Рим - 17 тема

  • 86 721
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
Сигурно е банално, но все пак да попитам от кой сайт се купуват билети за Ватикана?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 171
Сигурно е банално, но все пак да попитам от кой сайт се купуват билети за Ватикана?
Ама изобщо ли не четете тази първа страница, защо се стараят момичетата толкова много да я направят...излагате се вече моля ви се такива тъпи въпроси спрете да задавате!

# 17
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Малко закъсняло записване в новата тема. Нека уважаваме труда на всички, грижещи се за подробната информация, която се поднася тук! bouquet
Малко неприятна новина споделям - http://www.dnevnik.bg/na_put/2017/05/18/2972475_rim_iska_da_zabr … e_da_spirat_pred/. Добре е да си даваме сметка за истинската стойност, която световното културно наследство в Рим носи.

Пожелавам на всички пътуващи много незабравими мигове с положителни емоции и радост!

# 18
  • Мнения: 31
Привет. Бърз въпрос (извинявам се ако вече е писано) - при закупуване онлайн билет за автобус от Фиумичино, ако се изпусне часа за тръгване, може ли презаверка? В този аспект на мисли, за колко горедолу се излиза от летището (полет на Уизър)? Благодаря.

# 19
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Е как ще влезеш там да се снимаш   Blush

# 20
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Привет на всички! Може ли, препоръка за място за настаняване за 4 души тип апартамент по- нисък ценови клас? Кой район да гледам, че от вчера ми се зави свят в Букинг?

# 21
  • Мнения: 31
По добре гледай през airbnb. Ние си резервирахме от 20.05. апартамент за 5-ма по 130 лв. на ден с вкл. такси и данъци,на 5 мин. пеша от Колизеума

# 22
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Моля, някой да коментира района! https://www.airbnb.com/rooms/5896843?guests=4&adults=4&l … 23&s=6NwE0wJC и този в района на Гарбатела https://www.airbnb.com/rooms/17600774?guests=4&adults=4& … 23&s=6NwE0wJC

# 23
  • София
  • Мнения: 940
За първия мога да кажа, че района не е лош. До спирка на метро А е, което ходи до центъра. Около 20 мин е пътя с метро  до Термини мисля, не съм засичала обаче. Има си местенца за кафенце и закуски, както и хубаво gelato.

# 24
  • Мнения: 697
здравейте, благодаря за новата тема Лейди и приятно изкарване в Рим  bouquet
I am the same, ние бяхме в този район отседнали и сме много доволни от апартамента и района има си всичко, между Lucio Sestio i Giulio Agricola има голям хранителен магазин и друг като рибена борса има и доста пицарии и заведения за пица и закуски.

# 25
  • Мнения: 157
Момичета здравейте! Получих файл след като платих онлайн билети за Колизеума. Нищо не разбирам. Как ще ми валидират билета, като не виждам нищо за сканиране от него, или на база резервационния код.  newsm78 newsm78 newsm78

# 26
  • Мнения: 2 031
Момичета здравейте! Получих файл след като платих онлайн билети за Колизеума. Нищо не разбирам. Как ще ми валидират билета, като не виждам нищо за сканиране от него, или на база резервационния код.  newsm78 newsm78 newsm78
С резервационния код се нареждаш на опашката за билети с резервация и с него ти издават билета на касата. Преди няколко дни бяха наистина три опашките, но не знам дали е за постоянно. Виж на първа страница е описано.

Аз се завърнах, по-щастлива от всякога. Рим е прекрасен, както винаги.
Когато се посъвзема малко ще пиша какво ново видях.  Hug

# 27
  • Мнения: 157
Скрит текст:
Момичета здравейте! Получих файл след като платих онлайн билети за Колизеума. Нищо не разбирам. Как ще ми валидират билета, като не виждам нищо за сканиране от него, или на база резервационния код.  newsm78 newsm78 newsm78
[/spoiler]
С резервационния код се нареждаш на опашката за билети с резервация и с него ти издават билета на касата. Преди няколко дни бяха наистина три опашките, но не знам дали е за постоянно. Виж на първа страница е описано.

Аз се завърнах, по-щастлива от всякога. Рим е прекрасен, както винаги.
Когато се посъвзема малко ще пиша какво ново видях.  Hug
Благодаря много. Вече започнах обратното броене и очаквам с нетърпение пътуването. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 031
Много тихичко в темата...
Да ви разкажа за поредното пътуване до Рим, този път тридневно.
Летяхме с Райън, кацане на Чампино, нормален полет без закъснение. Бях купила предварително билети за Ситбус за 8.45, но отидохме на спирката и хванахме някакъв в 8.00 часа. Какъв беше така и не разбрах, защото за този час няма по разписание, но по-важното е, че явно не гледат часа на билета.
Придвижихме се до хотела, който беше много близо до Термини, въпреки че недолюбвам този район, но ни предстоеше пътуване до Тиволи и Фиренце с влак и прецених, че заради удобството ще го преглътна. Стаята ни естествено не беше готова, оставихме куфарите и хукнахме. Разгледахме Basilica di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri, Basilica di Santa Maria Maggiore, където съм ходила поне три пъти, но сега се сетих да търся тази плоча
Скрит текст:
, която въпреки че бях чела много пъти къде е, пак не можах да намеря. На другия ден вече се поправих, видях я къде е, но е заградено и не се стига до там. Намира се в първия параклис в дясно от входа, точно от страната на плочата е магазинчето на църквата.
Там са поставени три плочи, нашата е средната, предполагам само с някаква професионална техника може да се снима, аз използвах снимка от друг форум. После се спуснахме по виа Кавур и разгледахме Chiesa di Santa Maria dei Monti и Fontana di piazza della Madonna dei Monti, от там покрай колоната на Траян, пиаца Виторио Емануеле, Пантеона и от там взехме автобус да се приберем до хотела и да се настаним. Хапнахме от тези пици https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187791-d3570028-R … e-Rome_Lazio.html, много са различни и много вкусни. Да знаете само, че заведението е тип закусвалня, няма маси за сядане, а само отвън на крак. Беше пълно с костюмирани младежи, но беше около 13.30 и предполагам заради това беше много пълно. Съвсем наблизо е и една много хвалена джелатерия https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187791-d4492728-R … a-Rome_Lazio.html.
Отдъхнахме малко в хотела и вечерта ходихме на Испанските стълби, Треви, Пантеона, Навона и завършихме с вечеря на Кампо дей Фиори, като най-накрая хапнах панирани цветя от тиква с моцарела и аншуа, но не съм много впечатлена.
Втори ден - Тиволи.
Взехме влак от гара Термини, купихме билетите от гише, но ни взеха с едно евро повече, предполагам че имат някаква комисионна. Иначе от автоматите си е 2.60 на посока.

Пътува се около час, влака беше хубав и с климатик. Билетите валидирахме на машинки преди входа за коловозите,където охрана ги проверява.  От гарата до вила д'Есте е около 20 минути нормално ходене, като се излезе от гарата се тръгва на дясно и се върви само направо. Първо се минава покрай вила Грегориана, но ние решихме да я пропуснем и не сме я разглеждали.
Вила д'Есте ужасно много ми хареса, не си спомням скоро да съм била толкова впечатлена и дори и да искам не мога да го опиша. Радвам се, че най-накрая реших да отделя време и да видя това място.
Градчето също е много хубаво, разходихме се, пийнахме кафе.
Решихме да се приберем с автобус от пиаца Гарибалди, билети си купихме от магазина за цигари, почти срещу спирката, цената е 2.20. Слязохме на Rebibbia и от там до Термини. Лично на мен пътуването с влака по-вече ми хареса.
Третия ден се разбихме от ходене  Mr. Green
Маршрута - Термини, Санта Мария Маджоре, където вече намерих плочата, базиликата Санта Праседе, някогашен манастир, където са живяли Кирил и Методий и  където Кирил е прекарал последните мигове от живота си. Отвън има плоча с Кирил и Методий https://www.google.bg/maps/place/Basilica+di+Santa+Prassede/@41. … 2.4988253!6m1!1e1. От там Колизеума, Античните римски къщи, http://www.caseromane.it/index.php/it/contatti, на антична улица на хълма Целий, около 20 стаи със частично запазени антични фрески.  След това Термите на Каракала, Чирко Масимо, Розовата градина, Портокаловата градина, Устата на истината, Еврейското гето с Фонтана на костенурките и късен обяд там. Хапнах артишок по еврейски и много ми хареса.Вечерта Пиаца дел Пополо, малко магазини, като не пропуснах любимият ми Coccinelle и среща с приятел.
На другата сутрин frecciarossa и пътуване към Фиренце, по който сигурно само аз не припадам, но това е друга тема.
Много дълго стана, за това спирам. Ако имате въпроси, питайте.  Hug

# 29
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
А за Фиренце разказ няма ли? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт