За и против зърнените закуски тип Нескуик

  • 13 604
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони въобще не пробвала още тази *благинка* Wink....досега сме се ограничавали с натурални корнфлейксове.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 867
аз понеже много купувам от тези храни, да питам: кои от тях наричате натурални? и с какво са по-добри от ненатуралните (които и да са те)?

# 32
  • Мнения: 2 125
И ние хапваме от време на време.
Ами като види рекламата и тича при мен за Нескуик #Crazy Като похапне малко от гранулите му слагам една сламка, да си изпие млякото и готово. Wink

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Моята щерка с радост си хапва тези храни, не само на Нескуик. И аз не я спирам.
Питах ви за разликата с Келог, защото едно време като не можех да ям пшенични и производни от Асоциацията на децата с глутенова ентеропатия ми бяха изпратили цял кашон със зърнени закуски на Келог. Те не го смятаха за вредно, също и аз мисля, че не е стига да не се прекалява със сладкото.

# 34
  • Мнения: 446
Твърдо против. Особено онези, които са подсладени. Съдържанието на въглехидрати в тях е повече от 80 %. Няма гаранция, че в тях не се влагат генномодифицирани продукти пък и останалите добавки са продукт на химическата промишленост, а не на селското стопанство. И ако са претърпели няколко преработки, какво ли е останало от полезната част на зърното?...
Моите деца закусват обикновени овесени ядки с масло и сирене, сандвичи с чай, понякога попара, в почивните дни правя нещо по-трудоемко като палачинки /и те се ядат със сирене или настърган кашкавал/, млечна баница и др.под.
Закусването със силно въглехидратна храна води до резки промени в кръвната захар и проблеми с обмяната.

# 35
  • Петрич
  • Мнения: 321
ЗА.И аз с тях съм отгледан и много ги обичах.

# 36
  • Мнения: 3 153
Иво яде веднъж седмично Нескуик или нещо от този сорт и не мисля, че му вредя по някакъв начин! Не мисля, че филия с купешка лютеница, която получава в яслата за закуска е по-добър вариант, като се има предвид колко Е-та и други консерванти и есенции съдържа лютеницата!

# 37
  • Мнения: 1 399
Не съм твърдо против, но избягвам.
Яде само Нескуик. Харесва й много. Когато има вкъщи го предпочита пред друго и закусва с това три, понякога и до четири пъти седмично  Tired. Свършва бързо, а следващата кутия я купувам чак след месец, примерно.
Млякото го изпива рядко. Но аз съм го опитвала и става отвратително сладко  Sick
Аз съм от хората, които предпочитат детето им да закуси сандвич или баница и т.н. и отделно чаша мляко /дори и с какао да е/, отколкото корнфлейкс.
За овесените ядки съм на друго мнение. Но не се тачат особено в нашата къща  Tired. Освен от мен  bowuu

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Против.........Нестле и всичко от тях

# 39
  • Мнения: 306
Моята дъщеря е толкова злояда,до сега ядеше само попара със сирене-друго не!Опитала съм всичко,не ще!Но явно и писна,аз и взех от тези зърнени топчета и се почна:"Мамо ПАПА ДАЙЧЕ!!!"/зайче/и сега само това иска,от време на време и филия с топ.сирене "Президент".Аз лично и давам това,което тя иска,и без това се броят на пръсти нещата,които обича...по-скоро,които яде!!! HugАбсолютно съм" ЗА"!

# 40
  • ново
  • Мнения: 5 961
Моята щерка изобщо не иска и да опита Нескуик, но аз и не съжалявам, де Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 792
 Нямам нищо против, въпреки че много рядко ядат и то само Нескуик, млякото винаги си го изпиват, не винаги изяждат самите хрупки. Димана обожава мляко, така че при нея не е проблем, Мочил си пада повече по тестените храни, но е насилстван да си пие и млякото, обикновено им го сервирам чисто, а не с какао. Сега се замислих, май най-често закусват филийки с масло и шарена сол (домашна) и разни други алтернативи на филийки.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Нито за нито против, купувам чат-пат и толкова.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Според мен е по-полезно от пасти, вафли, бонбони - другите неща, които иска да закува моето диваненце. Мляко не обича и това е единствения начин да хапне поне малко. Доста често като ми иска бонбони (направо се е побъкала на тази тема напоследък  ooooh!), й давам от гранулките и спасявам положението. Peace

# 44
  • Мнения: 544
 и аз го купувам 1път мес,не че съм за,но наистина децата много го обичат Confusedобаче 1път седмично ги тормозя с овесени ядки Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт