"Стари" vs "нови" потребители

  • 9 561
  • 250
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Чувствате ли разделение според периода, от който пишете/четете във форумите?
Ако сте 'старо куче' - игнорирате ли новите, или пък имате ли различно отношение към тях, за разлика от това към старите?
Ако сте нови потребители - чувствате ли се опресирани или игнорирани (обидени, неразбрани, недочетени) от старите потребители и какво ви е отношението към по-стари и по-нови потребители?

# 1
  • Мнения: 2 550
Като бЕх нов потребител, не се чувствах игнорирана  Joy Ама аз съм оперирана от чувства и може и да не ми е направило впечатление.
Иначе определено има някакво игнориране към по-новите потребители, но когато мина 300 мнения и стават пушка  Twisted Evil

П.С. Аз лично не игнорирам никого.

# 2
  • Мнения: 2 978
Не игнорирам никой, нито стари нито нови...

Просто действам според настроението си. Wink

Ако съм на кеф отговарям на една и съща тема по няколко пъти..ако не, като видя заглавието и дори не я отварям.

# 3
  • София
  • Мнения: 625
Аз се смятам за стар потребител, въпреки че по скоро чета отколкото пиша, но винаги са ми правили лошо впечатление два типа:
 1. старите кучета, които се нахвърлят върху някой само защото е нов и задава прекалено дъвкани въпроси;
 2. зайците които влизат агресивно най-чето търсейки скандал за да бъдат забелязани.

# 4
  • Мнения: 1 153
За мен разделението стар или нов потребител не съществува Naughtyне това е подходът ми към хората Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 473
Бу, ти като потребителката с най-много публикации защо не отговориш първа?

Иначе по темата....да, като новак имах *късмета* да бъда подобаващо посрещната от по-старите кучета Twisted Evil. По-късно нещата си дойдоха на мястото (разбирай разбрахме се на ЛС ), а с времето се научих да не се впечатлявам от повечето постинги и да не приемам нещата вътрешно. Към днешна дата не знам точно към кои се числя, критериите на всеки за "стар" и "нов" потребител са различни, но определено не игнорирам потребителите с ранг на "новак" Naughty - често тези новаци дават много по-адекватни и полезни мнения от старейшинките Twisted Evil

# 6
  • София
  • Мнения: 7 019
Не се чувствам игнорирана от старите потребители,  но ми прави впечатление, че определени хора от т.нар. "стари кучета" се възприемат доста по-сериозно от колкото е необходимо, като става въпрос за форум и се нахвърлят със страшен хъс върху други потребители, било то нови или стари, а това страшно ме забавлява.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Бу, ти като потребителката с най-много публикации защо не отговориш първа?
Ми...в подопечения ми форум поради естеството му, а и също поради това, че 'новаците' често още не са усвоили вътрешния 'код' на форумите, който пожелава първо да се чете, после да се пита, редовно отговарям на хиляди пъти дъвкани въпроси... Не върви да се отказва информация или само да се мяткат линкове към по-стари теми само, защото някой е нов... пък и аз съм била нова някога си Grinning
Но понякога и аз се впечатлявам от същото:

1. старите кучета, които се нахвърлят върху някой само защото е нов и задава прекалено дъвкани въпроси;
 2. зайците които влизат агресивно най-чето търсейки скандал за да бъдат забелязани.

# 8
  • Мнения: 1 860
 Мисля че се досещам кое е провокирало темата...Та по-въпроса усетих го днес за първи път,даже не беше лично,ама после май си стана.Май и мен ще ме викат на ЛС.Въх newsm78 #Crazy

# 9
  • Мнения: 1 150
Не се чувствам игнорирана от старите потребители,  но ми прави впечатление, че определени хора от т.нар. "стари кучета" се възприемат доста по-сериозно от колкото е необходимо, като става въпрос за форум и се нахвърлят със страшен хъс върху други потребители, било то нови или стари, а това страшно ме забавлява.

 newsm10
Просто някои хора, взимат много на сериозно форума. На мен ми е забавно  Joy
от кое да се чувствам игнорирана, казвам каквото имам да кажа и т'ва е

# 10
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Според мен разделение винаги е имало: и преди, и сега. Както в живота се създават групички.  В някои моменти ми е било гадно, защото ако някой от групичката подеме една песен и  другите почват след него. Ама, май претръпнах....
Старо куче съм тук, въпреки това не популярно. И така е може би по-добре. Не се набивам в очи , казвам какво мисля, а ако някой вникне в него; радвам се. Новите потребители са ми интересни, защото идват с нови мисли, с идеи. Но ми трябва време да ги опозная. А и някой влизат само в клюкарника, където понякога е трудно да отсееш личности от толкова много народ. Разбирам защо се чувстват транно и игнорирани някои нови потребители / случва се и на стари/ ....Направило ми е впечатление, че някой по-известен ако пусне дадена тема или мнение и се започва една дълга приказка...Често пъти от едни и същи хора, които понякога дори се повтарят. Всъщност темата може и съвсем безлична да е, но  й се обръща внимание. Ако темата е от нов потребител: бързо умира.

Най- дразнещото? Когато нов потребител пусне тема и някой стар почва да размахва пръст ил да казва иронично; абе, колко пъти ще отговаряме....Тогава разделенеието е най-пълно, а ощетеният си остава новият потребител, който я смее да се обади повече, я не.....Въобще: толеранцията е отражение на тази в живота.  

# 11
  • София
  • Мнения: 2 003
Кое е водещо при определението за "стар" нов "потребител" - бройката на мненията на потребтеля или кога се регистрирал. Все пак някои като мен по-трудно им идва музата да пишат и предпочитат да четат. Сега гледах че съм регистриран от 2004 г и с един ден след Вини  Grinning ама тя има хиляда и нещо си мнения а аз...
Иначе разликата понягога се усеща само в клюкарника - "старите" форумки се подкрепят, обединяват, коалират и.т.н  Flutter

# 12
  • Мнения: 4 712
Уважавам мнението на всички тук, без значение колко публикации имат! Никой не ми е трън в очите, надявам се аз също.

# 13
  • Мнения: 27 524
Възпитаните и интелигентни хора никога не си вадят заключения за хората като отдавна или отскоро присъстващи тук. Останалите са злобни и елементарни душици, които са достатъчно жалки, за да им се връзва човек. Имам опит като започнах да пиша с 2-3 такива.

Иначе направих отначало няколко грешки, които сега ги отчитам. Тук мога да кажа, че имаше няколко стари кучета, които ме приеха изключително добре съвсем в началото, помогнаха, простиха, където сбърках и ме насочиха кое и как. Това бяха Никол, Виви, Бу и Биляна  Hug

# 14
  • Мнения: 394
Аз пък съм нов потребител-пиша колкото ми е интерсно, и чета колкото ми е интересно.
Старите-ОПРЕДЕЛЕНО са си заформили клика и са отворенячките във форума.Често има негативно отношение само защото си нов.Въпроса е да не ти пука,да се забавляваш и да игнорираш всички опити да се правят на интересни.
Дразня се и от новите,които се мазнят на "дъртите кучета" hahaha и стават за резил,като си мислят, че така ще са напред с матриала и ще ги приемат по-добре.Това си е "гъзолищина" и нищо друго.
А и тая тема ако не се лъжа е много пъти коментирана и никой от старите не си признава,че има разделение.Са шА наблюдавам и тая тема и ако има по-различно мнение от това "Не е вярно-никой не игнорирам,всички са добре дошли"-силно ще се учудя. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт