  
Не виждам да си отговорила за коя градина става въпрос и за коя директорка ,учителки и лели.ЗАЩО?Нали вече не сте там?Или най-лесният начин е да се злослови по интернет?Това не говори за "високообразована и загрижена майка/поне в моите очи/ а за нещо друго.За какво - отговори си сама. Mr. Green

# 43

За съжаление, материалът не може да обхване цялата проблематика около яслите. Трябва да коментира трудния прием в детските заведения (да не кажа невъзможен)
Много лесно е да се коментира резултата.Защо не коментирате и причината?Защо и кой разреши да се създаде тази ситуациа,много нови жилища и никакви нови учебни заведения-нима за всичко това са виновни служителите на детските градини и ясли,анализирайте и това?В София израснаха цели нови комплекси,примери можете да намерите много,стига да искате.Представете си група с 22 деца,ако на всяко дете се обръща по 1 минута ,то на първото ще дойде ред след половин час,ако се сменя памперс още повече......и т н.Често пъти поради силния натиск децата в групите са повече и всичко това за сметка на здравето на тези служители. Тежкото в нашата култура и страна, е че не можем да водим диалог родители и учители.Ние родителите непременно искаме  да движим с нашето дистанционно тези служители и учители по наш модел и тертип,по нашите виждания за възпитание, а те имат своята наука,която учат 6 години в академични заведения.Аз лично съм изключително доволна от детската градина на нашите деца.Там виждах и много деца,които ги водеха  ридителите натъпкани с лекарства  и към 17.00ч,когато аз взимах моето дете те се чудеха как да намерят родителите,защото много често не се дават точните телефони,а детето  беше с 38 градуса температура.Искаха консултация с една майка лекар.Нима смятате,че е леко на тези хора с тези малки деца,които много лесно променят здравословното си състояние.

# 44
Не разбирам,защо се води този коментар.Детските градини пълни ли са с деца? Това и със затворени очи се вижда,че е така.Ние имахме възможността да си купим жилища, всички знаем на каква цена се купува то!Аз лично потърсих и веднага настаних моята дъщеря в частна детска градина.Как ли пък няма да се моля в държавна,да спонсорирам, там където са ги наблъскали един върху друг,да мъча детето си.Имама усешането,че в този сайт много от нас чешат агресивността си и непременно тикат децата си там,макар и да няма места,за да има какво да критикуват,за да се чувстват значими.Нвка бъдем обективни!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт