Трябва ли децата с варицела да излизат навън?

  • 20 094
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 534
А моята искаше да отидем, че пък ми трябва болничен.
Все пак заразяването става по въздушно капков път, и ако си на 2 метра от дете няма как да се заразиш

# 46
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Скрит текст:
А моята искаше да отидем, че пък ми трябва болничен.
Все пак заразяването става по въздушно капков път, и ако си на 2 метра от дете няма как да се заразиш
Да, аз съм на същото мнение.

# 47
  • Мнения: X
Може да се заразиш и ако минеш скоро след него по същия коридор, дори и да не си го доближавал. Или да подухне малко и да прехвърчат тези два метра вирусите. Течността от мехурчетата също е заразна - детето се пипа, след това пипа парапет, стена, пейка...

# 48
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Може да се заразиш и ако минеш скоро след него по същия коридор, дори и да не си го доближавал. Или да подухне малко и да прехвърчат тези два метра вирусите. Течността от мехурчетата също е заразна - детето се пипа, след това пипа парапет, стена, пейка...
Е, айде сега, да вихрим фантазии. Joy

Болестта е силно заразна, но при по-тясно общуване. И най-коварно заразна е в първите дни, още преди да избият пъпките, когато никой и не подозира, че детето е вече болно. Crazy

# 49
  • Мнения: 533
Първите 3 дена не сме излизали, но беше март месец с топло време и детето си искаше навън, след това излизахме само на разходка, без контакти с други хора и затворени пространства, най-често си играеше пред блока, но той имаше малко пъпки и завяхнаха на 7ми ден. Аз съм изкарала варицела, точно когато майка ми е била бременна и сестра ми се роди жива и здрава, а братовчед ми е бил на година и половина, живеехме заедно и не се е заразил.

# 50
  • Мнения: 175
Всичката ни е сбъркана, като цяло.
Когато ме извикаха в градината, защото дъщеря ми има пъпки, евентуално варицела, трябваше да отида и да чакам ред пред кабинета на личния лекар. Това за мен е абсолютна лудост, тъй като никой вече не води бебешките консултации отделно и е напълно възможно да заразим някого, просто докато чакаме да установят дали е шарка. Едно време доктора идваше у дома, залепяха на вратата "карантина" и само най-смелите комшийки си водеха децата да играят с болните. Аз изведох дъщеря ми, когато пъпките завехнаха и то на разходка, просто по улицата, без площадки и места, на които има деца. Не бих искала да заразим някое бебе или бременна.

# 51
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Всичката ни е сбъркана, като цяло.
Когато ме извикаха в градината, защото дъщеря ми има пъпки, евентуално варицела, трябваше да отида и да чакам ред пред кабинета на личния лекар. Това за мен е абсолютна лудост, тъй като никой вече не води бебешките консултации отделно и е напълно възможно да заразим някого, просто докато чакаме да установят дали е шарка.
Не при всички се чака с варицела пред кабинета докато ти дойде реда и не при всички бебешките консултации не са отделно от другите прегледи.
Като детето беше с варицела, първо се обадихме по телефона, за да предупредим лекарката, после чакахме навън докато ни извикат Wink
А при моята лекарка бебешките консултации са във време, различно от другите прегледи.

# 52
  • София
  • Мнения: 28 552
здравейте на всички. искам да пусна дискусия относно "дали децата с варицела може да общуват или излизат навън". според мен не трябва, защото е опасно за бременни ,които са в начални месеци. Вие какво ще кажете.
Не и докато са заразни. В началото, преди да избият пъпките, няма как да знаят дали детето е болно от варицела, но след като се установи, е пълна безотговорност.

Сеса, и при сина ми педиатърът ни предупреди да чакаме отвън, в колата.

# 53
  • Мнения: 1 175
Моите деца преди дни изкараха варицела- един след друг. И двамата ги изкарвах след десетия ден. Няколко дена играеха самостоятелно, без да имат контакт с други хора. Доближеше ли се дете, виках, че са с варицела...въпреки, че след 10ден едва ли са били заразни. За съжаление, малката имаше контакт с детенце един ден преди да й избият пъпките. След 13-14 ден спрях да им ограничавам контактите.

# 54
  • Мнения: 178
Според мен не е редно да се събират с други хора. За излизането навън - ако се избягва контакт с хората не е проблем според мен. Например ако просто се разхождате по улиците или отидете на усамотено място да си поиграят (не градинка със съоръжения, естествено, полянка примерно). Болестта се предава по въздушно-капков път и навън вероятността е много малка, ако не общуваш непосредствено с някой.

Възрастен човек, изкарал варицела НЕ може да се зарази с херпес зостер от болен от варицела. Не е това механизмът на активиране на болестта. След като някой е изкарал варицела, вирусът продължава да си пребивава в организма и при определени условия (които не са контакт с болен), например спад в имунитета, може да се реактивира като херпес зостер.

И накрая, моят съвет към всички възрастни, които не са изкарали варицела като малки, е да се ваксинират. Мъжът ми се ваксинира преди две години, съвсем навреме, защото миналото лято децата ни изкараха варицела. Беше дори само с 1 прием на ваксината и все пак не се зарази, въпреки тесния контакт с 3 болни деца, нашите и това, от което те се заразиха.

# 55
  • Мнения: 4 270
Имам две познати, които загубиха бебенцата си заради варицела. Едната дори неможе вече да има деца. Друга жена ражда и бебето умира след два часа. Била контактна по време на бременност. А дори не е знаела....какво ще коментирате...децата с варицела трябва ли да излизат?

Как какво ще коментираме?
Не виждаш ли, че galia 2007 дори не може да осмисли кое е притеснителното?

# 56
  • Мнения: 1 669
Точно бременните най-много ме притесняваха и мен. Има жени, които са в съвсем начален стадий, или още не подозират че са бременни. Бебетата също са ужасно беззащитни.

# 57
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Определено против събирането с други хора. И стига с тези глупости, че било заразно преди да се опъпчи, това никой не може да предвиди, тук говорим за умишлено извеждане навън. А пък мнения "Трябва да я мине, какво толкова" изключително много ме дразнят. Работя с лекари-педиатри, от тях съм чувала за такива усложнения от варицела, че се чудя как да ваксинирам детето и да не я кара. Пример от тази година дете с не повече от 10-ина пъпки едва не умира, защото прави абсцес на крачето от едната.
Щом има безотговорни родители, които умишлено си заразяват децата проблемът си е техен, аз не съм съгласна да ми водят болни навън, че да било изкарало докато е малко. Може пък и изобщо да не я изкара, няма да е кой знае какъв пропуск.
Абсолютно подкрепям мнението ти.Изключително съм доволна,  че моят син не успя да я изкара .След като  се преместихме и трябваше да го запиша на училище ни накараха да го ваксинираме.В САщ е задължителна и без нея детето не може да тръгне на градина и училище.Варицелата си е опасна и е супер тъпо да си разболяваш детето нарочно.По-добре вместо да си разболяват децата да намерят начин да ги ваксинират.
Скарлет, чувала съм, че в Гърция я има тази ваксина.Дано успееш да ваксинираш детето си.Приемите са 2 и се понася без проблем.Моят син не е имал никакви проблеми имайки предвид , че на първия прием имаше още 2 ваксини.

# 58
  • Мнения: 4 708
За Гърция и аз съм чувала, но не ми е ясен механизма на ваксиниране. Докато е в Гърция търсим там лекар да я постави, или се чудим как да я пренесем до Б-я и тук я поставя личният?! Личната питах, каза че отказва да я сложи, защото не е сигурна дали сме я пренесли правилно.

# 59
  • Мнения: 5 462
Да излизат, ако имате двор, или сте 100% сигурни, че всички, които може да засечете по стълбище/ в асансьор са преболедували. Едно е да извеждаш дете без да знаеш, че е заразно, друго е когато си наясно, че трябва да спазваш карантина. Това, че всички над определена възраст са преболедували, или че е проблем само за бременни и възрастни, са митове. Който иска да си разболява детето - канете си го на гости. Варицелата не е обикновена настинка, може да срине за дълго време имунитета и на дете, и на възрастен , усложненията не са толкова редки. Аз засякох болно дете на детска площадка - моето го пазех тогава заради операция. Много весело ми беше, като ми обясни майката, че го е извела защото не му се стояло вкъщи, а по това време нямало деца. Мен ме зарази един кретен, който беше решил, че не е проблем да отиде на купон болен, "щот всички освен него я били карали като деца". За мен е страшна простащина и егоизъм  да си търсиш оправдания и умишлено да разнасяш заболяване, което подлежи на карантина.
Напълно съгласна ! Peace
И според мен е страшна простатищина и егоизъм да си развяваш детето болно навън .Заразно болно , при все , че знаеш че е болно.

Общи условия

Активация на акаунт