Напикаванията вкъщи

  • 5 281
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Как процедирате с напикаванията по пода когато махнете памперса ? От две седмици набрах смелост да махна памперсите и съвсем нормално да има инциденти по пода когато се заиграе в периода когато трябва да казват . До сега бяхме с килим ,защото все ми се струва че им е студено по пода на краката ,защото сме на първия етаж ,но вече не ме устройва ,а върху най - новия паркет едва ли е най доброто да се мокри ,чудя се какво да сложа нещо като баламум само в стаята в която си играят най - много .Основно ходят само по чопари ,трудно задържам нещо на краката им .Пантофи ,терлици се събуват  .За чехли са малки още ,а ми се иска да има нещо по топличко под краката им .

# 1
  • Мнения: 46 508
Никак. Сложих го и когато детето беше готово го махна само. Не е имала нито едно напикаване след това.

# 2
  • Мнения: 1 565
Никак. Сложих го и когато детето беше готово го махна само. Не е имала нито едно напикаване след това.
Как го махна само ? Ние до две години бяхме с памперс след рождения ден ги махнах .Сядат на гърне и повечето пъти там правят всичко ,но пак поне веднъж на ден се напикават в гащите и по пода ? С бибата за сън се справих ,но с памперсите още не съм въпреки това че им повтарям че трябва винаги да казват ,но уви още няма много резултат ? Мисля че може да съм закъсняла с нещата ? Дали не трябваше още преди 6-7 м

# 3
# 4
  • Мнения: 15 021
След няколко дни няма да има случайни напикавания. Децата са различни, някои и на 5 не са готови. Предприела си важната стъпка, ще ги стресираш повече, ако се откажеш сега.

# 5
  • Мнения: 46 508
От децата около мен, в/у които имам преки наблюдения, става дума по-скоро за месеци, не за дни. И то след тичане след децата да сядат на гърне, те сами не се сещат.
А всъщност пак след тези месеци те ще са готови. Разликата е само в прането и всички дресировки - седни, стани.

# 6
  • Мнения: 15 021
От децата около мен, имаше такива, които и на 4 не се сетиха. А на майките им беше по-лесно така. Синът ми се оправяше от ден първи какво трябва да прави и кога, но се случваше, ако се заиграе, да пропусне моментът. Не съм го подсещала, не съм го насилвала. Но става въпрос за 4-5 инцидента. Ничий паркет няма да се скапе, ако веднага се избърше.

# 7
  • Мнения: 25 586
Сядат на гърне и повечето пъти там правят всичко ,но пак поне веднъж на ден се напикават в гащите и по пода ? С бибата за сън се справих ,но с памперсите още не съм въпреки това че им повтарям че трябва винаги да казват ,но уви още няма много резултат ?

Недей да разчиташ винаги да си казват, а ти ги подсещай по-често. Като се увлекат в игра, децата забравят да посетят тоалетната. За да стига чак до пода, значи са се стискали дълго време. Така може и бъбречни проблеми да им навлечеш.
Ти си майката, ти си водещият в тази "игра". Напомняй им.

# 8
  • Мнения: 1 565
Сядат на гърне и повечето пъти там правят всичко ,но пак поне веднъж на ден се напикават в гащите и по пода ? С бибата за сън се справих ,но с памперсите още не съм въпреки това че им повтарям че трябва винаги да казват ,но уви още няма много резултат ?

Недей да разчиташ винаги да си казват, а ти ги подсещай по-често. Като се увлекат в игра, децата забравят да посетят тоалетната. За да стига чак до пода, значи са се стискали дълго време. Така може и бъбречни проблеми да им навлечеш.
Ти си майката, ти си водещият в тази "игра". Напомняй им.
Не смятам че се стискат напомням на няма един час дали им се пикае и държа гърнето на близо ,но понякога трябва и друга работа да свърша и не мога вечно да подканвам и така стават такива неща по пода .Малко е досадно вечно да вървя след тях с гърнето .А как ще почне само да казва ,ако вечно се тика да пикае. Как успят да пишкат на всеки час ,час и половина не знам .

# 9
  • Мнения: 15 021
Една година след махането на дневния памперс все чаках нощния да стане сух. Е, не стана. Затова просто го махнах и почнахме да ставаме всяка нощ да пишка, за да няма инциденти. Въпреки това инциденти имаше, имаше и хора, които твърдяха, че докато аз го вдигам през нощта, той няма да се научи да се буди сам, освен това няма да се научи да стиска през нощта. Но въпреки това вече не ставаме всяка нощ, ако все пак му се допишка си става сам. Иначе можеше и още да го чакам да стане готов да махне памперса.

# 10
  • Мнения: 46 508
Спокойно де, виждала ли си големи деца с памперс Laughing махат си ги, няма страшно.
Никога не съм го мислила това, всичко си стана от само себе си. Все пак живеят сред хора, имитацията е решаващия фактор.

За напомнянията, моето с готовност сядаше и просто си седеше, нищо не правеше. Можеше с часове да откара, никакъв проблем. Като станеше след няколко минути се напикаваше (и хич не й пукаше, ако не я преоблека, играе си все едно нищо не се е случило).
Та не само напомняне е нужно, но и детето да пишка, което не при всяко става по команда.

От децата около мен, имаше такива, които и на 4 не се сетиха...
Никога не съм виждала такова дете. Но вероятно има и изключения Peace
Но съм сигурна, че на 4 е станало доста по-лесно и от раз Simple Smile

# 11
  • Мнения: 15 021
Е, аз предпочитам 2-3 седмици съобразяване, наблюдение и напомняне, отколкото 2 години повече с памперс. Като го махнах, месец преди да навърши 2 години, той първо се разболя една седмица, след това отидохме на море. Като се върнахме и го заведох в яслата и казах, че вече е без памперс, сестрите се ужасиха, обаче инциденти не е имало, така че предпочитам тези 2 седмици, отколкото 2 години повече с памперс.

# 12
  • Мнения: 46 508
Не, не, разликата не е 2 г. Simple Smile
Няколко месеца е, точно колкото "ученето".
Не говорим за изключенията.

# 13
  • Мнения: 1 565
Е, аз предпочитам 2-3 седмици съобразяване, наблюдение и напомняне, отколкото 2 години повече с памперс. Като го махнах, месец преди да навърши 2 години, той първо се разболя една седмица, след това отидохме на море. Като се върнахме и го заведох в яслата и казах, че вече е без памперс, сестрите се ужасиха, обаче инциденти не е имало, така че предпочитам тези 2 седмици, отколкото 2 години повече с памперс.
И аз искам да ги пратя без памперс ,но времето все накъсява и се притеснявам че няма да има успех .Не ме отчайвайте дано до 3 годишни да сме вече без памперси окончателно .Чак до 4 г не е ли прекалено вече да спи с памперс?

# 14
  • Мнения: 15 021
За мен е прекалено с памперс да е над 2. Но това за мен, други са по-ларж. Казах, че познавам такива деца, някои от тях все още се напикават, нищо, че са на 5 и нищо, че ги изчакаха да станат "готови" на 4.

Общи условия

Активация на акаунт