Противозачатъчни+антибиотик=нежелано кървене

  • 3 519
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте,дами! Имам един проблем. От 4-5 месеце пия Логест. С приключването на последната ми опаковка,аз започнах следващата(без 7 дневната почивка),защото исках този месец да ми пропусне цикъла.(миналата година отново го направих и нямаше проблем).Наскоро бях болна и се наложи да пия антибиотик (каплон),противозачатъчните не съм ги прекъсвала и ми се появи кърваво зацапване и си го имам вече 6-7 дена. Антибиотика съм го спряла преди 4 дни. Имам признаците все едно съм в цикъл(болки в кръста,корема,гърдите,дискомфорт). Искам вече да се приключва с това кървене,но не виждам изгледи скоро да спре. И се чудя дали да не спра хапчетата за да ми дойде както трябва цикъла и да се свършва вече?? Имам чувството че така мога да си кървя още 15 дена.. не знам как да постъпя в случая.

# 1
  • Мнения: 39 290
Спираш противозачатъчните и отиваш на лекар. Много вероятно е да ти пусне и хормони.

# 2
  • Мнения: 5 820
   Най-добре е да посетите гинеколог. По принцип съм против противозачатъчните хапчета.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Някои антибиотици намаляват ефекта на противозачатъчните.Преди, когато съм ги пила съм го чела в листовката.
Аз бих си изпила докрай опаковката,после бих изчакала седем дни преди следващата.
Хубаво е да се консултирате с лекар когато решите да пиете две опаковки без прекъсване.

# 4
  • Мнения: 80
Благодаря ви за отговора. А зсъм обсъждала с генеколога ми това за сливането на опаковките. Той каза,че ако се прави веднъж годишно няма проблем. Проблемът е че искам вече да ми спре кървенето,което явно се получи от антибиотика. Но се опасявам че е ми кърви още време и като ги спра за почивка пак ще ми дойде. Обмислям дали да не ги спра още днес да си ми доъде и да свършва вече. Вие как смятате. Има ли някой,на който се е получил същият проблем?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами на мен са ми давали точно противозачатъчни таблетки(няма да пиша какви и по каква схема) за предизвикване на цикъл.Винаги са ми казвали,че от 5 до 15 дена след спирането на приема се очаква да ми дойде.Така че спреш ли ги сега е възможно да ти дойде пак.
Изобщо мен ме тъпчеха с противозачатъчни и прогестерон заради тежка форма на ендометриоза и винаги са ми били кошмарни тези хормони.
Ако кървенето  не спре,засили се,изобщо ако има някаква аномалия,потърсете личния лекар за талон за гинеколог във вторник.На това кървене му казват пробивно кървене и е хубаво да Ви прегледа лекар.
В никакъв случай не казвам да се спрат или продължат таблетките,просто споделям,че ми се е случвало.

# 6
  • Мнения: 11 337
Не спирай противозачатъчните. Защо смяташ, че като ги спреш и ще ти дойде и всичко е цветя и рози? Възможно е да започне едно безкрайно цапане и кървене, което си си предизвикала с това сливане на двата цикъла.

Гледай сега какво е станало. Противозачатъчните ти са подготвили лигавицата да набъбне и да е готова да се отлепи - това е менструацията. Обаче ти не и даваш този шанс, а започваш отначало цикъла. Какво се очаква да стане с тази готова за отлепване лигавица? Не стига това, ами туряш и един антибиотик отгоре, което прави лигавицата рехава. Тя се опитва да се отлепи, ама ти и слагаш хормони, коото и казват, че си в началото на цикъла и не и е време. Ако хормоните ти са подневни - т.е. на тях пише точно за кой ден от цикъла са в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не ги спирай. В противен случай после ще е голям зор да си рехулираш цикъла и контрацептивната защита ще е никаква.

Направи си тест за всеки случай.
Поговори с лекар как да процедираш  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И на мен при пробивно кървене не са ми спирали лекарствата.Но при мен целта беше да нямам цикъл и повече съм пила само прогестерон или от противозачатъчните с еднакви таблетки за всички дни.
А тези за предизвикване са ми ги давали доста отдавна,защото имах голям проблем с цикъла.

# 8
  • Мнения: 80
Чух се с генеколога си. Той каза,че това най-вероятно се е получило от антибиотика и да не спирам хапчетата. Нямам се и на идея това кървене колко още ще продължава. Сега в цикълли съм или тепърва се започва. Дали ще кървя още дълго?? Хиляди въпроси,но аз съм си виновна. Сега ми предстои пътуване с приятелят ми и исках всичко да е перфиктно,но не мога да се боря с пршродата..реших да не спирам хапчетата и дано скоро спре това кървене,защото от 4 дни имам и болки в кръста,гърдите..чувствам се ужастно Sad Благодаря ви за отговорите и един съвет от мен-внимавайте като пиете такива хапчета..аз вече се опарих..

# 9
  • Мнения: 11 337
А опарила си се! НИщо не е това. Аз стигнах до онкология от тях Sad

Кървенето ще продължи до края на приема за месеца и след това ще дойде слаб цикъл.

Може да приемаш Калции фосфор Ц 2х2 таблетки, + допълнително 1 таблетка витамин Ц за да спре това зацапване.
Пие се така 5 дни, като до 3 трябва да е силно намаляло прицапването.  Peace
Няма как да ти навреди това!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Радвам се,че сте потърсили съвет от лекар.Ползвайте и други предпазни средства освен противозачатъчните докато не се нормализира положението.

# 11
  • Мнения: 80
Благодаря ви,но докато имам кървене,няма да имам и полов контакт. С приятелят ми сме малко гнусливи. Атози метод действа ли  за спиране на кървенето..искам просто да спре и съм готова да пробвам всичко..не мога още 15-20 дена да кървя..ще се побъркам Sad

# 12
  • Мнения: 80
А ако ще ми кърви до края на опаковката съм склонна още утре да ги спра и да ми дойде нормално и даже се замислям дали изобщо да ги пия...
 Дорис,съжалявам че при теб се е стигнало до там. Дано вече всичко е наред при теб!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Дорис,съжалявам,че си стигнала до онкология.Аз съм с тотална хистеричка вече,но не са виновни противозачатъчните със сигурност.Поне при мен.Моите проблеми започнаха още на 12 годишна възраст.Чудото е,че си имам детенце,за което всеки ден благодаря.

Misskata,не ги спирай.Щом и лекарят е на това мнение недей.Няма да ти дойде веднага щом ги спреш.Изчакай,колкото и да е неприятно.Твоето здраве е най-важно.Ще имате и други хубави моменти с приятеля ти.Ако е наистина човек на място ще разбере като му обясниш.

# 14
  • Мнения: 80
Мария,благодаря за съвета.
Не знам,вече съм доста объркана и мисля изцяло да ги спирам тези хапчета.. не си струва само да си играя със здравето и организма. Имам още доста от опаковката,но както казах не ми се иска още 20 дена да кървя..

Общи условия

Активация на акаунт