Детето има темптература вече 1 месец - какви изследвания още?

  • 1 963
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте,
вече от почти 1 месец детето ни на 8 години има слаба до висока темп(39-40 гр.) - поддържана всеки ден, с изключение на 2 периода от по няколко дни като няма.
Гледали са го поне 20 лекари - 3 "лични" и останалите в болница Лозенец(там бяхме 10 дни).
Важно е да кажа, че няма никакви симптоми - нито коремни болки, гърбло, уши, стави(имаше такива съмнения и това е най-близката диагноза - ревматизъм).
Както се сещате в тази добра многопрофилна болница мина всевъзможни кръвни изследвания, урина, ехографи, рентгени и не знам какво още.

Сега сме на почивка с него и е жизнен, но пак си качва темп. - ту сваля без медикамент, а днес качи 39.6 и не я свали сам, трябваше да пие.
Като цяло сме се отчаяли много и се чудим какво още да изследваме. Или поне да спре с тази темп. ooooh! ooooh!

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Вероятно са ви питали, но все пак - Има ли нощно потене, отпадналост, загуба на тегло, липса на апетит? Някой осъмни ли се за туберкулоза, без да ви плаша? Макар при тб температурата да е по-ниска обикновено... Rolling Eyes newsm78

# 2
  • Мнения: X
Може да се дължи на сърдечно заболяване. Проблеми с щитовидната, инфекциозна мононуклеоза също биха могли да предизвикат продължително повишаване на температурата. Но почти месец не е чак толкова дълго време - възможно е да се е заразил последователно с 2-3 вирусни, а между тях да са кратките периоди без температура.

# 3
  • Мнения: 11 993
В първия момент, като прочетох заглавието на темата и на мен ми хрумна за туберкулоза или скрита (без кашлица пневмония). А било ли е хапано от кърлеж? Или да е пътувало на екзотично място(друг континент), или да сте имали контакт с чужденец, идващ от страна извън Европа?(Търсено ли е в посока редки заболявания, нехарактерни за Европа?)

# 4
  • Мнения: 3 118
Забележете по кое време на деня вдига температурата. След излагане на слънце ли? Имам познато дете с рядка чувствителност към слънцето и ултравиолетовите лъчи. След разходка на слънце вдига температура, на следващия ден или до вечерта я сваля.

Има също вид таласемия при която се вдига температура само следобед. Но предполагам сте се изследвали. Лаймска болест и други, предавани чрез ухапване от кърлеж също са вероятност. Дано се открие скоро причината.

# 5
  • Мнения: 350
Направете изследване на бъбреците, ако още не сте. Напълно е възможно да да е от тях без да има други симптоми. При бъбречно възпаление Т се вдига периодично. Щом поддържа Т толкова много време това е индикация за наличие на някаква инфекция.

# 6
  • Мнения: 4 200
Какво пише в епикризата от болницата? Изследвания- какви, резултати- какви?
Други оплаквания- какви? Обективно- какво друго, освен температурата? Непрекъсната, от-до, часове, повлияване от лекарства- да, не, какви?
Педиатрията на МА?

# 7
  • Мнения: 11 337
Освен лаймската болест има редица заболявания, които протичат така. Правени ли са имунологични изследвания?

При майка ми Т продължи няколко месеца.
- Правихме манту
- Правиха се редица ехографии
- Панорамна снимка на зъби
- Изследвания за лаймска болест и други инфекциозни болести
- Гърлен секрет - един стрптокок би дал такива сумптоми
- възможно най подробни изследвания на кръв и урина
- среща с нефролог
- Ренгенови снимки къде ли не

И не и не! 4 антибиотика вкл. венозен и без резултат.

Направихме 5D скенер и излезе възпаление на мускулите. С кортикостероиди се подобри.

Общи условия

Активация на акаунт