Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • на пистата
сина ми тази година ще е първи клас и утре ще подавам молбата, но се двоумя има две паралелки с разширено изучаване на хореография и изобразително искуство, какво да избера?

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 20:04 от nameika

# 1
  • на пистата
просто искам съвет.не ми отговаряте ,защото съм нова или ви свърши мастилото в компютрите? newsm12

# 2
Ама как можем да ти дадем съвет, когато не познаваме детето ти?
Всичко зависи според това какво него го влече-дали обича да твори, да рисува, да съзерцава или е подвластен на музиката, има чувство за ритъм, влечат го танците....То си е до дете.

# 3
Предполагам,че хореографията ще му е по-интересна dancing

# 4
И аз наистина не мога да дам отговор на такъв въпрос.Детето ти какво го влече,не си ли забелязала.Ако пък не го влече нито едно от двете,може би вие в семейството към какво имате по-голяма наклонност.Или какво ти се вижда по-вероятно да развие с времето?

За моето дете например бих избрала хореография,защото си е спортна,много слабичка,пластична и умира да се занимава с гимнастика.

Ама ти така питаш направо.Дай жокер.Какво мислиш ти?

# 5
  • на пистата
ами май нищо не го влече той си е малко....за това питам, кое би имало по-добра реализация след време?

# 6
ако не го влече нито хореографията нито рисуването-не мъчи детето с тези неща

# 7
  • на пистата
ако не го влече нито хореографията нито рисуването-не мъчи детето с тези неща
ами няма къде другаде да го запиша а е задължително да избера нещо.

# 8
ами май нищо не го влече той си е малко....за това питам, кое би имало по-добра реализация след време?
Много насериозно си взела този въпрос.
Каквото и да избереш, малък е шанса това да определи бъщетето му.Чак за "по-добра реализация след време" между рисуване и танци в 1-ви клас надали може да става въпрос.Виж ако определяше професионална насоченост със средно образование, вече може да се замислиш.

# 9
според мен, рисуването. и да има ръка, трябва да се развива. ако не световноизвестен художник, може пък архитект да стане! или дизайнер! или озеленител!... все хубави професии.
а, ако носи танца в кръвта си, винаги ще си го носи.

# 10
най-добре поговори с детето си,нека то да каже кое предпочита,защото ако никак не умее да рисува , то ще си е мъчение,същото и за всяко друго занимание,което не е интересно за него

# 11
Избери му учителката, а не профила на паралелката. На каквото и да го запишеш детето в първи клас - все е тая за професионалната му реализация след време. В прогимназията бях математическо чудо, де що има олимпиада съм печелила, сега в кръчмата не мога да си сметна сметката без калкулатор.

На тази възраст обаче е важно да избереш педагог, който ще има подход към твоето дете. Дали да е взискателен и взискващ и педантичен, дали да е топъл и отворен и майчински...ти си преценяш - според детето ти и според начина, по който то приема хората. Този избор за мен е по-важен ,защото първият учител не се забравя.

# 12
което го влече повече ти си прецени-ти си познаваш детенцето най-добре! Peace

# 13
Допълнителните занимания в началното училище едва ли са особено сериозни. Все едно да разчиташ на физкултулата да го направи световен шампион или часовете по домашен бит и техника - автомонтьор. Затова гледай да избереш добра учителка и бъди до него, докато свикне.

# 14
   На първо място, каквото му е по-интересно на детето, той не е малък и може сам да си каже какво предпочита. Попитай го какво му е по-интересно да танцува или да рисува, решението в случая е напълно негово.

На тази възраст обаче е важно да избереш педагог, който ще има подход към твоето дете. Дали да е взискателен и взискващ и педантичен, дали да е топъл и отворен и майчински...ти си преценяш - според детето ти и според начина, по който то приема хората. Този избор за мен е по-важен ,защото първият учител не се забравя.

Това също е много важно, кой ще го въведе в дебрите на учебния процес, с Димана имах невероятен късмет да попадна на начална учителка, която удовлетворява дори мен (при цялата ми мнителност към учителското съсловие).

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт