Хипоспадия - тема 5

  • 74 025
  • 447
  •   1
Отговори
# 105
  • Добрич
  • Мнения: 400
Скрит текст:
Здравейте! Преди време ми помогнахтр като ми разяснихте въпроса с ТЕЛКа. Благодаря за което! Сега имам друг въпрос - има ли родители, на които им е била отложена комисията? Педиатърът, който е трябвало да присъства, се е отказал и реално днешното ни пътуване беше безсмислено. Ако някой има информация, ще съм му много благодарна. Simple Smile
Не ви ли дадоха нова дата за ТЕЛК?Ако няма кой да замести въпросния лекар според мен трябва да изместят датата.
Нещо подобно се беше случило на мъжа ми.Получи писмо да се яви на .... дата.Отива,но го няма в списъка.Дадоха му друга дата още същия ден...
Успех!

# 106
  • София
  • Мнения: 199
Скрит текст:
Здравейте! Преди време ми помогнахтр като ми разяснихте въпроса с ТЕЛКа. Благодаря за което! Сега имам друг въпрос - има ли родители, на които им е била отложена комисията? Педиатърът, който е трябвало да присъства, се е отказал и реално днешното ни пътуване беше безсмислено. Ако някой има информация, ще съм му много благодарна. Simple Smile
Не ви ли дадоха нова дата за ТЕЛК?Ако няма кой да замести въпросния лекар според мен трябва да изместят датата.
Нещо подобно се беше случило на мъжа ми.Получи писмо да се яви на .... дата.Отива,но го няма в списъка.Дадоха му друга дата още същия ден...
Успех!
Казаха да изчакам ново писмо. Аз ще го изчакам, но и операция трябва да се направи все пак. Нищо. А какъв е този закон, който приемат за махане на част от заболяванията, знаете ли? Нашето дали отпада? Много Ви благодаря!

# 107
  • Мнения: 28
Здравей момичета.
Моля помогнете ми, към кой доктор уролог да се насоча за преглед в Бургас.  Необходим ми е документ за ТЕЛК .
Много сте ми полезни със всичката информация която споделяте, сърдечно ви благодаря!
 

# 108
  • Мнения: 4 643
При който и уролог да отидеш, може да ти даде документ за ТЕЛК.

# 109
  • Мнения: 28
Цитат
При който и уролог да отидеш, може да ти даде документ за ТЕЛК.

Благодаря ви!

# 110
  • Мнения: 45
Здравейте отново!Пратих снимки и видео на д–р Джинович ,Отговори ,че ако е една операция ще струва 4,500евро ако са 2 ще струва еди колко си Писах му ,че искам дата и час за преглед Той отговори,че всичко е ясно и няма нужда да ходим преди операцията Сега как да действам Да пиша имейл,че искам дата за операция или трябва да се обадя на телефоните,които са посочени на клиниката или на фондацията Моля помагайте,които сте ходили Притеснявам се,че ако го оперираме в Сърбия и има после някакви усложнения,никой в България нямало да иска да го погледне, а щели да ни изпращат където сме го оперирали

# 111
  • Мнения: X
       Пиши на личния му мейл на gmail-a.Да ти даде дата за операция.Ако той не ти помогне,в Бг няма шанс.

# 112
  • Мнения: 4 328
vemani ,едва ли ще има някакви проблеми следоперативно.Ще поддържате връзка с д-р Джинович.В България също като има издънка,се изпокриват.
Успех ви желая!Не се притеснявайте-в най-добрите ръце сте!

# 113
  • Мнения: 11
Здравейте някой скоро свързвал ли се е с др.Джинович по имел защото ние пишем на личния му вече 2 месеца и няма отговор а не спираме?

# 114
  • Мнения: X
А папката спам отваряш ли си да провериш за отговор?

# 115
  • Мнения: 10
Здравейте,
Боли ме като чета постовете ви и виждам колко много деца са засегнати от този проблем....и колко много родители трябва да минат през този ад! Не се двоумете и за миг дали да оперирате децата си тук или в Сърбия. Преди 3 години ние направихме грешка като се доверихме на Момчилов в Пирогов...тогава не знаехме за Джинович. За безхаберието и простащината на "доктора" няма да говоря, само ще кажа че след операцията пениса на сина ми изглеждаше по-зле отколкото преди интервенцията. След това оперирахме в Сърбия - отличен резултат, невероятно отношение! Вече са минали 2 години от операцията, без да сме имали каквито и да било усложнения. Към днешна дата имам чудесно малко момченце ( вече на 4 годинки ) и убедена съм напълно дееспособен бъдещ мъж. Всички функции на пениса са нормални, а растежа на новоизградения уретер следва този на органа ( За протокола: Детето ми имаше тестиси, но ствола на пениса беше неразвит и скрит в коремната кухина).  Изключително щастлива и благодарна съм на Джинович, както и на всички мами които влизат тук и споделят опита си. Кураж момичета и дано всички имате нашия успех. Желая ви го от сърце!

# 116
  • Мнения: 36
Здравейте,

Понеже мир не ми дава фактът, че няма ясна причина за хипоспадията, непркъснато се ровя и разпитвам майки при всичките ни 4 операции до момента и направих свое откритие, което настоявам да споделя с вас. Става дума  за прием на Дуфастон по време  на бременността. Ако тялото ни не произвежда достатъчно прогестерон, Дуфастон подобрява баланса. Аз прокървих два пъти в началото на бремеността си и лежах за задържане. Пила съм и Утрогестан и Дуфастон. Изписаха ми ги и нито един доктор не ме уведоми за риска. И двете са прогестагени. Някои други майки, с които говорих също са пили хормонални добавки по време на бременността.  Не казвам, че това е 100% причината, тя би могла да бъде и наследствена, но може да е някаква причина и не мога да остана равбодушна към случая . Вижте рецептата на Дуфастона и моля ако сте пили някакви прогестагени, пишете тук, за да репортнем лекарствата и да предодвратим бъдещи подобни случаи. Говорих с майка, забременяла инвитро. При нея Дуфастона е даван профилактично. Що за застраховане?!? Ще се ровя за практиката и медикаментите, които се изписват в чужбина. Дайте мнения и опит по въпроса, моля


https://apteka.framar.bg/05002529/%D0%B4%D1%83%D1%84%D0%B0%D1%81 … 0-%D0%BC%D0%B3-20

и конкретно този абзац:

Бременност
Може да съществува повишен риск от хипоспадиас (дефект на пениса по рождение, засягащ отвора на пикочния канал) при деца, чийто майки са приемали определени прогестагени. Въпреки това, този повишен риск не е сигурен все още. Засега няма доказателства, че приемът на дидрогестерон по време на бременност е вреден. Повече от 10 милиона жени са приемали Дуфастон.
Съобщете на Вашия лекар, ако сте бременна преди да вземете Дуфастон.

Ако забременеете или мислите, че може да сте бременна, посетете Вашия лекар. С него ще дискутирате ползите и рисковете от приема на Дуфастон по време на бременност.







Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 23:47 от bella_richards

# 117
  • Добрич
  • Мнения: 400
Аз четох,четох.Питах и д-р Минова.Общо взето няма ясна причина.
Аз не съм пила Дуфастон.Пих фолиева киселина и Нош па,и хомеопатичните Инфлуцид,Тонзилотрен и Цинабсин по време на бременността.
Обаче имах проблеми с кашлица,която не минаваше от нищо и се задълбочи.Тогава какво ми е изписала ЛЛ не помня.Стигнах до алерголог.Тогава се наложи прием на кортикостероиди.Пих Ефира.Използвах Пулмикорт и Екозал.
Гледам сега рецептурната книжка изписани са ми на 16.03.А аз забременях някъде след 13.03.
Споделих тогава с ЛЛ,че искаме бебе и не се пазим вече.Тя каза,да изчакаме още малко.Сестрата (фелдшер е ) се обади и каза,че били безобидни лекарства и едва ли ще променят нещо...
На 30.03 ходих при алерголога и споделих.Тя ми каза ,че трябва да минат поне 3 месеца след употребата на лекарствата.Но явно вече е било късно...
Аз не очаквах да съм бременна.Теста на 1.04 беше отрицателен.А на 27.04 вече беше положителен.Когато отидох при АГ,му показах лекарствата и той ми каза,че няма проблем...
Бях започнала да забравям да си взимам Ефирата и единия инхалатор ( другият беше само при нужда).Кашлицата отшумя от само себе си.
Спомням си,че ги спрях около 8 г.с.
След операцията споделих с д-р Минова, на практика може и лекарствата да се оказали влияние...
Когато родих и АГ ми каза,че и неговия син има хипоспадия.На следващия ден и уролога,който прегледа сина ми каза ,че и неговия син е с хипоспадия...
Аз вярвам,че торовете и пестицидите може да оказват влияние в голяма степен.Живея в Добруджа,а тук всики пръскат за всичко...Аз не пуша ( да съм дърпала 20,30 пъти,но не ми е харесвало) ,а мъжа ми пуши от години.Имаше моменти да стига до 1 1/2 кутия на ден...
В 7м ходих на 4 Д интересно е ,че АГ (беше друг,не този които ми следеше бременността) беше убеден,че няма да се налага някаква хирургическа намеса при пениса.Каза,че чурката е идеална...
И да бяха видели какво можеше да се направи в 7 месец...
ЛЛ се опита да ме убеди,че може чурката да е била в сянка и да не се е виждала добре и да не забравяме,че всичко при бебето е с малки размери.
Аз доста страдах и се упреквах.После постепенно се успокоих.Казах си,че явно е било така писано...

Последна редакция: сб, 30 сеп 2017, 02:22 от laguna_s

# 118
  • Мнения: 4 643
Аз нищо не съм пила по време на бременността. Дори фолиева киселина. Никога не съм пишела, а от 12 г. не пиех алкохол (то не че преди 13 г. пиех кой знае колко. Около 50 гр.). Хранех се здравасловно, спортувах. Но ето, че детето ми се роди с хипоспадия и друго по- страшно от хипоспадията рядко заболяване. Според доктор занимаващ се с това конкретно заболяване причината е урана. Ние в Сливен си имаме уранови мини, дори Сините камъни носят това име заради урана. Моя позната живее в района на урановите мини и казва, че вечер дори когато няма звезди и луна скалите  светят. В този район рязко са се увеличили и раковите заболявания. Та според мен е Божа работа . Когато разбрах, че 9ъм бременна със сина само исках да се роди здраво бебе. Нищо повече, но уви. Хипоспадията му е най- малкия проблем. Поне има лечение. За другото му заболяване за съжаление няма.

# 119
  • Мнения: 10
Здравейте,
След 2 дни ни предстои операция в Пирогов при д-р Момчилов. Синът ми е на  1.4г. Много ми се иска мамите, които са останали с добро мнение от Пирогов  и от д-р Момчилов да пишат. Общо взето имам чувството, че темата трябва да се прекръсти "Хипоспадия в Сърбия". Всеки търси тук подкрепа и разбиране за избора, който е направил, и вместо да открия в някой коментар малко успокоение, че подлагам синът си на операция, аз изпитах паника и страхове. Всеки попитал за Пирогов получава укор под една или друга форма. Не искам да обидя никого. Вярвам, че в бг също има специалисти. Искам да намеря утеха при хора, които изживяват същото.
Интересувам се правен ли е освежителен ремонт в отделението, детето може ли да се движи свободно при условие, че е с катетър, абоката до кога стои в ръчичката, мамите от провинцията (като мен) как се снабдяваха с храна, има ли контакти в стаите, тв с монети ли е..някои въпроси може да са абсурдни, но мразя неизвестността. Ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.

Общи условия

Активация на акаунт