Дисниленд Париж - тема 3

  • 85 617
  • 724
  •   1
Отговори
# 135
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Важат за различни дати. Виж календара на същата страница, на която четеш и това, което си цитирала.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 45
  Днес се върнахме от Дисниленд и бързам да споделя впечатления с вас, може би защото повечето от тази тема сте ходили многократно и най-вече вие може да ме разберете...какво вълшебство е там. Разказваме въодушевено на роднини и приятели, но те само цъкат и не могат да усетят магията така, както ние я почуствахме.
   Този път бяхме в Hotel Cheyenne, 4 нощувки, със закуска и обяд или вечеря в парковете, на бюфет бяха обяда или вечерята, пробвахме Plaza Gardens Restaurant  и Restaurant des Stars. Вслушах се в съвети от темата, че няма смисъл от скъп хотел / предния път бяхме в Newport Bay/  , защото само се спи там.
Резервирахме през английския сайт, там беше най-изгодна цената. Предупредиха ни от хотела, че бил в реновация и можем да сменим резервацията с друг ако искаме, най-вече заради това че трябва да ядем задължително в парковете. Но това нас ни устройваше, защото не искахме да се прибираме само заради обяд или вечеря...
Естествено оттук преди да заминем резервирахме ресторантите, в които ще ядем, за да не чакаме по опашки.
Гостите на хотела се настаняват само в новите стаи, перфектно е всичко, който се колебае кой от евтините хотели да избере, този е отличен избор.

Наистина са се постарали по случай 25 годишнината всичко да е атрактивно. И парада, и нощното светлинно-лазерно шоу и представленията....за четири дни успяхме всичко да видим. Дори извадихме късмет с Карибски пирати. На 21 юли имаше тестов ден, пуснаха да проверят дали всичко е ок за официалното откриване на атракцията след няколко дни.  Наистина и много приятно. На Рататуи не бях ходила- има разлика между стари и нови атракции, в Рататуи ефектите и иновациите са много впечатляващи, за разлика от по-старите неща от този тип.
Синът ми е едва на осем години, но с обувките минава ръст 140 см и като омагьосан се въртеше по няколко пъти на Индиана джоунс Smiley. Наистина добре е децата да са поне 7-8 годишни, за да могат да използват максимално всичко налично, така и така се плащат не малко пари...Много му хареса и новата Star Tours: L’Aventure Continue, въпреки че не е любител на Междузвездни войни. На нея се въртеше като луд по няколко пъти през  Single rider. За да влезе само детето трябва да е над 7години. тук пак идва значението на възрастта и ръста.
Дори си обикаляше сам последния ден, аз и баща му ни стигаше по 1 път на страшните атракции, но децата умора нямат. Само Аеросмит и влакчето- гондола от Студиото не му допаднаха.

Имах известни опасения, че отиваме точно в пиков месец. Но изобщо не съжалявам. Миналия път ходихме 2-6 септември. Времето беше студено сутрин и вечер, валеше дъжд, опашките пак бяха същите, рано се стъмняваше и след 19ч не беше приятно да ходиш из парка, а камо ли да чакаш нощното шоу. А сега се прибирахме 2 от дните в хотела да си починем за час два и така може да се избегнат големите жеги. и пълноценно се използва всичко от 8ч до 23,30ч .
Последната вечер посетихме и шоуто на Бъфало Бил. Е, добри са, не може да им се отрече, пак всичко е изпипано до последния детайл като организация и шоу.

Ако имате въпроси с удоволствие ще ви отговоря..Защото всеки трябва да се наслади максимално на красотите на парка, никога няма да спра да се учудвам как е помислено за всеки детайл - всичко е на мястото си, и персонал, и организация, и цветя, и много много красота. Но преди да отиде наистина трябва да се подготви човек, да почете темата, за да не губи време по опашки и да е ориентиран как може да види повече неща за кратко време.

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 16:37 от mimi leone

# 137
  • Мнения: 1 812
Благодарим, Мими, разказът ти ме върна там Hug На мен други европейски паркове са ми фаворити, но разбира се и Дисниленд е прекрасен! Трябва навсякъде да се отиде и всичко да се тества!

# 138
  • Мнения: 390
Готово, вече сме тук, със закупен онлайн билет и утре отиваме. Special magic ticket. Но понеже и двата парка си струват, а за един ден няма да успеем и в двата, та въпрос, може би последен: ако решим утре вечер, можем да купим билет за следващия ден, нали?
Обаче, понеже няма да има къде да го разпечатаме, би ли могло просто да покажем билета в телефона, с номера и така...? Ще ви разкажа после какво ни е впечатлението.

# 139
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Да. Онлайн може да купите билет само за следващия ден. Не съм сигурна как стои върпосът с разпечатването, не смея да кажа, за да не ви объркам. Най-сигурно е да намерите място за разпечатване. Или се обадете и ги питайте. Или рискувайте.

Имай предвид ремонтните дейности по линията на RER A, ако предвиждате да я ползвате от някоя от станциите, които са засегнати. Ремонтът се извършва в периода 29.7 - 27.8.2017



https://www.facebook.com/1407212232920852/photos/a.1429543340687 … ype=3&theater

Mimi Leone, много се радвам на хубавите ви емоции в Дисниленд!  Peace

# 140
  • Мнения: 1 160
Mileto, special ticket mini  важи за 1 ден за 1 парк.Ние искаме да си купим билети за 2 дни,но има ограничение до 6 билета на 1 резервация.Мога ли да купя билетите на 2 пъти от 1 и същ акаунт?. Нали това,че  билетът е мини, не води до някакви други ограничения, освен за датите?

Последна редакция: пн, 07 авг 2017, 00:54 от m@ria

# 141
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Видът на билета (мини и т.н.) определя само датата, на която може да се влезе. Всичко останало е еднакво.
Пише, че може да купиш до 6 билета per order. Предполагам, че можеш да купиш на втори транш още билети. Или ако не става, да го направиш през нов акаунт. Не съм пробвала тези вариации, не ми се е налагало.

# 142
  • Мнения: X
Здравейте! Има ли директен транспорт от Дисниленд до летище Шарл де Гол? Как можем да се придвижим?

# 143
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
На 1 страница в 1вото мнение има информация за всички видове трансфер от летището - дисни бус на меджик шатъл, частен трансфер (поделен с други и само за вас), влак.

# 144
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен🤗

Решихме да подарим на дъщеря ни екскурзия до Париж и Дисниленд за рожденният и ден (стана на 8г.).
След доста четене решихме да пътуваме от 11.09 до 18.09 с надеждата да има по- малко хора.
Билетите ни ще са MINI, като първо мислех да купя само два билета, единият ден в парка, другият в студиото. Сега обаче обмислям и трети ден отново е мини билет но включващ и двата парка. С него искам да наваксаме нещата които сме пропуснали. Въпросът ме е ще имаме ли физическата възможност да го направим?
Също така не разбрах трябва ли да се доплаща за мюзикълите и шоутата и трябва ли предварителна резервация да да гледаме нещо в театрите?
И последен въпрос- програмата за двата парка една и съща ли е всеки ден?

Благодаря!

# 145
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Здравей Станислава Колева, това 3 поредни дни ли ще са? Ако е така и нощувате в Париж, бая ще пътувате и трите дни. Иначе защо да не успеете, 3 дни в двата парка си е добре. Студията работят по-кратко време, имайте го предвид. Не знам финансово как би се отразило, ако просто си купите две нощувки в Дисни хотел с 3 дни вход в двата парка. Просто го казвам като вариант.

За мюзикъли и шоу програми нищо не се доплаща, включено е в цената. Ваша отговорност е да си прочетете хубаво програмата, за да знаете кое кога започва и да си подредите деня.

Програмата излиза за седмица напред, сегашната е за периода 19.8 - 27.8, малко по-дълго, защото ще правят леки промени, влизат в по-есенен режим. Преди да заминете си я разпечатайте от интернет, а там на място задължително при влизане в парка / студиото си взимате 1, 2 копия и си следите часовете за нещата, които ви интересуват. Може и сега да отделите време и да проучите сегашната програма, за да видите кое как и ако има въпроси ....

# 146
  • Мнения: 41
Mileto благодаря!

Дните не ще са поредни. Преди да организираме всичко и аз видях че времето за път от Париж до Дисни е доста и затова наехме апартамент на 15 мин. от парка. Съобразихме и късното шоу с фойерверките което започва в 23:00 и предпочетохме да пътуваме до Париж.

Благодаря отново!💐

# 147
  • Мнения: 4 230
Ако уцелите правилната промоция, ако вземете Дисни хотел цената излиза точно колкото билетите за парковете за времето на престоя. Т.е. Във вашия случай разделяте няколко нощувки в Париж и няколко в Дисни.

# 148
  • Мнения: 41
Може да обмислим този вариант за следващият път. Сега вече всичко е платено - нощувки, път, атракциите в Париж. Останаха само билетите за Дисниленд.

# 149
  • Мнения: X
ЗДравейте! Нашето пътуване наближава и вече обмисляме разни тактически въпроси. Като например това, че мислим в раничка за гръб да си носим вода и храна и се чудим дали се позволява внасянето отвън на храна и вода в парка? А също така допуска ли се качването на влакче с раница за гръб и ако не - има ли къде да оставим багажа, докато се возим на атракциите или трябва да се редуваме - един да пази раницата, а другите да се возят?
Другото, което се чудя е в колко часа да се "строим" пред портите за парка /имаме стандартен билет и не сме в Дисни хотел/? Има ли голяма навалица в делничен ден на отваряне? След като влезем в парка накъде бихте ни препоръчали да се насочим първоначално? Може би към Big thunder mountain?
В колко часа затварят повечето атракции?
Пести ли се време ако се ползва влакчето, което обикаля парка, за предвижване или е по-бързо да се движим пеш?

Общи условия

Активация на акаунт