Епилепсия - ТЕМА 24

  • 98 924
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 313
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала. Накратко - преди година и половина поставиха диагноза на синът ми - детска абсансна епилепсия. Тогава беше на 7 години. Тази есен се навършват две години. До сега са чисти ЕЕг-тата. Лекуваме се при доц.Божинова. С конвулекс хроно сме. При последния преглед тя  спомена, че евентуално есента ще започнем спиране на терапията. Доста назад търсих в темите, за да намеря някой, който е спрял лекарствата и как са се развили нещата след това  Sad  но не намирам. Малкото, които са писали - при тях са се възобновили пристъпите .... друга част са писали че им предстои спиране и после повече не са писали в темата. Някой скоро минал ли е през такова постепенно спиране на лекарствата. Има ли значение на каква възраст е детето, не трябва ли да се изчака да мине пубертета например, знам ли ...нали се води буен период на растеж. Да не би да е грешка да се спира лечение преди пубертет  newsm78
Ще съм благодарна на всякаква информация.

# 121
  • Мнения: 154
Момичета здравейте, моля помагайте от месец и половина малката пие репитенд и го приемаше много добре, но от една седмица почна да не спи, явно от зъбките и почна да прави пристъпите, гърчове не е получава. Тази сутрин обаче докато мъжа ми я е носел на ръце почнала да се изпъва и трепери само това по негови думи, всичко за няколко секунди, без посиняване и спиране на въздуха, кажете моля ви това дали е възможно да е било гърч и имали такива гърчове?

# 122
  • Мнения: 154
Звънях на невроложката, но тя каза че погледа ставал блуждаещт и ставали неадекватни, а при нас такова нещо не е имало. Всичко беше нормално. А до колкото знам след това са отпаднали и спят.

# 123
  • Мнения: 732
Моя син два пъти е правил това,което описвате,но погледа беше застинал,зениците разширени и не реагиращи и след това заспива непробудно за часове.

# 124
  • София
  • Мнения: 307
Здравей Тофифи, аз знам, че в пубертета никога не се спират тези лекарства. Вие предполагам сте около 9. Моят син също е с епилепсия след прекаран енцефалит. След острото заболавяне е правил 2 кризи. Лекувахме се при доста лекари нито един не харесвам ако трябва да бъда честна включително и Божинова. Сега сме при Алексиев. Не за друго, а защото е специалист по ЕЕГ. Другите преди това ни казваха,че ЕЕГ-тата са чисти, но не се оказаха така нещата. След около година съм решила до Турция да отидем за нов пакет по-качествени изледвания и 76-то мнение.Успех!

# 125
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
И ние така, но съм се запътила към Австрия. Peace

# 126
  • Мнения: 313
Да разбирам ли, че няма на кого да се доверя в България?

# 127
  • Мнения: 1 334
Да разбирам ли, че няма на кого да се доверя в България?

Много зависи от проблема на детето. Защото има състояния, с които ще се справи всеки един ( или поне един със сигурност). Засега аз съм се доверила на Димова. Вярно, голям пън е, но нямам причина да я сменям. А и детето е добре. Свети Наум и Литвиненко отдавна са затворена страница и дано никога, ама никога не ми се налага да опирам до тях.

# 128
  • Мнения: 14
Момичета здравейте
Моля ви кажете има ли някой който е пил кепра но го заменят със левебом. Има ли странични ефекти или всичко си е наред.

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 17:19 от Нели Атанасова

# 129
  • Мнения: 14
Мами, моля за вашите мнения!  Кепрата май изчезна от аптечната мрежа.  Коe лекарство от аналозите й бихте препоръчали? 
И аз от това се интересувам. Взехме Левебом но чакам докторката да каже дали е точния аналог

# 130
  • Мнения: 2 190
Не сме имали проблем с левебон.

# 131
  • София
  • Мнения: 307
Кепрата в България е Репитенд.

# 132
  • софия
  • Мнения: 376
Здравейте момичета. Присъединявам се към вас за споделяне на опит и преживявания.

Скоро ни диагностицираха с тази диагноза. Прочетох доста от темите и малко се поуспокоих. Оказа се, че на доста познати децата са с епилепсия или са имали.

Накратко за нас. Ние сме на почти 5г. Декември след боледуване от грип, уж вече оздравял направи гърч, който започна с неколкократно повръщане, отпадане, стана неадекватен и неконтактен, постепенно започна потръпване на ръце и крака и понеже беше на градина, персонала много се уплашили и извикали бърза помощ. Идея си нямам защо рашиха, че след като е с повръщане ни заведоха в Инфекциозна. Добре, че направи гърча след като му бяха сложили абокат и го овладяха бързо. Изолираха щам на грипен вирус и решиха, че е енцефалопатия от която се е възстановил много бързо.
И така до м. март когато направи отново.
Разтичахме се, направихме ЕЕГ и така ни поставиха диагноза  епилепсия тип панайотопулос. Проф.Божинова ни успокои, че е доброкачествена и ще я израсне.
Пием Конвулекс и Ламиктал. Откакто сме на терапия е имал два малки припадъка.

Много ме притеснява, че той и преди имаше проблем с говора и ходим на логопед, но откакто  ни се случи това просто положението е трагично. Забравя думи, които е използвал ежедневно. Понеже се притеснява, че не може да каже това, което иска започна говори все по - малко и включва повече жестове и мимики.
Дали това е от самото заболяване или от лекарствата не знам, но просто откачам от притеснение.
При някой случвало ли се е нещо подобно?


# 133
  • Мнения: 190
Искам да попитам в повечето случай еег-тата в будно състояние ли ги правят. В момента сме в болницата в Пловдив и голям наплив за еег -та понеже ги правят през ден само и се натрупват много деца. Последно правено еег в будно състояние е перфектно, но преди това в сън нещо не им се хареса. Та питам някъде правят ли в сън , без да лежим в болница

# 134
  • Мнения: 182
При нас пристъпите протичаха подобно. Прилошаване, повръщане и винаги болка в едната половина на главата. И проблеми с говора, не може да се сети за елементарни думи. Помогна ни окскарбазепин.

Общи условия

Активация на акаунт