Епилепсия - ТЕМА 24

  • 98 948
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 310
Дидка, и моята дъщеря до скоро имаше цицини по челото. Даже единия път, като ходихме на преглед при невроложката, беше с прясна цицина на 2-3 дена. И нашите от дясно на челото и едни големи и сини стават. Промяна в поведението не съм видяла.

# 211
  • Мнения: X
Моя позната ще води дъщеря си на преглед при Доц. д-р Александър Алексиев д.м. Интересува се дават ли епикриза ?

# 212
  • софия
  • Мнения: 376
Ние в петък бяхме при него, даде ни ЕЕГ, разчитане с един ред и рецепта.

didka12 вие къде в Турция ходите?

# 213
  • Мнения: 154
Момичета а да ви питам относно яслите и градините който има опит как процедирахте? Малката догодина трябва да е на ясла но май няма да я записвам. Незнам дали ще я вземат, а и много се притеснявам ще и дават ли редовно лекарството, изобщо не мога да разчитам. А ние нямаме и решение от ТЕЛК, принципно трябва ли? Абе много сме объркани...

# 214
  • Мнения: 1 334
Моя позната ще води дъщеря си на преглед при Доц. д-р Александър Алексиев д.м. Интересува се дават ли епикриза ?
Епикриза се издава, ако си лежащо болен. Иначе се издава амбулаторен лист.

# 215
  • София
  • Мнения: 307
Алексиев дава само ЕЕГ с разчитане 1 ред.

# 216
  • Русе
  • Мнения: 311
Ние в петък бяхме при него, даде ни ЕЕГ, разчитане с един ред и рецепта.

didka12 вие къде в Турция ходите?


В Анадолу медика при др. Чому.

# 217
  • Русе
  • Мнения: 311
Дидка, и моята дъщеря до скоро имаше цицини по челото. Даже единия път, като ходихме на преглед при невроложката, беше с прясна цицина на 2-3 дена. И нашите от дясно на челото и едни големи и сини стават. Промяна в поведението не съм видяла.
Супер,  дано и при нас да е така, че ми отиде радостта от консултацията с доктора.

# 218
  • софия
  • Мнения: 376


didka12 вие къде в Турция ходите?


В Анадолу медика при др. Чому.

Благодаря за отговора, че и ние може би ще ходим там.
Вие с какъв вид епилепсия сте? Разбирам, че си доволна.

# 219
  • Мнения: 494
На нас Алексиев ни е издавал документ за пред ТЕЛК преди години.

# 220
  • Мнения: 2 310
Цветенце, аз мисля да пускам малката на есен като навърши 2 години, но колко ще ходи не знам. Приета е, но не знаят за епилепсията, и мисля скоро да ходя да говоря с директорката. По принцип нямат право да откажат. ТЕЛК-а може само да ви е предимство за кандидатстване в София, но не съм много сигурна. Защо не сте минали до сега на ТЕЛК?

# 221
  • Мнения: 154
Незнам защо не сме никой просто не ни е казал какво трябва да направим. Попринцип задължителен ли е този документ?Щом е приета супер ама със сигурност трябва да говориш с тях. Пък и лекарството кой ще и го дава и недай си боже стане  нещо трябва да знаят.

# 222
  • Мнения: 2 310
До колкото знам, в яслите всички се водят за медицински персонал, така че не би трябвало да е проблем. Скоро говорих с една позната. В тяхната ясла имало дете с диабет на инсулин и сестрите всеки ден са му слагали инжекциите. За нашите - ампули с диазепам за тяхно успокоение и обяснение какво да правят ако се случи нещо. Децата ни са като всички останали, да не са прокажени че да не.могат да ходят на ясла и градина. Аз съм решила ако не искат да я вземат, въпреки че е приета, да си търся правата до край.

# 223
  • Мнения: 943
До колкото знам, в яслите всички се водят за медицински персонал, така че не би трябвало да е проблем. Скоро говорих с една позната. В тяхната ясла имало дете с диабет на инсулин и сестрите всеки ден са му слагали инжекциите. За нашите - ампули с диазепам за тяхно успокоение и обяснение какво да правят ако се случи нещо. Децата ни са като всички останали, да не са прокажени че да не.могат да ходят на ясла и градина. Аз съм решила ако не искат да я вземат, въпреки че е приета, да си търся правата до край.


Така, както са медицински персонал, моето дете като получи фебрилен гърч в яслата, го бяха награбили по тънка блуза в големия студ и го замъкнали към личната ни лекарка. Намерих ги там. Главната сестра била в отпуска тогава.  Има стаж при един от най-добрите невролози в града ни, но категорично отказа да слага диазепам при нужда, не й влизало в дъжностната характеристика. Всичко е въпрос на добра воля.
Що се отнася до директорката - нашата ме накара да напиша и нотариално да заверя декларация, че не носят отговорност, ако се случи нещо. Не подписах нищо, но стигнах много далече, за да защитя правата на детето си. Лично написах инструкции как да действат в случай на темепратура и гърч и след това заверих тези инструкции при невролога на детето. Входирах инструкции с входящ номер. Всяка промяна в дозата на нурофена, който съм занесла, я вкарвам писмено при директорката. Слава богу, това беше преди 2 години и не сме имали проблеми, но горчивият привкус на цялата история остана. Все още вземам детето на обяд, въпреки че е предучилищна. Няколко пъти ми се случва да го вземам с температура 38,2. Ако го оставя там да спи, никой не знае какво може да се случи.
Само като пиша и ме залива отново вълна на възмущение. Не ми стига притеснението, че трябваше и с това да се занимавам.

# 224
  • Мнения: 154
Пълен ужас! Точно за това се притеснявам, като ги знам всичките що за стока са и как немога да разчитам изобщо за нищо на пердонала! По добре за сега аз да си гледам детето.

Общи условия

Активация на акаунт