Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 585
  • София
Общо взето - никакви, май. #2gunfire

# 586
Май,да.Все пак трябва да мислим позитивно.Да предложиш на съседката да се премести в Германистан,там съседите са толерантни.Да предложиш да ти продаде жилището си.Ще бъде тихо,когато поискаш.Да започнеш уроци по някакъв музикален инструмент и да си акомпанирате заедно.Петел не предлагам,забранено е в жил.сгради.При други идеи,ще допълвам. Peace

# 587
  • София
Май,да.Все пак трябва да мислим позитивно.Да предложиш на съседката да се премести в Германистан,там съседите са толерантни.Да предложиш да ти продаде жилището си.Ще бъде тихо,когато поискаш.Да започнеш уроци по някакъв музикален инструмент и да си акомпанирате заедно.Петел не предлагам,забранено е в жил.сгради.При други идеи,ще допълвам. Peace

Хахаха, ударни инструменти като начало.  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 588
Любими са ми.Аз както имам желание да думкам на барабани,има да си репетирам... Crazy
Може да се обособи и стая за скуош.Също обичам да гоня топката и да я засилвам в стената.Съседи отдолу не знам как ще отвърнат на удара. Thinking

# 589
  • София
Любими са ми.Аз както имам желание да думкам на барабани,има да си репетирам... Crazy
Може да се обособи и стая за скуош.Също обичам да гоня топката и да я засилвам в стената.Съседи отдолу не знам как ще отвърнат на удара. Thinking

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Игра на дама, аеробика, скачане на въженце са добра идея. Може и да тропнете едно хорце към 1-2 сутринта.

Ихууу ихуу троп ихуууу троп троп Joy Joy

Знам какво е да имаш шумни съседи.  bouquet

# 590
Да, за съжаление авторката нищо не може да направи...

Разбирам колко е дразнещо да слушаш на хората упражненията и свирните, не всеки харесва тези произведения (и не е нужно да е простак, заради това), а дори и да ги харесва, не е длъжен да ги слуша всеки път, когато на някой му се при свири, още повече да ги слуша през стените  Shocked

Според мен трябва да има закон за тези случай ! Домът трябва да е място за живеене, а не за музикални репетиции...  Системното свирене на музикален инструмент у дома трябва да се забрани ! Не може да тормозиш съседите !

Едно е на Коледа да изсвириш нещо на пианото, съвсем друго е ежедневно да надуваш главите !

# 591
Би било страохтно, ако имаше закон срещу всичко, което ни дразни. Например, един закон забраняващ на глупаците да ни обгазяват с глупостта си, би бил изключително полезен. Ех, мечтиии...

# 592
немски съд (Мюнхен) е присъдил правото на децата да свирят в къщи и да се занимават с музика дори и когато това пре4и на съседите да си по4иват http://www.spiegel.de/lebenundlernen/schule/urteil-in-muenchen-k … en-a-1152524.html

# 593
  • София /Абсурдистан
Много харесвам дърворезба аз, както и предмети, изработени от истинско дърво. На времето бях спечелила един арт конкурс с едни кукли, като лицето, ръцете и краката бяха издълбани от дърво.  Тогава обаче  живеех в къща и едната стая беше ателие. Куклите се продадоха отдавна и от тогава нищо не съм дълбала, а новите кукли, които сега ги правя са изцяло от плат. Но сега живея в апартамент, имам съседи и отделно ателие няма.
Май е време да изваждам пак длетата и дърветата, а пък който иска нека да си свири, на мен няма да ми пречи. Обещавам да дълбая само в разрешените часове.

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 16:14 от Unknown_lady

# 594
Аз пък искам чудо да отрезви хората, които се провъзгласяват за интелектуалци само защото са завършили музикалната консерватория ! Имам познати, възпитаници на споменатото школо, с много високо самочувствие за себе си, но без покритие и не само в моите очи !

Приятелка на майка ми, доцент по финанси, която и там преподава, обяснява колко далече от реалността и живота са тези студенти, но с високо самочувствие, че знаят всичко за живота ! Слагат хората в кутийки спрямо музиката, която слушат...щом не слушаш класическа музика си простак и тем подобни...

ММ има познат неврохирург, който слуша само чалга на празници. Та нито е простак, нито е глупак, а обратното- светило в занаята си, доста начетен и възпитан човек, с когото можеш да разговаряш на всякакви теми !

Та въпросната пианистка няма нужда да "ограмотява" музикално съседите си (почти съм сигурна, че се чуди: "какъв им е проблемът на тези простаци, че свиря ?!"...). Който иска да послуша класическа музика ще отиде на концерт, но не е длъжен да слуша точно тя как свири !

В живота има и морални, човешки, неписани закони ! Ако притесняваш съседите си по някакъв начин, па макар и законен, трябва да се замислиш и нещо да направиш по въпроса !

# 595
... В живота има и морални, човешки, неписани закони ! Ако притесняваш съседите си по някакъв начин, па макар и законен, трябва да се замислиш и нещо да направиш по въпроса !
Уеуе как още мърдаш с тези разбирания? ами ако не им хареса твоя фасон то от балкона ли политаш или си търсиш хирург?

# 596
  • DE
музикалната консерватория
Това ще да е нещо като детски педиатър.

В момента тук е 28 градуса. Отворени са всички прозорци. Синът ми в момента има урок по ударни, репетира преди това 40 мин. гами и пиеси на маримба и още 20 минути на барабаните. В същото време се чуваха 2 флейти и едно пиано от съседите. В момента свирят туба и китара. Така ще е цялата седмица.

# 597
музикалната консерватория
Това ще да е нещо като детски педиатър.
hahaha
или криминално престъпление
Важното е лаф да става.
Има си минимални стандарти за обществено приемливи действия и едно от тях е пазене на тишина в определени часове, както и ненадвишаване на определени децибели при определени дейност. Извън тях всеки и свободен да прави каквото си иска.
Миналата седмица отивам в нашите да им полея цветята, че бяха на екскурзия и слушах Тиха нощ, свята нощ от съседите отгоре.  Peace

# 598
Фасонът ми не е шумен, но ако беше и пречеше, щях да се замисля, какво да направя по въпроса ! Както и направих за среднощните перални и съдомиялни, които вече не пускам след 23 ч....въпреки, че са в нормата за допустим шум !

Ако ми се налагаше да свиря на музикален инструмент нямаше да го правя от вкъщи, щом това притеснява съседите !

Човек трябва да има малко уважение към другите, а не да е дървена кратуна, щом законът го позволява !

А ти по принцип от село ли си или просто ти е забавно да говориш така ?!

# 599
... В живота има и морални, човешки, неписани закони ! Ако притесняваш съседите си по някакъв начин, па макар и законен, трябва да се замислиш и нещо да направиш по въпроса !
Уеуе как още мърдаш с тези разбирания? ами ако не им хареса твоя фасон то от балкона ли политаш или си търсиш хирург?

Ами мърдам си...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт