Клиника Малинов - клиниката сбъдваща мечти :) Тема 25

  • 70 464
  • 608
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 85
Фактите говорят сами за себе си:

Д-р Александър Калчев e акушер гинеколог и IVF специалист. Завършва Медицинския университет в София през 2004 г. Започва работа в ПСАГБАЛ "Св. София" и придобива специалност през 2009 г. Специализирал е репродуктивна ендокринология и инфертилитет в САЩ - Acacio Fertility Center в Ориндж Каунти, Калифорния. Обучава се в ендоскопски операции в репродуктивната медицина и проблемите на стерилитета в Льовен, Белгия. Има специализиции в областта на методите за асистирана репродукция в Израел, Италия, Австрия, Германия.

В страницата на клиника Малинов няма написан дори един ред относно образованието на др. Явор Малинов.  

Изводите всеки може да направи сам!

Big Thanks to Dr Malinov for that

# 436
  • Мнения: 19 687
На кой точно Малинов да се благодари и за какво? newsm78

# 437
  • Мнения: 1 592
На кой точно Малинов да се благодари и за какво? newsm78

Малинов Старши, собстеника на клиниката.

Той е изпращал Калчев на тези специлизации и го е изградил като специалист.
Те не са безплатни за клиниката.

# 438
  • Мнения: 16 871
Какво общо има този ти коментар с фактите, че един има опит, а друг - не ?!

Май щеше да е хубаво да прати и др. Малинов младши на някоя и друга специализация.....

# 439
  • Мнения: 1 592
Какво общо има този ти коментар с фактите, че един има опит, а друг - не ?!

Май щеше да е хубаво да прати и др. Малинов младши на някоя и друга специализация.....

Има общо с постовете по-горе. И се успокойте малко...
Убедена съм, че ще инвестират и в д-р Малинов.

# 440
  • Мнения: 3 126
щом д-р Явор Малинов е толкова добър специалист, защо клиниката е празна от моментът, в който д-р Калчев я напусна? Защо сега не го дават по телевизията, как разрешава сам репродуктивни проблеми? Колко момичета са оперирани лично от него? Колко успешни инвитро процедури е направил?
Може след време да стане много добър лекар, но все още няма опит. Роден е през 1989 година - нека всеки сам си прецени дали за тази възраст е възможно човек да натрупа богат опит и да стане специалист в толкова комплицирани области като репродуктивните технологии и ендоскопските хирургични методи в областта на АРТ

# 441
  • Мнения: 19 687
Аз пък да питам нещо друго Simple Smile Преди Калчев/Семерджиева, екипът на Стаменов също се изнесе от Малинов. Закономерност или съвпадение?!

Това, което Малинов е сложил в специализация на лекарите (ако изобщо е участвал), му се е изплатило стократно.

# 442
  • Мнения: 516
Насочих се към него от предаването зелената линейка, но търси причина която Сенкова не иск а да търси ,а само да правим инвитро и това е
Всички разбира се  сме с различни мнения.Аз отидох при прочут и уж най добрия за повечето но за мен той не е такъв както го хвалят.И на мен ми пуснаха коментар че не било добре да се сменя док.,аз обаче съм си на мнение като не става при един ,трябва да се пробва при друг.И аз не съм съгласна само с вадене и връщане.До сега само това е било при мен.Много обмислям чакам и фонда,искам матурация да направя при Владимиров.Още не съм ходила при него,но ако ми каже за стимулация само мисля да е при Калчев.Обаче имам много съмнения,до сега е бил успешен ,но ембриолозите са останали в Малинов,не се знае новите какви ще са.И се замислям макар че Малинов е начинаещ,може би трябва да опитам там.Дилемата е много голяма.Трудно е да се прецени ,успеваемостта след като един екип бъде разделен.Само едно ми прави впечатление ,че всички така прочути лекари са в Малинов и после напускат от там,след това обаче явно вече не са толкова добри.Какво ще е не се знае,сега можем само да предполагаме.Всяка една  дори малка промяна си има последствия.Има много реклами без покритие.
Poly84  годините не винаги са от значение.Който го може ,може.
Maya Bee  аз май съм като теб,и при мен все са 0 само до сега.

Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 19:22 от smyrfhe

# 443
  • Мнения: 6 034
Smyrfhe, да не казваш, че д-р Стаменов като е напуснал Малинов и вече не е бил успешен? Това абсолютно не е вярно. Сигурно затова се чака по 2 години за час при него и не всеки може даже да се сдобие с такъв.
Знаеш ли защо напускат Клиника Малинов? Защото искат да се развиват още повече, а там имат спънки и ограничения, които им пречат. Никой не се вслушва в идеите им.
Колкото до ембриолозите ... сегашния е много добър. Виж примерно случая на Анджели от днес. Недоузряла яйцеклетка е доотгледана, за да узрее и да се оплоди. Това в Малинов знаеш ли кога ще се случи .... на куково лято. Моите отиваха в коша ... ей така, понеже са недоузрели. А може и да са имали шанс.
И накрая ... Момичета, пожелавам ви да попаднете на ВАШИЯ доктор. Този, който ще сбъдне мечтата ви и ще ви помогне да  я гушкате в обятията си. Успех от мен!

Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 20:33 от Boby_pl

# 444
  • Мнения: 3 126
Смърфи, годините са много важни, тъй като медицината е изключително практична наука и добрият лекар се изгражда с дългогодишна медицинска практика. В този случай твърдението "който си го може, го може" не важи. Един. Студент по медицина или млад специализант може да иа много голям потенциал, но той се превръща в добър специалист чак след като натрупа много опит. Трябва да се запознае  всички новости в областта, в която иска да работи и да ги приложи многократно на пациентите си, като същевремено прояви креативност в внедри различни промени съобразени с индивидуалността на всеки един организъм. Това се постига с годините. И съм сигурна, че и д-р Явор Малинов може да го постигне, но след време. Сега въпросът е кой ще му послужи за обучение.

# 445
  • Мнения: 516
Smyrfhe, да не казваш, че д-р Стаменов като е напуснал Малинов и вече не е бил успешен? Това абсолютно не е вярно. Сигурно затова се чака по 2 години за час при него и не всеки може даже да се сдобие с такъв.
Знаеш ли защо напускат Клиника Малинов? Защото искат да се развиват още повече, а там имат спънки и ограничения, които им пречат. Никой не се вслушва в идеите им.
Колкото до ембриолозите ... сегашния е много добър. Виж примерно случая на Анджели от днес. Недоузряла яйцеклетка е доотгледана, за да узрее и да се оплоди. Това в Малинов знаеш ли кога ще се случи .... на куково лято. Моите отиваха в коша ... ей така, понеже са недоузрели. А може и да са имали шанс.
И накрая ... Момичета, пожелавам ви да попаднете на ВАШИЯ доктор. Този, който ще сбъдне мечтата ви и ще ви помогне да  я гушкате в обятията си. Успех от мен!
Че се чака чака,ако обичате не го защитавайте не го заслужава.Това че има успешност я негова е заслугата я не.Аз като чаках повече от 2 години да не би нещо да е направил великият док дето всички го хвалите.вади ,връща.Най абсурдното нещо което ми каза ,само си замълчах и си го гледах,и си мисля това ли е док който хвалят.Попитах го дали имам нужда от някой витамин нещо (Не витамините са абсолютно ненужни безполезни,не е това причината жените в концлагер са били бременни и са раждали,нямало е никакъв проблем) направо като се сетя и ми се вдигат нервите.Това ми беше последният път който стъпих при него.Аз бях негов пациент от къде накъде постоянно ще ми обръща внимание Тихомирова коя е тя,за мен е никаква,аз съм чакала толкова време а той ни хвърля на нея и пункция и трансфер.Колко много сме били и всяка една от нас гледаше друга с разочарование и недоволство,всички чакахме това да бъде Стаменов не е един път това само 1 път ми е направил трансфер той единствено само това.Говорих с него обеща ми той да направи следващият трансфер никакъв го нямаше.Днес гледах зелената линейка с Малинов еми на момичето са помогнали да се доразвият яйцеклетките и така е забременяла.
Poly84 До някъде съм съгласна с теб.В нашият случай обаче ,като чи ли е по важно ембриолога да бъде добър.Много са лекари които вадят и връщат.Ембриолога според мен е по важният човек.Поне до сега това си изградих като мнение ,а и от коментари на други жени които са се борили и проучвали също много.

Повечето лекари искат да се развиват, то си е нормално.Какво точно става там си знаят само те на нас ни се казва някаква версия.Въпросът е друг и това ще се проличи след известно време,дали д-р  Калчев ще бъде успешен както до сега или ще тръгне по пътя на Стаменов.Защото съгласете с мен момичета,ще ви бъде ли приятно да се доверите на него а той да ви пуска на някой друг,какво мнение ще имате после за него?Всички се борим за едно и също нещо.На едни същия док е направил положителни впечатления на друг не,всичко си има причина.Стаменов не е същият който е бил.Нещата които се случват в клиниката........................ итн.

# 446
  • Мнения: 5 894
Мисля си, че може би е най-добре тази тема да бъде заключена от администратор. В крайна сметка всичките й 25 теми са посветени на качествата и постиженията на д-р Калчев и д-р Семерджиева. Д-р Малинов си има собствена тема и е редно там да се пита и търси информация за способностите му. Никой не иска да му пречи да има свои си пациенти. Колко ми се иска обаче и на мен някой преди време да ми беше дал добър съвет още преди да се подложа на лапароскопията, след която единия ми яйчник спря да функционира. Може би ако още тогава се бях оставила в ръцете на способен и опитен репродуктивен специалист, вече щях да гушкам детенцето си.
Peace
Подркрепям Боби и ще гледам да отделя време и да пиша. Като ще помоля и някои от вас да го направят, за да има повече тежест. Мисля, че така е най-редно наистина.
Колкото до темата за избор на лекар... Тя винаги е ще е безкраен спор. Без значение от мястото, форума, темата, клиниката и т.н. Всеки е достатъчно голям и разумен, за да прецени за себе си. Но за целта трябва да събере колкото се може повече мнения. От различни източници - лекари, пациенти и т.н. Да чуе и доброто и лошото. И сам да вземе решение, базирано върху неговата собствена история и усет.

# 447
  • София
  • Мнения: 7 479
Смърфче, ако не си имала вземане-даване с ембриолозите, може да е добре да проучиш по-обстойно.

Относно телевизионното предаване - там си има сценаристи, режисьори и т.н. Една голяма реклама си е всичко. Биг брадър в болница. Чудесен ПР инструмент, но дали е достоверен?

Аз пък не мисля че темата трябва да се заключва. В клиниката има чудесни лекари - доц. Русев, Д-р Чучумишев - аз поне за тях имам лично мнение или съм разпитвала и имам чудесни отзиви. Те си имат достатъчно пациенти и без телевизионни предавания именно защото са добри специалисти.

# 448
  • Мнения: 16 871
Сигурна съм, че за всеки лекар има положителни и отрицателни коментари, както е и за болниците. Като в ежедневието ни - няма как да харесваме всички, които срещаме, както няма как всеки да харесва нас.

Важното е всеки да направи своя информиран избор и да е щастлив с него.

И не на последно място - да не си кривим душите, че младият доктор е правил сам хирургическите интервенции - колкото и да им се искаше не можаха да отрежат др. Калчев от лапароскопията на една от героините.



# 449
  • Мнения: 19 687
smyrfhe, Стаменов не е перфектен, но никой не е. А това, че очакваш някой да е на разположение 24/7 е нереално. Когато отсъства, е нормално да те прехвърли на друг лекар. Като не искаш, отказваш часа и толкова. Не казвам, че е приятно, но се случва. Аз знам колко много всъщност работи Стаменов и се чудя как изобщо издържа. Идвал ми е посещение след операция в 6.30 сутринта и ме е преглеждал в 23.30 вечерта. И да, подкрепям го за витамините - не са панацея (изпитано на собствен гръб).

Общи условия

Активация на акаунт