Епилепсия - ТЕМА 24

  • 98 962
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 312
Дидка, тя го пие от 10 месеца. Иначе не е вяла и отпусната, а напротив - не се спира докато е будна. Другия месец сме на контролен, та ще се консумирам и с невролога. С храненето е на моменти, но определено яде по-малко от времето, когато не пиеше сиропа.

# 256
  • София
  • Мнения: 622
Да чукам на дърво успяхме и дъщеря ми пие хапчето. Другата седмица минаваме от конвулекс хроно 300 на 500 и се надявам да не й идва голямо хапчето и пак да го преглъща. Този месец направи 4, но успява да го прехлътне с кисело мляко. Далеч по-удобно е през 12 часа, със сиропа беше ад да нагласим режима.
При нея има засилен апетит и лека раздразнителност засега. Надявам се и чернодробните да са ок, да няма лоши странични ефекти и да потиска пристъпите.

# 257
  • Мнения: X
[DqVoLsKi_ChArOvNa  с какъв вид епилепсия сте, какви лекарства пиете и от колко време?
Извинявай, че много въпроси , но искам да си сверя часовника, че ние пък говорехме, но изведнъж спря и вече втори месец борави с около 10 думи и също много се изнервя когато не го разбираме.
Какво е мнението на психолога?

В чичко Гугъл излиза някакъв кабинет детско психично здраве и лекарките които работят там са работили в клиниката в Александровска, предполагам имат опит, но отзиви не мога да дам.

Водят я миокланична астатична .Получи първите пристъпи на 2 годинки.Какхо казах имаме напредък,но е много малко.Доста по изостанала е от нейните връстници Sad.Приказва ,но не прави правилни изречения и има думи които никой не и ги разбира.
Все истеричи.Всичко е нейно, и не излизаме с нея на глава.Ако не стане на нейната е в истерия и то каква...Може да се побърка човек.
Психилога казва ,че е разсеяна и липсва всякаква концентрация.Трудно се работи с нея.

# 258
  • Мнения: 220
А таблетката Конвулекс може ли да се стрива и да се дава?
Моето дете е на 3г3м и с този сироп е същия ад с режима.

# 259
  • Мнения: 2 193
Конвулекс хрно не трябва да се стрива.разчупва се на две, където е чертичката.Той е с удължено освобождаване и точно обвивката го прави такъв.Иначе може да питате лекаря.

# 260
  • София
  • Мнения: 622
И на мен ми обясниха, че не може да се стрива, а само да се чупи на две. Говорете с лекаря, може да измисли нещо. Пробвайте с таблетки вит Ц първо да видите дали детенцето ще ги преглъща. В началото им идва рефлекс да ги дъвчат, затова в лъжичка кисело мляко може да проработи и да го гълта.

# 261
  • Мнения: 313
Здравейте момичета. Накратко - точно преди две години поставена диагноза на синът ми детска абсансна епилепсия. Беше на 7 години. Лечение - конвулекс хроно 300. Абсансите изчезнаха почти веднага. Нивото на валпроата в кръвта е около 70-80 при граница 100. При доц.Божинова се лекуваме. Не е променяно лечението, защото две години сме с чисти ЕЕГ-та. Не съм забелязала някакви странични ефекти от лекарството. Направо на моменти забравихме за болеста. При последния преглед тя спомена, че можем тази есен да пристъпим към евентуално спиране на лекарството. Реших да се консултираме с още някой, защото бях чела, че някои специалисти препоръчват три години с чисти ЕЕГ-та. Записахме час при доц. Алексиев. По време на ЕЕГ-то на дълбокото дишане с корем и затворени очи, детето леко си наклони главата все едно му се доспива, сестрата която правеше ЕЕГ-то го попита и той каза, че е изморен. Чертичките на екрана се увеличиха сякаш станаха по-големи. Много добре си спомням абсансите - тогава и да го питаш нещо, не отговаря, все едно го няма. А сега отговаряше. След това доцента каза, че ЕЕГ--то не е добре. И ни включва клонарекс в минимална доза успоредно към конвулекса. Изключително много съм притеснена..... Помагайте със съвети какво да правим. Може ли ЕЕГ-то да е лошо, без да има видими пристъпи. Възможно ли е ЕЕГ да е направено "неправилно" и да не може да се разчита само на едно такова. Когато са ви включвали второ лекарство - на база влошаване на детето ли го правят с връщане на пристъпите, първото спира да действа ли....Четох някъде, че в един момент лекарството спира да действа на организма. Не знам не знам, кое се гледа на въпросното ЕЕГ, чертичките ли, видимото му държание ли? Също четох пак някъде из форумите, за една майка, която при консултация с чужбина са и казали, че ЕЕГ-то не е направено добре и не може да се разчете, трябва второ. Не искам да звуча все едно, че не се съгласявам с това което са ми казали, защото съм искала да чуя друго. Напротив, даже ме беше страх да си помисля за спиране на терапията и не исках да избързваме, но пък и на база само едно лошо ЕЕГ, ако е такова да се включва веднага ново лекарство също ми се вижда прибързано. За клонарекса /заместителя на ривотрила/ четох ужасни неща. Много се оплакват пациентите от този заместител, произведен незнайно къде..... Това е и не стана кратко, въпреки че се опитах. Моля, давайте съвети.

# 262
  • Мнения: 220
Благодаря ви, ще ходим преди Коледа (дай боже да не се налага ходения по болници освен контроли и профилактика) и ще попитам. Всичко още дъвче, той е на 3 г.
Предстои тръгване на градина и много се тревожа със следобедната доза Конвулекс и дали ще я дават. Педи казва аз ще се оправя с тях, ще напиша какво трябва и кога.

Иначе ние също сме при проф Божинова и д-р Александрова от Св Наум. Казват,че е ЕЕГ е добре да се прави на един апарат с цел сравнимост. Но адекватен съвет не мога да дам. Дано всичко е наред.

# 263
  • София
  • Мнения: 1 271
toffifee,
По същия път минахме и ние. Сина ми се лекува в св. Наум.  Трябваше от юни да започнем намаляване на конвулекса. Реших да минем през Алексиев за второ мнение и според него ЕЕГ-то му не беше добре и трябва да се включи ново лекарство и да не се намалява конвулекса. Подразни ме факта, че се опита да ме постави ултиматум - ще ни каже какво лекарство за включим ако се откажем от лечението в св. Наум и се лекуваме само при него. Съответно аз отказах и записах час при Христова в Токуда. Тя направи ново ЕЕГ, каза че няма нищо и че е време за намаляване на конвулекса, но да се изчакаме приема в св. Наум, за да ни дадат те схемата.
Не бих отишла пак при Алексиев. Имам чувството, че единствено което цели е да се ходи на платените му прегледи без значение трябва или не.

# 264
  • Мнения: 183
toffifee, ще ти отговоря, защото моето дете е на подобна възраст и епилепсията му се отключи сравнително късно. От няколко специалиста съм чувала, че не трябва да се "лекува ЕЕГ-то", а клиничната картина. По време на ЕЕГ-то тече и видеозапис, може би това, което се е проявило, е вид пристъп, какъвто досега не сте имали. И затова промяна в лекарството. Но е редно да ви кажат причината. Ако е само, за да минете на частно... нямам думи. Чела съм, че епилепсията не се лекува, а минава от един вид в друг Sad Освен доброкачествените. Разчитането на ЕЕГ-то, особено детското, е много трудно.  При нас има смущение в ЕЕГ-то, което според невролога дори не е патологично, а наследствена особеност. А за страничните действия не се притеснявай, а наблюдавай детето. Съвсем не е задължително да се проявят, пък и в комбинация лекарствата действат различно.

# 265
  • Мнения: 506
Здравейте,
Има ли някое детенце което приема Zonegran (zonisamide)?
Нужна ми е една опаковка, следващия вторник ще ви я върна.

# 266
  • Мнения: 154
Момичета може ли за мнение има ли нещо притеснително

Урина
Забележка:
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
Урина-Общо хим. и седимент (Urinalysis+Microscopy)   Профил   *   *
Урина pH (Urine)   6.0      4.0 - 9.0
Урина - Относително тегло ( Specific gravity )   1.027      1.001 - 1.040
Урина - Белтък (Protein)   Отрицателен      
Урина - Глюкоза ( Glucose )   Отрицателен      
Урина - Еритроцити,Хемоглобин (Erythrocytes, Hgb.)   Отрицателен      
Урина - Левкоцити ( Leukocytes )   1+      
Урина - Билирубин ( Bilirubin )   Отрицателен      
Урина - Уробилиноген ( Urobilinogen )   Неувеличен      
Урина - Нитрити ( Nitrite )   Отрицателен      
Урина - Кетони ( Ketones )   Отрицателен      
Седимент - Левкоцити ( Sediment WBCs )   3   на поле   < 4
Седимент - Еритроцити ( Sediment RBCs )   7   на поле   < 2
Седимент - Плоски епителни клетки ( SQECs )   <1   на поле   < 5
Интересува ме какво е левкоцити 1+, еритроцитите опасно ли е нивото.  Благодаря предварително!

# 267
  • Мнения: 2 312
Имам излишен Конвулекс сироп една бутилка, неотварян в срок на годност. Ако някой иска го подарявам.

# 268
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Относно Алексиев мога да кажа, че е един от двамата в България които могат да разчитат ЕЕГ, та в това отношение можеш да му имаш пълно доверие. Апаратурата му е много по-добра от тази в Св.Наум, затова при него ЕЕГ-то не е било добро. Това което описваш "навеждане на главата в коминация с едновременно увеличаване на бавновълновата активност е описание на абсанс", който може просто да е бил много кратък моята дъщеря пряви толкова кратки абсанси при които дори не спира говора, а прсто го провлачва все едно е пияна.
Колкото до доцента наистина е дръпнат и аз имах съмнения в прогнозите му както за нас така и за сдруги дечица, но за сега каквото е казал се е сбъднало, та явно си разбира от работата. Освен това той е единственият лекър на който винаги като му се обадя ми вдига  и освен това сме имали и няколко инзвъредни консултации за които не ми е взел и стотинка.
Ние пием Клонарекс от 8 месеца, не съм забелязала странични ефекти от него освен малко увеличена сънливост.
Аз съм преценила да се доверя на Алексиев, но ти трябва сама да си вземеш решението. Hug

Колкото до това дали ЕЕГ-то може да е лошо без да има клинична изява на пристъпи да може.
Нека се включи роси при тях дори имаше статус като единственият симптом на детето беше дръстично намаляване на говора.

# 269
  • софия
  • Мнения: 376
Да точно така беше при нас, много лошо ЕЕГ до статус без никакви други симптоми, освен че спря да говори, то така и разбрахме, че нещо не е наред.  В понеделник сме отново в болницата да видим какво се случва, дали се е повлиял, макар, че при Алексиев пак си беше лошо Еег.

Общи условия

Активация на акаунт