ДУБАЙ - тема 13

  • 131 521
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2
Здравейте,

Понеже в началния пост на темата под секцията "Кола под наем" пише че е нужна международната шофьорска книжка, бихте ли споделили ако сте наясно дали същата е все още задължителна?

Според следния пост от сайта на СБА, разбирам че може да се шофира с нашите шофьорски книжки от 3 юли:

http://www.uab.org/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0 … 0%BA%D0%BD%D0%B8/

Благодаря!

# 811
  • Мнения: 20
Здравейте,

Понеже в началния пост на темата под секцията "Кола под наем" пише че е нужна международната шофьорска книжка, бихте ли споделили ако сте наясно дали същата е все още задължителна?

Според следния пост от сайта на СБА, разбирам че може да се шофира с нашите шофьорски книжки от 3 юли:

http://www.uab.org/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0 … 0%BA%D0%BD%D0%B8/

Благодаря!
Да, така е. От юли 2018 ОАЕ и България подписаха споразумение българските шофьорски книжи да се признават. Т.е. вече не е нужна международна.
Ако все пак ви е притеснено, изкарайте си една, защото не е скъпа. 25 лв и я печатат за 5 минути.

# 812
  • Мнения: 9 899
Така е, както казва Ahava. Признаха ги, но ако искате да се подсигурите, извадете си международна.
Важно е да имате кредитна карта.

# 813
  • Мнения: 735
Преди 1 месец от Авис ни искаха международна книжка.

# 814
  • Мнения: 40
Здравейте всички и благодаря за споделения опит и съветите на вече миналите през приключението Дубай Simple Smile

Летим самоорганизирано на 27.10, вече купих билети за Atlantis Waterpark & Underworld + Burj Khalifa, остава да организирам сафари и вечера по Марината. Въпросът ми е до всички ползвали ваучери, виждам че така ще ни излязат наполовин цена, но ме притеснява качеството на услугата, не намирам отзиви за фирмите с ваучери. Моля някои да сподели от кои фирми сте купували ваучери.
И още един въпрос - все още не сме се ориентирали дали да ползваме такси+метро или рент-а-кар. Проверихме цените на рент-а-кар - около 260 лв за 7 дни + застраховка 22лв на ден, общо към 400 лв, не е скъпо, има ли по-евтини варианти? Мислим да отделим и един ден на джамията в Абу Даби, та и до там ще ни трябва транспорт.
А някой да знае кога ще пуснат виенското колело? Мечта ми е Simple Smile
Май въпросите станаха повече Simple Smile)))
Здравейте!Ние летим в събота 15.09.2018,купила съм валчери от cobone.com i yallabanana.com.,и пакет екскурзии от тяхна агенция(агенцията я намери момиче от форума,с което ще се там по случайност на едни и същи дати Simple Smile)Цените са на стойността на валчерите по сайтовете за колективно пазаруване.Обещавам да споделя качеството на екскурзиите когато се върнем.Относно рент-кара ,ние персонално решихме да се откажем,защото метро линията по мое мнение е доста добре организирана ,а и такситата не са скъпи(точно колкото в Бг са)Относно екскурзията за Абу-Даби,с вземане и оставяне в хотела и посещение на бялата джамия и ред други забележителности ние е 99 дирхама...а метрото има лимит като стигнеш мисля 20 дирхама беше,не ти взема повече независимо колко пъти ще се качиш..за мен рента-кара се обезмисля...четох ,че в някой коли има скрити радари за скорост и в момента в ,който надвишиш ти се начислява глоба...има тол такса и колкото пъти минете през центъра или местата с тол такса пак се начислява..да не говорим да стане някоя беля...Споделям лично мнение и изобщо не твърдя,че е правилно,просто това бяха мойте притеснения:)Дано съм ви била полезна:)Ще се радвам да мога да помогна,така както аз ползвах помоща на мнението и коментарите  от писаното тук:)

Ок, давам повече инфо тогава за метрото:
Горна дреха, защото климатиците духат силно и е студ. В розовата кабина може да влезе само жена. Мъжа ви или приятеля ви не може - той трябва да се седи в другата кабина, където розовата зона свършва в следващата мотриса (няма прегради). Вие може да сте при него, но около вас ще има само мъже индийци и пакистанци, които могат да се опират във вас, ако е претъпкано и то нарочно!
Забранено е да се храните, пиете вода и да дъвчете дъвка. Глобата е 100 дирхама. Има мъж охрана-контрольор, който минава и оглежда кабините за нарушители.
Аз лично веднъж си влязох с дъвката в уста, за щатие се усетих по погледите на хората.

Опциите са следните:
1. Купувате си Silver Nol Card от гише (от там ви дават и карта на метрото). Еднократно плащате 25 дирхама - 6 дирхама са такса за пластиката. 19 дирхама ви остават за изпозлване, но ще трябва да презаредите още.
Пътуване в една зона - дърпа от картата 3 дирхама (от Дубай мол, до спирка Emirates Towers (офисите на Шейха, Финансовия център)
Пътуване от една в друга зона - дърпа 5 дирхама - (От Марината до Дубай Мол ) или (от Емирейтс Мол до Дубай мол)
Пътуване през повече от две зони - дърпа 7,5 дирхама (От Дейра (Union Station) до Емирейтс мол или Марината (Dubai Marina Station))

2. Купувате си Red Ticket (червен билет, не карта) и служителя го кодира като 1 Day Pass - еднодневна карта за неограничено пътуване през всички зони на цената от 20 дирхама. Най-вероятно важи до полунощ (попитайте на гишето).
3. Купувате си Red Ticket 7 Day Pass, за 7 дни на цена 110 дирхама.

Преценете, кое ви е по-изгодно като цена.

За други атракции:

- Miracle Gardens, - аз слязах на спирка Emirates Mall от метрото и от там си хванахме такси, което струваше 30 дирхама в една посока, спира пред главния вход (има паркинг), после от там си визмате такси на обратно има седянка на таксита.

- Стигане до Monorail-a с транспорт: Хващате метрото, слизате на DAMAC properties, има топла връзка с трамвая. Слизате на спирката посока Dubai Marina. Качвате се на трамвая и слизате на 4-та спирка Palm Jumeirah Tram station. Аз лично не съм ходила до там, но трябва да излезете от трамвайната станция, да пресечете булеварда и да се качите по "студената" връзка (надлез) над булеварда(със сигурност има табели на всеки 200 метра за Monorail), който влиза в търговски център, прекосявате го и стигате до Monorail-а. Вътре обаче си купувате билети - 30 дирхама двупосочно. Nol картата не важи, нито дневния пас.

От летищата до хотела - ако ползвате такси си пригответе средно 150 дирхама в една посока(зависи кое летище и къде ви е хотела). Ако намерите по-евтин трансфер, използвайте го (от хотела могат да ви предложат и вие да се спазарите) или ползвайте градския транспорт.

DXB Терминал 2 (FlyDubai) няма метро, но има трансфер от Терминал 2 (бусче) до Терминал 1 и 3, където има спирки на червената линия на метрото.

За Суковете в Дейра, слезете на Al Banyas Square и се разходете пеша.

За Al Mamzar си хванте метрото до спирка Abu Hail. От там такси. (таксити трябва да излезе 20,30 дирхама)

За Dubai Marina и плажа пред Марината, слезте на DAMAC и хванете трамвая и слезте на Jumerah Beach Residence 2. Пешеходно разстояние до плажа.

До Madinat Jumeirah, Burj Al Arab, Jumeirah Public Beach - слезете на First Abu Dhabi Bank и хванете такси.  (таксити трябва да излезе 20,30 дирхама)

Метрото работи от 5:00 сутрин до 12:00 полунощ през седмицата.
Уикендът - четвъртък работи 5:00 до 1:00 през нощта.
Уикендът - петък работи от 10:00 до 1:00 през нощта.
Ако обаче не ви се спи, може да си харесате място близко до вашия хотел, където да стоите цяла нощ и таксито да не ви излиза повече от 20, 30 дирхама.
Приятно място със заведения работещи до 4 сутрин има в началото на Марината - Stefanos Cafe и Marbaya.

Такситата - обикновено мирише, тъй като всички шофьори са индийци или пакистанци; рядко къпеще си; обикновено миришещи на храна; но това не е най-големимя проблем, климатика духа на макс и обикновено в челото ви. Ако помолите да намали, по-скоро ще ви предложи да отворите прозореца си. Отново се запасете с горно. Второ, ако имате интернет, изчислете маршрута откъде да минава. Не съм забелязала генерална тенденция да лъжат с маршрута, но може да минат по заобиколен път (10-15 км отгоре) с твърдението, че избягват задръстване. Но като цяло са много внимателни, защото ако се оплачете на компанията, могат лесно да бъдат уволнени.

Относно колите - няма скрити радари. Има лампичка на таблото, която свети срещу120 км, когато ги превишиш, по-скоро като reminder. Техническо изискване за всички коли, които се произвеждат за Близкия Изток. Но пък има булеварди, на които камерите са на всеки 200 метра, но ще го усетите, защото всички коли намаляват рязко.
Това не значи, че неможе да се кара със 140. Ние сме го правили много пъти, вкл неправилно престрояване, заради слизането по отбивки и.тн. Никога не сме получавали фиш през агенцията.
По-скоро има други глоби - камерите снимат шофьори, които държат телефона си в ръка видимо, гримат се или ядат зад волана (най-новата технология, имплементирана от 2017).
Здравейте😊
Ето ,че и нашето приключение -Дубай ,приключи.Изключително много ни хареса,невероятно различно и красива ни се видя.Имах чувството,че сме някъде 50 години напред във времето😁.Бяхме с дати 15-22 септември,температурата беше около 38-41 през деня и 35-37 вечер.Относно валчерите,ползвах ме такъв за сафарито-цена 55 дирхама на човек,без вземане и оставяне в хотела.Една от точките за качване беше на 4-5 км от хотелани и затова реших да ползваме този вариант.Взеха ни от Лулу-хипер маркет с бяла Тойота лан крузер.Бяхме 6 човека.Като качество на услугата,нямам забележки,даже ни оставиха в хотела ,а на Лулу-маркета.В лагера в пустинята ,където по-късно беше вечерята имаше още поне 30 такива Тойоти и срещнахме и други българи,който бяха платили доста повече пари от нас,а нямаше никаква разлика в начина на протичане на сафарито.Другия валчер,който ползвахме беше за аквариума цена-65 дирхама на човек с вкл.достъп до подводния тунел.Нямах ме проблеми с ползването на услугата.Абу-Даби тур с вземане и оставяне в хотела-99 дирхама на човек,сити тур на Дубай с вкл.билет за рамката пак с вземане и оставяне -99дирхама на човек и 2-часова разходка на 5 звездена галера с вкл.вечеря (вкл.вземане и оставяне)150 дирхама на човек.Резервирах  ме през Дубайска агенция за екскурзии,която я намерих ме благодарение на момиче от форума.Тя писа на фирмата да предложат цена ,за всички екскурзии на който искахме да отидем и те дадоха тези цени.Въпросното момиче и приятелят и,закупиха от тях и сафарито и Бурж Халифа(за цените мога да я попитам)просто аз бях закупила по-рано сафарите от валчерите и затова не бяхме с тази фирма(името на компанията е Baisan Travel).На разходката с корабчето,в бусчето с което ни взеха от хотела ,пътувах ме пак с други българи и те споделиха,че са купили тура през Бг агенция за 65-евро на човек...Аз лично останах с впечатление (няма идея дали е съм права обаче) ,че няма значение от цената която плащаш,получаваш едно и също...😊Единствено за тура в Абу-Даби,бяхме в малко бусче и беше адски топло,докато Бг групата ,който бяха платили през Бг агенция бяха в голям автобус и споделиха,че екскурзоводката е била невероятна...в продължение на часове им е разказвала подробна информация за всичко,което видяхме,за Дубай,шейха и негото семейство и т.н.А при нас ни разказваха на анг.(аз не съм добре с анг) и нищо не разбрах...общо взето това е, което мога да споделя като опит за туровете и валчерите😊
Екскурзията ни я организирах сама (споделям това,за да стане ясно,че не е никак трудно да се справи човек-даже без да е с добър анг.)
Ако някой има въпроси,ще отговоря с удоволствие😊

# 815
  • Мнения: 231
Здравейте, някой ще пътували на 28.10?

# 816
  • Мнения: 346
Здравейте, някой ще пътували на 28.10?

Здравейте,

ние пътуваме на 27.10

# 817
  • Sofia
  • Мнения: 647
Здравейте всички и благодаря за споделения опит и съветите на вече миналите през приключението Дубай Simple Smile

Летим самоорганизирано на 27.10, вече купих билети за Atlantis Waterpark & Underworld + Burj Khalifa, остава да организирам сафари и вечера по Марината. Въпросът ми е до всички ползвали ваучери, виждам че така ще ни излязат наполовин цена, но ме притеснява качеството на услугата, не намирам отзиви за фирмите с ваучери. Моля някои да сподели от кои фирми сте купували ваучери.
И още един въпрос - все още не сме се ориентирали дали да ползваме такси+метро или рент-а-кар. Проверихме цените на рент-а-кар - около 260 лв за 7 дни + застраховка 22лв на ден, общо към 400 лв, не е скъпо, има ли по-евтини варианти? Мислим да отделим и един ден на джамията в Абу Даби, та и до там ще ни трябва транспорт.
А някой да знае кога ще пуснат виенското колело? Мечта ми е Simple Smile
Май въпросите станаха повече Simple Smile)))
И ние летим на 27.10. до 2.11. , в Атана ще спим. Колко човека сте? Може да се организираме за Абу Даби с транспорта.

Последна редакция: нд, 30 сеп 2018, 10:32 от Darma4

# 818
  • Мнения: 56
Здравейте всички и благодаря за споделения опит и съветите на вече миналите през приключението Дубай Simple Smile

Летим самоорганизирано на 27.10, вече купих билети за Atlantis Waterpark & Underworld + Burj Khalifa, остава да организирам сафари и вечера по Марината. Въпросът ми е до всички ползвали ваучери, виждам че така ще ни излязат наполовин цена, но ме притеснява качеството на услугата, не намирам отзиви за фирмите с ваучери. Моля някои да сподели от кои фирми сте купували ваучери.
И още един въпрос - все още не сме се ориентирали дали да ползваме такси+метро или рент-а-кар. Проверихме цените на рент-а-кар - около 260 лв за 7 дни + застраховка 22лв на ден, общо към 400 лв, не е скъпо, има ли по-евтини варианти? Мислим да отделим и един ден на джамията в Абу Даби, та и до там ще ни трябва транспорт.
А някой да знае кога ще пуснат виенското колело? Мечта ми е Simple Smile
Май въпросите станаха повече Simple Smile)))
Здравейте, за ваучери използвахме тамошна фирма Baisan Travel. Разбрах се с тях чрез мейли. Платихме по банка от тук. Нямам забележки към тях , освен, че малко закъсняват с взимането от хотела. Иначе са коректни и любезни.
А виенското колело е планирано да отвори 2020г. Препоръчвам ви да посетите новата им атракция Dubai Frame . Много е интересно и вдига адреналина Simple Smile  Входа е 50 дирхама  на човек Simple Smile
Весело изкарване Simple Smile

# 819
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте, моля за съвет как да действам с плащането онлайн на билети за някои забележителности. Виждам, че всичко е в дирхами и може би е най-изгодно да платя с доларова карта, защото през евровата не знам дали превалутирането е изгодно. Какъв е вашия опит?

Благодаря, благодаря, благодаря!, 😊😉😁🤩

# 820
  • Мнения: 3 889
Здравейте, моля за съвет как да действам с плащането онлайн на билети за някои забележителности. Виждам, че всичко е в дирхами и може би е най-изгодно да платя с доларова карта, защото през евровата не знам дали превалутирането е изгодно. Какъв е вашия опит?

Благодаря, благодаря, благодаря!, 😊😉😁🤩

С левова си плащах аз.

# 821
  • Sofia
  • Мнения: 647
Някой ползвал ли е тази оферта.
Интересува ме има ли наргиле, кръгче и снимки с камила и традиционни дрехи. Защото на снимките изглежда, че има, но не са описани в офертата.

# 822
  • Мнения: 3 889
Някой ползвал ли е тази оферта.
Интересува ме има ли наргиле, кръгче и снимки с камила и традиционни дрехи. Защото на снимките изглежда, че има, но не са описани в офертата.

Пише, че има:

The safari includes: Arabic coffee, tea and sweets on arrival | camel riding | dune bashing | sand boarding | henna painting | live entertainment | photo opportunities in traditional attire | international buffet with barbecue and vegetarian options | free-flowing soft drinks and water | quad bikes, available for a surcharge

# 823
  • Мнения: 40
Някой ползвал ли е тази оферта.
Интересува ме има ли наргиле, кръгче и снимки с камила и традиционни дрехи. Защото на снимките изглежда, че има, но не са описани в офертата.
Наргилето се плаща, а дрехи се продават в една барака в пустинята.Аз лично не видях ,да дават безплатно за снимки дрехи.А камилата ,на нас ни беше вкл.в цената на тура,но ние не се качихме.

# 824
  • Мнения: 346
Здравейте всички и благодаря за споделения опит и съветите на вече миналите през приключението Дубай Simple Smile

Летим самоорганизирано на 27.10, вече купих билети за Atlantis Waterpark & Underworld + Burj Khalifa, остава да организирам сафари и вечера по Марината. Въпросът ми е до всички ползвали ваучери, виждам че така ще ни излязат наполовин цена, но ме притеснява качеството на услугата, не намирам отзиви за фирмите с ваучери. Моля някои да сподели от кои фирми сте купували ваучери.
И още един въпрос - все още не сме се ориентирали дали да ползваме такси+метро или рент-а-кар. Проверихме цените на рент-а-кар - около 260 лв за 7 дни + застраховка 22лв на ден, общо към 400 лв, не е скъпо, има ли по-евтини варианти? Мислим да отделим и един ден на джамията в Абу Даби, та и до там ще ни трябва транспорт.
А някой да знае кога ще пуснат виенското колело? Мечта ми е Simple Smile
Май въпросите станаха повече Simple Smile)))
И ние летим на 27.10. до 2.11. , в Атана ще спим. Колко човека сте? Може да се организираме за Абу Даби с транспорта.

Здравей и ние сме в Атана, само аз и съпруга ми сме. Още се чудим дали да не вземе кола под наем за целия транспорт. Но ако не вземем, може поне такситата да си разделим от-до летището.

Общи условия

Активация на акаунт