Какво ми се полага от здравната каса на година

  • 3 751
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте, искам да разбера за 2 пломби ( с извадени нерви) каква трябва да е цената и за нова пломба с нерв каква е жената

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Щом има вадене на нерви, това не е пломба а лечение на пулпит+пломба, което са две отделни процедури. По каса се полага един пулпит и две пломби годишно. Т.е. за втория пулпит и за третата пломба трябва да си платиш (ако нищо друго не си ползвала тази година). Цената е различна при всеки стоматолог. Може да е каквато си иска, няма ограничения.

# 2
  • Мнения: 24 313
за нова пломба с нерв каква е жената
hahaha hahaha
Обади се в ЗК и ги питай!

# 3
  • Мнения: 48
Искам да знам, защото е нов стоматолог при, който ще ходя и да няма злоупотреби. А аз не виждам кое е смешното, по- добре човек да пита за нещо, в което не е сигурен отколкото да е невеж да говори празни приказки и да се смее под чужди постове!

# 4
  • Мнения: 24 313
Написал си каква е ЖЕНАТА, вместо каква е цената, това е смешно!
Питай стоматологът, при който ще ходиш дали и колко ще иска да му доплатиш!

# 5
  • Мнения: 48
Благодаря за съдействието На всички.
Има поправяне на текст и затова се е сменила думата.

# 6
  • Мнения: 4 941
Доколкото знам аз, се полагат 3 пломби, но мисля, че амалгама, а не бяла. Ако искаш бяла, може да ти се приспадне от цената и така да се възползваш. Също и едно вадене на зъб.
Щом имаш 2 зъба с извадени нерви, ще се наложи да ти почистят каналите, да ти ги запълнят наново и да пломбират. Пломбата ще ти е по каса, а почистването и запълването на каналите няма да е, и ще трябва да си го заплатиш. Както казаха и по-горе, цената зависи от стоматолога. Peace

# 7
  • Мнения: 5 597
Щом има вадене на нерви, това не е пломба а лечение на пулпит+пломба, което са две отделни процедури. По каса се полага един пулпит и две пломби годишно. Т.е. за втория пулпит и за третата пломба трябва да си платиш (ако нищо друго не си ползвала тази година). Цената е различна при всеки стоматолог. Може да е каквато си иска, няма ограничения.
Не заблуждавайте жената! По здравна каса на здравноосигурен пациент над 18 г. никога не е покривана  дейност лечение на нерв.

Над 18 г. здравноосигурените лица имат право годишно на 1 преглед и 3 дейности ( амалгама или "по-обикновена" бяла пломба) с намаление.Трябва да представят валидна здравна книжка ( синята). Безплатно няма нищо.За фотополимер ( друг вид бяла пломба) ,за лечение на нерв ,зъбен камък и редица други дейности се доплаща по ценоразпис на конкретния кабинет.

Питайте на място за цени.Ако нямате доверие за цените,как ще се доверите за лечение ?!

# 8
  • Мнения: 6 706
По здравна каса за лца над 18 год за 2017 г. се полагат един преглед и три лечебни дейности (екстракция или обтурация(пломба) според нуждите на пациента). На лицата над 18 г. не се полага кореново лечение.  Peace

Конкретно на питането - за зъбите с извадените нерви най-вероятно ще се наложи само пломба (по 4лв се доплаща плюс потребителска такса, ако не е освободен пациента). За зъба, който се нуждае от вадене на нерв (кореново лечение), заплащането е по ценоразпис на кабинета, който трябва да е поставен в чакалнята плюс цената за пломбата, която е 4 лв. Та, ако до сега тази година не си ходил на зъболекар , трябва да платиш: 1,80 за преглед плюс потребителска такса, за всяка пломба по 4 лв плюс потр. такса и кореновото лечение.  Peace

п.п. Да, освен здравната книжка, пациентът трябва да е и здравно осигурен.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт