Епилепсия - ТЕМА 24

  • 98 887
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 154
И още едно притеснение имам. Днес малката падна и си прехапала езика или незнам точно как е станало но тече много кръв и има рана. От бърза помощ казаха че не е фатално и не е за шиене. Тя плака много и направи някакъв пристъп по различен от тези дето ги прави. Може ли от поголям стрес да почне да прави пристъпи според вас. Сега съм на тръни, няма край и за секунда няма спокойствие...😢

# 226
  • Мнения: 943
Едва ли навсякъде са така, но при нас така се случиха нещата. Незнам защо, но за мен детската градина ще остане място, покрай което минавам с неприязън. Но пък на детето му харесва Simple Smile

# 227
  • Мнения: 943
Цветенце, най-вероятно е от болката. Искам да те успокоя и да те прегърна, но ... ще се научиш да живееш с притеснението. Ще се оправят нещата, ще мине. Пази и себе си,  наспивай се, колкото е възможно... това мога да те посъветвам.

# 228
  • Мнения: 154
Благодаря ти mutafova 87 Hug

# 229
  • Мнения: 2 306
Мутафова, точно поради тези причини скоро ще ходя да говоря с директора на яслата. Ако директора е на място не би трябвало да има проблем. А ако за тях моето дете ще е проблем,  за друга ясла в града няма да е. Добре че сме от по-малък град и има места по яслите.
Цветенце, да не се е захласнала?

# 230
  • Русе
  • Мнения: 311


didka12 вие къде в Турция ходите?


В Анадолу медика при др. Чому.

Благодаря за отговора, че и ние може би ще ходим там.
Вие с какъв вид епилепсия сте? Разбирам, че си доволна.

Със синдром на Уест сме. За сега съм много доволна. Ние ходим там откакто и поставиха диагнозата в София и разбрахме , че тук няма да ни помогнат. Отношението е перфектно, имат апаратура, но трябва да си плащаш.

# 231
  • Русе
  • Мнения: 311
Относно яслата и аз мисля да я пускам. Доктора ни препоръчва да е с деца на нейната възраст, за да може да напредва повече,  но и ме е страх от разболяванията които са неизменни. Тук не е проблем че.има диагноза. Ходих да разговарям с директорката и тя каза че няма проблем. Ще видим как ще бъде.

# 232
  • Мнения: 154
Bebok не беше такова по-скоро нещо като стягане на мисколите докато преглъща все едно и се изпъна, беше много странно. Може и от болката наистина да е.

# 233
  • софия
  • Мнения: 376
Благодаря Дидка,

Дано и на нас да могат да помогнат, че просто вече полудявам.

# 234
  • Русе
  • Мнения: 311
Благодаря Дидка,

Дано и на нас да могат да помогнат, че просто вече полудявам.

За нищо. Пак заповядай.🙂
Насреща съм ако мога да помогна с нещо.

# 235
  • софия
  • Мнения: 376
Благодаря, ако се сетя нещо ще питам.
Днес чакам да ми се обадят, да видим кога ще ходим.
Много ми е притеснено.

# 236
  • София
  • Мнения: 622
Пиша от болницата, дъщеря ми направи 25 мин пристъп сутринта. Почнахме конвулекс, но са ни назначили прием в безумни часове- 8, 14:00 и 22:00. Хайде сутрешния е ок, но нито един от следващите не е, да не говорим, че тя не обядва и не вечеря по това време, за да мога да го давам по време на хранене.
Как се оправяте с обедните дози? В градината ли ги слагат? Някой забелязвал ли е превъзбуденост от конвулекса?

Пристъпът с изпъване на тялото, примляскване е нещо, което прави дъщеря ми. Днес беше съчетано и бързи движения на очите. Обясниха ни, че генерализира в този момент Sad

# 237
  • Мнения: 2 306
Пиша от болницата, дъщеря ми направи 25 мин пристъп сутринта. Почнахме конвулекс, но са ни назначили прием в безумни часове- 8, 14:00 и 22:00. Хайде сутрешния е ок, но нито един от следващите не е, да не говорим, че тя не обядва и не вечеря по това време, за да мога да го давам по време на хранене.
Как се оправяте с обедните дози? В градината ли ги слагат? Някой забелязвал ли е превъзбуденост от конвулекса?

Пристъпът с изпъване на тялото, примляскване е нещо, което прави дъщеря ми. Днес беше съчетано и д Обясниха ни, че генерализира в този момент Sad
Аз го давам в 6, 12-12:30 и вечер към 20. Нагоди си часовете както ти е удобно, като трябва да има поне 6 часа между 2 приема. Превъзбуденост не съм забелязала, но моята по принцип си е превъзбудена Grinning

# 238
  • Русе
  • Мнения: 311
Когато бяхме на три приема го давах в 8.00, 16.00 и 24.00. Или по просто на осем часа. Мисля че така е най-правилно. И ние сме на Конвулекс. На нас ни се отразява добре,  но на детенцето но една приятелка не му се отрази добре и го спряха.

# 239
  • Мнения: 943
Пиша от болницата, дъщеря ми направи 25 мин пристъп сутринта. Почнахме конвулекс, но са ни назначили прием в безумни часове- 8, 14:00 и 22:00. Хайде сутрешния е ок, но нито един от следващите не е, да не говорим, че тя не обядва и не вечеря по това време, за да мога да го давам по време на хранене.
Как се оправяте с обедните дози? В градината ли ги слагат? Някой забелязвал ли е превъзбуденост от конвулекса?

Пристъпът с изпъване на тялото, примляскване е нещо, което прави дъщеря ми. Днес беше съчетано и бързи движения на очите. Обясниха ни, че генерализира в този момент Sad

За съжаление трябва да се нагодите към приема на лекарствата. Заради 6-месечен прием на сироп конвулекс, режимът на детето ми още е развален, а минаха 3 години от тогава. Продължава да огладнява към 21-22 часа. Не е задължително конвулекса да се дава по време на хранене. Просто не трябва да е на гладно. Иначе предизвиква дразнене, повръщане...
За градината трябва да попаднете на съвестен персонал, който да е съгласен да дава сиропчето. Изключително важно е да се дава точна доза - не по-ниска и не по-висока.
При моето дете конвулекса превъзбуждаше, в началото повече спеше, но в будните моменти се дразнеше от всичко и реагираше преувеличено на нормални ситуации. Гадно нещо е конвулекса, но дава известна доза спокойствие, ако е подходящото лекарство и спира пристъпите.

Общи условия

Активация на акаунт