Биохимичен скрининг

  • 13 738
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте , мами Simple Smile
Днес излязоха резултатите ми от Биохимичния скрининг , но съм на консултация в понеделник и ми е доста притеснено .
Моля , мамите правили това изследване да споделят мнение .
Благодаря Ви!!

# 1
  • Мнения: 30 802
Това са много добри резултати, с много малка вероятност за Даун. Вероятно си на възраст под 30.

# 2
  • Мнения: 19
Благодаря за бързия отговор! Да на 28 год съм Simple Smile

# 3
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Само да вметна защото е важно.Това не е изследване!!!!!!!
Това е статистика!!!!!!С две думи излишно може да ви вкарат във филми!!!!!

# 4
  • Мнения: 822
момичета има ли смисъл да правя (закъснял) бсх, ако ще правя пренатест? носи ли друга полезна информация, която да не се покрива от този генетичен тест?

# 5
  • Мнения: 10 874
момичета има ли смисъл да правя (закъснял) бсх, ако ще правя пренатест? носи ли друга полезна информация, която да не се покрива от този генетичен тест?
БХС е чисто и просто статистика (виждаш я на снимката, която е сложила авторката) и затова аз лично никога не бих си го направила. Peace Много по-важни за мен са феталните морфологии. Но всяка жена преценява сама.
В твоя случай пък съвсем не виждам смисъл от БХС, след като ще си правиш генетичен тест.

# 6
  • Мнения: 60
А как протича самото изследване,защото и аз съм пред дилемата дали да правя?

# 7
  • Мнения: 349
Най-просто казано - отидох при доктора, огледа всички органи на бебока, прави измервания и ме прати да ми взимат кръв за генетичните изследвания. След като стана резултатите му ги занесох да ми ги разчете, а самия документ го оставих при АГ-то ми. И това беше всичко - фетална морфология и БХС.
И наистина не се стряскайте от резултатите, защото това е малко като "евентуално... може би... има някаква възможност"...

# 8
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
БХС може спокойно да те вкара във филм идните месеци.Докато при феталната морфолигия там всичко е абсолютно точно(много зависи от окото на лекаря).Там няма предположения и е хубаво за твое спокойствие да го направиш.Протича,като ехографски преглед,но много по-детайлно.Гледат се пръстчетата дали са пет на брой,устичката и съответно всички органи.Много по-удачно е вместо БХС-статистиката на направиш ехокардиография при детски кардиолог.Той ще огледа подробно сърчицето на бебенцето.Заслужава си да инвестираш във този преглед за да няма изненади при раждането.

# 9
  • Мнения: 30 802
Смисълът на БХС е, че в ранен срок на бременността може да насочи има ли Даун или не. Когато стане време за ФМ, вече е доста напреднала бременността. Та едно е да разбереш и да вземеш мерки преди 12-13 седмица, другото е вече да се окаже, че усещаш движения, детето вече е голямо- обаче има Даун и какво правим.

БХС не е точна работа, но все пак е хубаво да видиш има ли носна кост и каква е нухалната транслусценция- това е още преди да са "готови" всички органи на детето, но пак си има показатели за синдром на Даун.

Ако БХС покаже нещо тревожно, следващата стъпка е НЕ да се вкарваш във филми, а да направиш амниоцентеза и да има сигурност. Та за какво ти е детайлна ФМ, ако в крайна сметка целта е рано да се хване синдром на Даун, в случай, че не искаш да раждаш такова дете.

# 10
  • Мнения: 1
Днес се регистрирах,извинявам се ако нещо съм сбъркала. Моите резултати от БХС за синдром на Даун са 1 от 90 ,някой имал ли е по–лоши резултати и как са бебчетата Ви.На 29 години съм.

# 11
  • Мнения: 23
Днес се регистрирах,извинявам се ако нещо съм сбъркала. Моите резултати от БХС за синдром на Даун са 1 от 90 ,някой имал ли е по–лоши резултати и как са бебчетата Ви.На 29 години съм.
записвам се и аз,направихме бхс и сме 1-95,много съм притеснена за сега ще повтарям теста.на прегледа доки каза че си имаме ностна костица и вратлето ни е добре но резултата ни изненада аз съм на 32г. инвитро.

# 12
  • Мнения: 20
Здравейте мами.И аз днес си видях резултатите от скрининга.Следващия преглед ми е чак на 16.08 и за да избегна притеснението до тогава.Моля ако някоя от вас може да ми даде някакво мнение.
Комбиниран риск за болест на Даун-1 от 72000
Биохимичен риск за болест на Даун-1 от 23000
Възрастовият риск за болест на Даун-1 от 1400

# 13
  • Мнения: X
Здравейте,
Всеки лекар, при когото съм била досега ми препоръчва да направя този биохимичен скрининг. На 23 г. съм, мъжът ми е на 24, не сме много добре финансово сега, та въпросът ми е според вас има ли смисъл да се подлагам на това изследване?

# 14
  • Down Under
  • Мнения: 1 128
Здравейте,
Всеки лекар, при когото съм била досега ми препоръчва да направя този биохимичен скрининг. На 23 г. съм, мъжът ми е на 24, не сме много добре финансово сега, та въпросът ми е според вас има ли смисъл да се подлагам на това изследване?
На първата ФМ докторът каза, че всичко с бебчо е наред и че няма нужда от БХС. Аз съм на 30г, таткото на 40г. Така или иначе нямаше да се изследвам.

Общи условия

Активация на акаунт