Съмнения за тендовагинит

  • 2 499
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, от десетина дни имам проблем с китката. Симптомите са подуване, намален обем на движение и болка. Общо взето болката започна внезапно като имам няколко предположения за появата и - претоварване във фитнеса ( след упражнения с прав лост); постоянното цъкане с мишката ( работя на компютър и по цял ден дефакто дясната ми китка е в напрежение от това непрестанно цъкане); третото ми предположение е малко странно, но забелязвам, че няколко дни съм си спал на ръката и като се събудя ръката ми е супер изтръпнала и вероятно се е спряло кръвосъсирването към китката. Трябва да спомена, че тази китка ми е оперирана преди 4 години поради контузия, но досега не съм имал проблеми с нея след операцията. Четох за тендовагинит и май покривам доста от симптомите за тази болест. Общо взето досега бях на самолечение като се мазах с различни гелове и пих противовъзпалителни хапчета, но ефекта до момента е временен. Общо взето съм намислил другата седмица да ходя на лекар ( макар че не знам на какъв точно и нямам особенп желание, защото и от тях съм си патиш доста и в повечето случаи раздават грешни лечения и диагнози). Та искам да попитам, ако някой е имал сходен проблем с моя - как се е справил с него - някакви ефективни методи за действие ако има в такъв случай Simple Smile ще съм благодарен на всякакви коментари и мнения, които ще са ми от полза. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 591
Не вярвате на лекар-специалист,учил н-брой години след университета( "грешни диагнози и лечения") ,а ще се доверите на съвет в бг-мама ?! Да Ви диагностицира и лекува по интернет след няколко реда описание ?!
 Shocked

Ортопед Ви трябва. Споделете населено място,да Ви насочат към някой,от когото са доволни хората. И макар да имате две китки,не неглижирайте нещата.Достатъчно самолечение.

Успех !

# 2
  • Мнения: 22
Брей, колко сте учудена..все едно като са завършили университет лекарите са безгрешни..дори не искам и да подхващам темата колко пъти са ми поставяли грешни диагнози и лечения тези велики лекари завършили пародии на университети в България. И да, много по бих се доверил на някой, който е имал сходни проблеми на моите и се е оправил, отколкото на мъката по ходене на лекари.
Явно съч грешал - не всяко мнение може да е полезно. Благодаря все пак.

# 3
  • Мнения: 25 562
Ортопед. И дано не си се подредил до степен да се наложи да те шинират.

# 4
  • Мнения: 4 411
Ортопед задължително.
Аз съм с тендовагинит. Ходих на нагревки и това ми помогна доста. В дните, когато най-много са ме боляли ръцете съм се стягала с ластични бинтове, защото иначе болката е ужасна и стигаше чак до рамото. Откакто смених климата от влажен на по-сух нещата се нормализираха.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И на мен ластични бинтове са ми помагали, заедно с мазилата.

# 6
  • Мнения: 5 591
Брей, колко сте учудена..все едно като са завършили университет лекарите са безгрешни..дори не искам и да подхващам темата колко пъти са ми поставяли грешни диагнози и лечения тези велики лекари завършили пародии на университети в България. И да, много по бих се доверил на някой, който е имал сходни проблеми на моите и се е оправил, отколкото на мъката по ходене на лекари.
Явно съч грешал - не всяко мнение може да е полезно. Благодаря все пак.

Никога ли не Ви е хрумвало,че "завършилите пародии на университети в България" са се сблъсквали с проблеми,сходни на Вашите в пъти повече,отколкото средностатистически потребител на форум?!

Вероятно нямате и представа как се кандидатства,обучава и завършва такъв университет.Защото ако имахте,нямаше да лепите епитети с такава лекота.

Да,недобросъвестни има във всяка професия.
Именно затова Ви дадох няколко полезни съвета( които явно сте пропуснали покрай учудването ми): 1.Специалистът,към който трябва да се обърнете е Ортопед. 2. Потърсете лекар,от който са доволни пациентите.

Моля!

# 7
  • Мнения: 3 157
Изчакай още малко,докато се възпали и нагоре по нерва  и тогава евентуално може да посетиш някой некадърник в кабинет:)Дотогава-нестероидни на корем(докато почнеш да се чудиш защо започва да ти играе кръвното/докато си докараш гастрит),даже може няколко наведнъж.Ако имаш някоя съседка пенсиониран ветеринар/санитарка,може да я помолиш и някоя инжекция да ти боцне!Не си давай парите,в интернет има всичко,а ти да не си глупав,я!

Общи условия

Активация на акаунт