МАРГАРИНЪТ за и против консумацията му от децата ни

  • 5 148
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 500
Иначе в чудо се виждам да размразявам маслото в микровълновата. Особенно с пакетчено. Огън и жупел става  Joy
Идеята обаче да го държа на стайна Т е добра, ама пусто тоз мой навик да тикам всичко в хладилника. Даже и хляба там си държа  Blush
Но вече така ще процедирам, щото моите много обича маслото и го хапват дори направо от пакетчето....блях  Sick
Аз го държа в кутия за масло и в хладилника, на мен не ми пречи и да е твърдо да го мажа на филийка. Но, майка ми го държи върху хладилника заради Цецо.
Заредена съм с 3-4 масла във фризера, ама не го слагам с опаковката, че почва да трещи  #Crazy вътре Grinning в микровълновата размразявам по спешност само.

# 46
  • Мнения: 78
Аз също съм против маргарина-доста е вреден .

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За тези, които искат да прочетат ето няколко линка, които винаги пускам.......защото ме мързи да търся нови:

http://www.bantransfats.com/
http://teenproblem.net/index.php?m=s&id=1234
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.76.html

# 48
  • Мнения: 1 073
Маргарин вкъщи не се купува, така че съм твърдо против.  Naughtyмасло - ДА, макар и в умерени количества.

# 49
  • Мнения: 1 883
Аз също съм против маргарина-доста е вреден .

 Peace

# 50
  • Мнения: 7 837
На детето, не, но за нас купувам, защото ми харесва пове4е. Не знам какго правят, но на опаковката с едър шрифт пише, че не съдържа trans fat  newsm78
Тук са вманиачени и на тази тема и на почти всички опаковки, кутии и пр. пише 0 г trans fat.

# 51
  • Мнения: 1 258
Никога не съм използвала маргарин.И майка ми също не използваше.Наследствено е. Mr. Green

Не ми харесва и ми се маже по небцето.Грррр.А и после като разбрах,че е вреден,още по-добре ми стана.

Обаче ми е интересно как мога да позная кои продукти се правят с маргарин.Гледам тука едни обикновени бисквити на Nestle и не мога да разбера.

# 52
  • Мнения: 1 999
Не купуваме маргарин изобщо, само масло!

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 526
Ние също не купуваме и не консумираме малгарин. На дъщеря ми й готвя с масло, а за нас - само с олио, че от маслото ще ми порасне много д-то Simple Smile)

# 54
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не купуваме такова чудо.
Много ме е яд, че в градината с това мажат филиите...но това е то положнието:(

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не съм използвала маргарин.И майка ми също не използваше.Наследствено е. Mr. Green

Не ми харесва и ми се маже по небцето.Грррр.А и после като разбрах,че е вреден,още по-добре ми стана.

Обаче ми е интересно как мога да позная кои продукти се правят с маргарин.Гледам тука едни обикновени бисквити на Nestle и не мога да разбера.

Във всички бисквити има маргарин........пише хидрогенирани мазнини....те са вредните.....До колкото знам  на Запад са измислили нов начин за втвърдяване на мазнини, който се счита за безвреден, за разлика от хидрогенацията, както се правят всички маргарини у нас

# 56
  • Мнения: 1 258
Във всички бисквити има маргарин........пише хидрогенирани мазнини....те са вредните.....До колкото знам  на Запад са измислили нов начин за втвърдяване на мазнини, който се счита за безвреден, за разлика от хидрогенацията, както се правят всички маргарини у нас
Леле,сега видях.Бебето ми много обича да си хрупа от тия обикновените бисквити на Nestle.Изяжда по 1/3 пакет на ден.

Дайте идея тогава какво занимателно без тия мазнини за хрупане!

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 20:44 от Trislon

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не съм купувала, но съм чувала за разни хрупки, тип зрънчо, но натурални...на Трохо.......

# 58
  • Мнения: 1 639
Против.
Купувам масло на Домлян и съм доволна  Peace

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Купувам масло, маргарин- не. Но децата го ядат ежедневно- в ДГ, всички пакетирани закусчици съдържат маргарин, баничките, кифлите, пиците, тортичките, зрънчовците, шоколадите, дори хляба. Та голяма работа, като им спестявам някакво нищожно количество на общия фон...

Общи условия

Активация на акаунт