Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 3

  • 74 455
  • 888
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 1 076
Мисля, че за догодина ще ви бъдат възстановени 3-те точки.

# 571
  • Sofia
  • Мнения: 5 922
Ако първо отпишете детето ще си получите трите точки.

От ИСОДЗ:
"12.2. Детето ми е класирано и записано през ИСОДЗ, но желая да го преместя. Какво е необходимо, за да мога да ползвам пак точките от поредността на желанието, по което е класирано?

В рамките на текущата учебна година, в която е записано, няма да можете да ползвате отново тези точки, освен ако не го отпишете от детското заведение, което посещава към момента. Тези точки автоматично ще бъдат възстановени за следващата учебна година."

http://kg.sofia.bg/isodz/faq;jsessionid=D9B176F4B2E1D85E5664AC93D3C7B04F#12

# 572
  • Мнения: 752
Ами аз чак сега видях, че има обявени нови места Sad а пише, че утре е крайния срок . В колко часа затварят системата? И второ - отписването как става, с отиване на място ли, лично ли или мога да пратя някой? Благодаря!

# 573
  • София
  • Мнения: 11 757
По първо желание ли е прието в далечната градина?

# 574
  • Мнения: 752
Да. По първо желание го приеха в далечната. А сега за близката градина с по- малкото точки почти нямаме шанс...много тъпо. Как така се появяват тия свободни места, въобще не съм очаквала, случайно влезнах да погледна...

# 575
  • София
  • Мнения: 6 170
Ами аз чак сега видях, че има обявени нови места Sad а пише, че утре е крайния срок . В колко часа затварят системата? И второ - отписването как става, с отиване на място ли, лично ли или мога да пратя някой? Благодаря!
Системата се заключва в 17:00 ч. Отписването е на място в ДЗ. Но дали на момента ще възстановят точките... Рискувате да останете и без това място.

# 576
  • Мнения: 752
Благодаря!

# 577
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте!
 Налага ми се да пусна малката си дъщеричка на ясла от 1 година, която тя навършва на 30.03.
Оказа се, че за яслите около нас приемът е чак септември 2018. Имало някакво класиране, обаче , януари/февруари, но така и никой от самата ясла не можа с точност да ми каже. Единственото, което ми казаха е да я регистрирам в системата. Какво означава да я регистрирам ? Аз й направих профил , но следните неща  " „Критерии / Точки", „Кандидатури", „Необходими документи" и „Кореспонденция”." дори не ми се появяват там. Каква може да е причината според вас ? Дали след като навърши някакви месеци ще се появят тези опции ? Благодаря предварително!

# 578
  • Sofia
  • Мнения: 5 922
Ако детето Ви е набор 2017, то за него все още няма яслени групи. Ще може да кандидатства за тръгване на ясла чак от септември 2018. Но да, можете да го регистрирате в системата още от сега, но ще можете да си направите желанията/кандидатурите чак около февруари 2018, когато обявят свободните места за вашия набор.

Класиранията януари/февруари са текущи и са за по-големите набори.

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 01:39 от brin de muguet

# 579
  • Мнения: 3 191
Когато дъщеря ви навърши 10 месеца ще може да участва в класирания и съответно ще се появят менютата за въвеждане на данни.

# 580
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
Когато дъщеря ви навърши 10 месеца ще може да участва в класирания и съответно ще се появят менютата за въвеждане на данни.
Hands Plus1

# 581
  • Sofia
  • Мнения: 5 922
Здравейте!
Налага ми се да пусна малката си дъщеричка на ясла от 1 година, която тя навършва на 30.03.
Когато дъщеря ви навърши 10 месеца ще може да участва в класирания...

Да, но в случая за набор 2017 ще може да участва чак на основните класирания през май 2018 с тръгване през септември 2018, не и преди това. Детето Ви няма да може да тръгне на държавна ясла веднага при навършване на 1 година, тоест от 30.03. Евентуално чрез формата на обратна връзка може да поискате смяна на набора и да кандидатствате януари/февруари с набор 2016, но за определената/ите градина/и трябва да има свободни места и да няма чакащи от набор 2016. Ако Ви е спешно мислете за варианта частна ясла докато бъде класирана.

Да я регистрирате означава да и направите профил в ИСОДЗ. На този етап нищо повече не можете да направите освен да чакате обявяването на свободните места за вашия набор.

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 03:08 от brin de muguet

# 582
  • Мнения: 752
Здравейте. След няколко "жребия" синът ми най-накрая го изтеглиха и го приеха в близката ясла. Сега трябва да отида в далечната и да кажа, че искам да го опиша, нали така? Но има друг  проблем и мисля да отида да питам в новата ясла дали могат да го запишат без лична карта оригинал на мъжа ми - с неговият адрес кандидатстваме, но той е командировка точно сега до неделя.... Имам копие от личната му карта и оригинал на шофьорската...дали ще се съгласят според вас? Просто нямаше как да замине без документи, а и не знаех, че ще се отворят нови места. И друг въпрос- в новата ясла могат ли да ми продължат 90- те дни и да не го пускам още...възползвам се от тях, защото съм бременна и не е посещавал досега старата ясла. Благодаря!

# 583
  • Мнения: 879
Здравейте. След няколко "жребия" синът ми най-накрая го изтеглиха и го приеха в близката ясла. Сега трябва да отида в далечната и да кажа, че искам да го опиша, нали така? Но има друг  проблем и мисля да отида да питам в новата ясла дали могат да го запишат без лична карта оригинал на мъжа ми - с неговият адрес кандидатстваме, но той е командировка точно сега до неделя.... Имам копие от личната му карта и оригинал на шофьорската...дали ще се съгласят според вас? Просто нямаше как да замине без документи, а и не знаех, че ще се отворят нови места. И друг въпрос- в новата ясла могат ли да ми продължат 90- те дни и да не го пускам още...възползвам се от тях, защото съм бременна и не е посещавал досега старата ясла. Благодаря!

Първо говорете с директорката на новата ясла дали ще ви запише. По принцип не е редно, защото се изискват оригиналите на ЛК, но на много места дори не ги поглеждат, а прибират само копията.
След това отписвате от старата градина. Иначе може да останете извън системата.
Имате право на нови 90 дни, считано от деня на записване.

# 584
  • Мнения: 752
А мога ли да ги прекъсна тези 90 дни, да не ги ползвам всичките, да го пусна след 30 дни например? И нали от старата градина би трябвало да ми върнат всички документи ( копия на трудови книжки и тн)?Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт