Дом за медико социални грижи (ДМСГД) Плевен

  • 5 589
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мами,

Преместиха ни от неоанатологичното отделение към УМБАЛ "Георги Странски" гр. Плевен в Дома за медико социални грижи поради ниско тегло. Казаха ни, че бебока е здрав и с нормални показатели засега, но е 2кг и трябва да наддаде до 2.5кг, затова ще трябвало да бъде в този дом. Видях, че там също така се грижат и за изоставени бебета и деца с увреждания.
За да постъпя в този дом при бебето трябва да си направя изследвания, които ще излязат чак след 3 дни.
Търсих в интернет мнения за този дом, но нищо не намерих освен няколко ужасяващи статии от преди няколко години и няколко за дарения.

Моля за мнение от тези, които са били там или са чували нещо.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 598
не знам за този дом, но това е абсурдно, че ви изискват изследвания, за да сте при детето си! Ако съм на ваше място, бих отказала и бих се преместила с детето в друго следродилно отделение на друга болница (при възможност). Домовете за медико социални грижи като цяло не са от най-добрите места за бебета и деца, поради липсата на достатъчно персонал да обгрижва качествено всички деца, за резултата предполагам сте чели статии. Предполагам знаете, че имате право да откажете това, което ви е казано, че трябва да направите и да намерите нещо, което ви устройва. Но, възможно е и местенето в този дом да е сред нормалните практики в тази болница. Което не го прави по-малко абсурдно, защото близостта до майката е най-важният фактор за бързото наддаване на детето и цялостния му комфорт и щастие. Успех, каквото и да решите.

# 2
  • Мнения: X
Дъщеря ми също е там от вчера. Още е в кувьоз но и на мен ми казаха за тези изследвания когато ще я извадят и ще мога да остана с нея там. Какво стана с вас? Изписаха ли ви вече. Има доста бебета и персоналът не полага достатъчно грижи за недоносените. Аз съм на ръба да се скарам лошо с тях и не знам дали ще остана там до изписването. И ние сме с ниско тегло родени три седмици преди термин. Но с това нищожно хранене от 25 мл на хранене няма да вдигне скоро нужното тегло. Днес уж вдигнали на 27 мл а тя се къса от глад. Като съм там я дохранвам но мира нямам като ме няма колко часа реве докато стане време за следващото хранене.

Общи условия

Активация на акаунт