Любители на котки - Тема 114

  • 47 597
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 248
  ветеринарите ме убеждават, че нямало проблем да яде сухата храна, стига да е с по-високо качество.

Не е точно така, защото Лъки на DreamComeTrue се запуши от Ориджин.  Sad

То и това не е толкова сигурно, защото, доколкото си спомням, по времето, когато котето имаше проблеми с кристалите, не ядеше никаква морка храна и пиеше чешмяна вода.

Иначе диета само на гранули не е особено подходяща, да.

# 526
  • София
  • Мнения: 6 219
Честит Рожден Ден на Топче!!!!
Много да ви радва, Ивекс!

# 527
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Благодаря Ви.
Голяма радост снощи, голямата ни дъщеря беше опаковала една мишка и една топка, купили ги заедно с баща ѝ за да ги подари на Топче, нали има рожден ден. Joy
Аз се изненадах, много мил жест от дъщеря ни, Топче изобщо не отрази подаръка. Laughing

Епона, съгласна съм, чела съм много затова докато хранехме Топче само с гранула, тогава ядеше и Ориджен и Аплаус, няколко месеца се хранеше само с гранула и всичко беше нормално, поне при нас.

# 528
  • Мнения: 1 618
Честит Рожден ден на Топче!
Да е жив и здрав, да яде всичко и да дава да го мачкат.  bouquet

# 529
  • Мнения: 1 708
Честит рожден ден и от нас, макар и със закъснение!  bouquet  Hug

# 530
  • Мнения: 4 275
Епона, би ли разяснила за чешмяната вода? На Пухчо и аз му давам такава  Rolling Eyes

# 531
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Мисля, че преди доста теми бяхме го дискутирали този въпрос, но убий ме не мога да изтъкна доводи, така че и на мен ще ми е интересно. На Топче също съм давала отначало вода от чешмата, след това пиеше само изворна, а от доста време пие филтрирана от кана.

Благодаря за поздравите. Flutter

# 532
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
По повод на храната Naturea- ами за кастриран котарак съставът й ми се вижда не особено удачен  - 20% мазнини са си множко, както и съдържанието на пепел е 8.5 %

http://natureapetfoods.com/bg/grain-free-2/grain-free-lands-cat-kitten/

Ако храната е тази е малко по -добре:

http://natureapetfoods.com/bg/grain-free-2/grain-free-lands-cat-kitten/

Съдържанието на фосфор, магнезий, калций също е добре да се взема под внимание.

# 533
  • Мнения: 3 248
Чешмяната вода: съставът може да окаже влияние върху образуването на кристали.

За храната за кастрирани: кастрираните ядат същата храна като некастрираните, просто трябва да се съобрази количеството в зависимост от нивото на активност. Котките им трябват именно протеини и мазнини, а не въглехидрати. Колкото по-малко са протеините и мазнините, толкова повече са въглехидратите. А и освен това всички излишни въглехидрати се натрупват като мазнини, които са по-различни от обикновените мазнини като начин на разграждане, тоест по-вредни.

# 534
  • Мнения: 257
Всичките им храни се колебаят около едни и същи нива съдържание на протеин, мазнина и въглехидрат с +/- 5 % разлики.
Аз мога да кажа, че откакто яде това, пие повече водичка - преди си я набавяше предимно от желето и грейви соса на Уискаса. Въпреки това, има две интересни закономерности:

1. По-рядко е гладен
2. Пишка една идея по-малко

За мен тези неща говорят, че първо Уискасът не му е бил достатъчно хранителен, и второ - съставът му е бил предимно влага, и по-малко "храна" - което, между другото, е видимо и от опаковката. Като всичко, което е поемал, е имало много вода, нормално да пишка по 5 пъти на ден.

И трета закономерност, която слагам в скрит текст за по-гнусливите:

Скрит текст:
3. Акитата миришеха много, много зле с Уискас. Направо като влезеш в банята, можеш да се отровиш. Не че сега не мирише - все пак е телесен отпадък - но е много по-поносимо. Сега с Naturea и самата консистенция на акото е много по-нормална. Преди ги изкарваше едни разноцветни и лепкави - през два дена имахме ако, залепено за дупето. Кошмар.

Не стига, че като се разходи из къщата така, цапа навсякъде където седне (после целия апартамент вони); ами и тази дълга персийска козина... няма да ви казвам как се чисти такова дупе. Няма чистене, защото акото е увъртяно в козината Wink Направо режехме с ножицата до кожа.

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 16:56 от BeeJuis

# 535
  • София
  • Мнения: 4 897
Върнахме се с Томчето от приключение - бяхме за ваксина. По пътя само малко мяукаше, но в кабинета се държа чудесно, даже го похвалиха колко спокойно коте е  Grinning .
Реших да го пробвам с пауч веднага щом се прибрахме и дааааааа!!! Прояде!
Сега доволно мърка и се гали  Heart Eyes

Да ви попитам как да му редувам храната? Сутрин - пауч, обед и вечер - суха? Или по друга схема? По три пъти на ден ли или да му оставя сухата, както досега, да си хапва колкото иска? Той не е лаком, яде по малко, нощно време повече, но като цяло на 24ч. изяжда  една купичка суха храна /не съвсем пълна догоре/.

# 536
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Върнахме се с Томчето от приключение - бяхме за ваксина. По пътя само малко мяукаше, но в кабинета се държа чудесно, даже го похвалиха колко спокойно коте е  Grinning .
Реших да го пробвам с пауч веднага щом се прибрахме и дааааааа!!! Прояде!
Сега доволно мърка и се гали  Heart Eyes

Да ви попитам как да му редувам храната? Сутрин - пауч, обед и вечер - суха? Или по друга схема? По три пъти на ден ли или да му оставя сухата, както досега, да си хапва колкото иска? Той не е лаком, яде по малко, нощно време повече, но като цяло на 24ч. изяжда  една купичка суха храна /не съвсем пълна догоре/.

Най-добре е да се спазват указанията на опаковката, дадени от производителя за дневната дажба. Е, не съвсем до грам, ама приблизително. Те неслучайно са дадени. Хранене три пъти на ден за котка  над година за мен  е много / не знам Томчо на колко е/. Аз разпределям на два пъти гранулите за деня  и само в събота и неделя пауч или консерва - последните са на Shesir. Много зависи и от класа на храната - средният и особено високият клас засищат достатъчно и би трябвало да огладняват по-трудно.

Уискас въобще не  е храна, с която да храниш  - това е тотален боклук, ноо рекламата е голямо нещо.

# 537
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Топче яде на всяко хранене и гранула и филенца.
До една година се хранеше 3 пъти дневно, вече яде само сутрин и вечер.

# 538
  • София
  • Мнения: 4 897
Том е на около 3 месеца. Казвам "около", защото го намерихме и спасихме насред едно кръстовище с фучащи коли. От началото на май е при нас, първият преглед при вет показа, че тежи 420гр., но се справяше с яденето от купичка. Днес вет го премери отново - вече тежи 1,5кг.
Досега съм го хранила само с бебешката суха храна на Роял Канин, през първите две седмици я накисвах във вода, за да омекне и така си я хапваше. И през ум не ми е минавало да му купувам Уискас, но пък тук прочетох и крайно негативен коментар за Роял Канин, въпреки че на много места определят марката за висок клас храна. Том първоначално категорично отказа мократа храна, затова ми е толкова радостно, че днес я прояде. Пак на Роял Канин дадох пауч за бебета. Взех и 2-3 на Аплаус за проба, но ще я дам през следващите дни.
Вода му сипвам изворна, защото такава купуваме за семейството. В чешмяната със сигурност я има цялата менделееве таблица  Confused

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 16:04 от Kally May

# 539
  • София
  • Мнения: 8 348
аз давам всичкото гранула в една купа на всичкото котка
тоест неопределено количество гранули за три котки
не са слаби, но не са и дебели, затова не ограничавам

винаги имат сипано, никога не ядат по много на един път

паучовете са на Брит, уж по-качествени, от уискас поне
давам всяка сутрин, но по причина на хранене на пенсионера, който вече не дъвче
а не върви само на него да давам
та затова

да знаеш от мократа храна и акото става по-меко

Общи условия

Активация на акаунт