Епилепсия - ТЕМА 24

  • 98 872
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 93
Момичета, имам нужда от помощта ви.
Голямата ми дъщеря е с епилепсия. Живеем в Германия. Искаме и второ мнение, на разбираем от нас език .
 Летим утре до България.  Airplane
Моля ви, препоръчайте ми добър детски невролог в София .
 Доста често срещам името Литвиненко ! Той ли е светилото ?

zdraveite da popitam ne ste li dovolni ot lechenieto v germaniq i nie sme tuk sina mi e s epilepsiq no sam dovolna

# 406
  • Русе
  • Мнения: 311
Момичета, имам нужда от помощта ви.
Голямата ми дъщеря е с епилепсия. Живеем в Германия. Искаме и второ мнение, на разбираем от нас език .
 Летим утре до България.  Airplane
Моля ви, препоръчайте ми добър детски невролог в София .
 Доста често срещам името Литвиненко ! Той ли е светилото ?

zdraveite da popitam ne ste li dovolni ot lechenieto v germaniq i nie sme tuk sina mi e s epilepsiq no sam dovolna


Аз също бих попитала защо искате мнение от българските лекари след като имате възможност да си лекувате детето в Германия. Тук не знам дали ще получите адекватно лечение и диагноза, но само ако знаете какво е отношението.....нямам думи. И най вероятно ще ви назначат лечение с лекарство което не се продава в България и ще трябва да си го набавите от чужбина. Чудно.

# 407
  • Мнения: 93
Момичета, имам нужда от помощта ви.
Голямата ми дъщеря е с епилепсия. Живеем в Германия. Искаме и второ мнение, на разбираем от нас език .
 Летим утре до България.  Airplane
Моля ви, препоръчайте ми добър детски невролог в София .
 Доста често срещам името Литвиненко ! Той ли е светилото ?

zdraveite da popitam ne ste li dovolni ot lechenieto v germaniq i nie sme tuk sina mi e s epilepsiq no sam dovolna


Аз също бих попитала защо искате мнение от българските лекари след като имате възможност да си лекувате детето в Германия. Тук не знам дали ще получите адекватно лечение и диагноза, но само ако знаете какво е отношението.....нямам думи. И най вероятно ще ви назначат лечение с лекарство което не се продава в България и ще трябва да си го набавите от чужбина. Чудно.
tochno az sam mnogo dovolna ot mart minalata godina sme s epilepsiq piem apidan i blagodarq na gospod nqmame problemi,vie v koi grad ste

# 408
  • Мнения: 2 306
Някой давал ли е Умкалор? Детски пулмолог ни го препоръча в начална фаза на разболяване, но има етанол вътре и доста се чудя дали да го купувам въобще.

# 409
  • Мнения: 471
Здравейте , искам да попитам за дете със 100 процента инвалидност и 4.6. епилептични синдроми, резистентна епилепсия с ежедневни и/или еженощни пристъпи – 100 % с чужда помощ (СЧП).
какви месечни помощи - говоря за парични - може да взема то?

ако ,не съм задала правилно въпроса ,нека някой ми пише на лични ,за да обясня по - подробно

и още един въпрос
Майка ми е попечител на брат ми.. избрала мен като втори попечител , ако и се случи нещо .
Ако това стане Аз автоматично ли ставам попечител на брат ми ?
Защото татко ми не го е писала никъде .. А при развод ?

мерси

Последна редакция: сб, 13 яну 2018, 19:10 от ravvenr

# 410
  • Мнения: 28
Здравейте, имам момче на 6г и половина. Миналата седмица в детската градина му е станало лошо, завило му се е свят, догадило му се е и ни се обадиха да го вземем. След като го заведохме на еег ни казаха, че има някакво отклонение и ни пратиха на ямр. Още на следващия ден бяхме на ямр с ангиография. Няма никакви отклонения, огнища, лезии и изобщо нищо. Съдовете също са без отклонения. Моят въпрос е може ли да има епилепсия при напълно нормален ямр. Благодаря. Ако е необходимо ще цитирам точните заключения.

# 411
  • Мнения: 93
Здравейте, имам момче на 6г и половина. Миналата седмица в детската градина му е станало лошо, завило му се е свят, догадило му се е и ни се обадиха да го вземем. След като го заведохме на еег ни казаха, че има някакво отклонение и ни пратиха на ямр. Още на следващия ден бяхме на ямр с ангиография. Няма никакви отклонения, огнища, лезии и изобщо нищо. Съдовете също са без отклонения. Моят въпрос е може ли да има епилепсия при напълно нормален ямр. Благодаря. Ако е необходимо ще цитирам точните заключения.
moq sin e s epilepsiq i nqma problem na qdreno magnitniq i samo eeg pokazva nalichie na epilepsiq pone taka ni obqsniha lekarite

# 412
  • Мнения: 28
Как ви поставиха диагнозата? След колко еег с отклонение? Това, което описвам прилича ли ва пристъп

# 413
  • Мнения: 732
И моя син е с епи без отклонения в ЯМР.А за ЕЕГ знам,че за да е сигурно се изчаква няколко дни след евентуалния пристъп и тогава се прави.

# 414
  • София
  • Мнения: 1 269
Здравейте,
отдавна не съм писала в темата.
След две години чисто ЕЕГ, преди половин година започнахме спиране на конвулекса. Тези дни бяхме на контролен преглед и ЕЕГ-то не е добре. Няма проблем при хипервентилация, но при светлинна на 18-20 херца имаше абсанси. Сега всичко пак отначало. Вече се отчайвам. Дали изобщо някога ще спре тези лекарства, не знам.

# 415
  • Мнения: 28
Утре ще го водя отново и ще видим какво ще каже невроложката. Благодаря за отговорите.

# 416
  • Русе
  • Мнения: 311
Здравейте,
отдавна не съм писала в темата.
След две години чисто ЕЕГ, преди половин година започнахме спиране на конвулекса. Тези дни бяхме на контролен преглед и ЕЕГ-то не е добре. Няма проблем при хипервентилация, но при светлинна на 18-20 херца имаше абсанси. Сега всичко пак отначало. Вече се отчайвам. Дали изобщо някога ще спре тези лекарства, не знам.
А какъв вид ви е епилепсията и преди да отидете сега на еег имаше ли  някакви пристъпи. Питам така защото другият месец ще ходим на преглед и  ако всичко е ок ще говорим за спиране на Конвулекса. Аз естествено искам да го спрем обаче колко ме е страх не е истина.

# 417
  • София
  • Мнения: 1 269
Абсансна епилепсия при хипервентилация. Преди години се забелязваха миоклонии, сега не. Сега се забелязват при еег абсанси при светлина 18-20 херца. Видимо няма нищо. Според лекарката много често се случвало да премине епилепсията в друг вид, като сега се очаквало да мине повече време докато се получи чисто еег. Това разбрах от нейните обяснения. Във вторник като взема епикризата ще напиша по-точно. След 3 месеца ще ходим пак. Всъщност от 3 таблетки успяхме да махнем една и сега връщаме пак на три. Не знам какво мога да направя. Мисля да отида и на друго място за второ еег.

# 418
  • Мнения: 93
Как ви поставиха диагнозата? След колко еег с отклонение? Това, което описвам прилича ли ва пристъп
dali prilicha na pristap nemoga da vi otgovorq pristapite sa razlichni no parvite 3 eeg bqha samo s otklonenie koeto sporet dumite na lekarite nebilo priznak za zabolqvane shtql da go izraste i taka ni ispisaha ot bolnicata sled tova poluchi dva garcha i pak praviha 3 eeg i veche imashe ognishte veche edna godina piem apidan i nqmame problemi,no vie trqbva da napravite oshte pone edno eeg za da se razbere dali e epilepsiq ne vi go pojelavam dano vsichko e naret prosto trqbva da se uspokoite kolkoto i trudno da e tova

# 419
  • Мнения: 28
Значи разбирам, че отклонение не означава огнище. Кога говорим за огнище? Извинявам се за въпросите, но не мога да спя от притеснение. Днес ще го водя да видим, но дотогава... еег правихме във вторник, дали ще повторим днес или трябва повече време? Благодаря, че ми отговаряте

Общи условия

Активация на акаунт