Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Сега не съм лекар, а и вие  Wink
така, че вие ще ме извините ако нещо е смешно и неточно обяснено, а аз искам да чуя дали някой е имал известни подобни проблеми.
Взех си БХС и ЧХГ-то ми е ниско. ЗАтова отидох при д-р Мазнейкова и на прегледа се установи, че бебето е добре и е момиче, но има известно изоставане /6 дни/, което не е особено притеснително, но пък имам "спазми" на кръвоносните съдове /предполагам главни - ниско долу при левия и десния яйчник/, които могат да са причина за изоставането и в бъдеще - за вдигане на високо кръвно /каквото вдигах при първата бременост/.
Тогава бебето ми се роди относително слабичък 2.7кг, но пък освмен високото кръвно не съм имала други неразположения.
Но и тогава в тези ранни седмици при БХС не откриха проблеми, а сега ЧХГ-то е занижено...

БТа моля да споделите - имча ли опит някой и какъв е той? Благодаря и знам, че лечение не може да се назначи по нета - искам просто вашето лично мнение!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 707
Здравей,
а zа теzи "спаzми" не ти ли предписаха някакви лекарства или витамини zа да ги успокоиШ? ОЩе повече след като се предполага, че и те са виновни са иzоставането.
Тук обикновено иzписват Магнеzий по 300 мг дневно против болки (zа отпускане на мускулатурата) преz цялата бременност, но най_добре е да попитаШ личният си гинеколог. Успех!

# 2
  • Мнения: 10
Привет!Като бях бременна и аз имах проблем с ЧХГ. При БХС риска беше минимален 1:10 000, нормални нива на АФП, но нивото на ЧХГ беше под нормата. Изрових си листа с резултатите, при мен ЧХГ е било 6,3 ng/ml при нормални от 9,6 до 42,22. Тогава бях много изплашена, но наблюдаващият ми гинеколог, на когото безкрайно вярвам ме успокои, че само това не би могло да е индикация за някакъв проблем при плода. После рових и из нета и открих, че целите бременности на някои жени преминават и завършват успешно(имам впредвид с раждането на здраво дете) със сравнително по-ниски нива но чХГ. За спазмите на кръвоносните съдове не мога да изкажа мнение, ама пък и нямам спомен тогава да са ме гледали обстойно на ехограф. Стискам палци!

# 3
  • Мнения: 518
може ли и аз да попитам за себе си?
АФП и ЧХГ са близо до долната граница ,но в норма.
дали и аз имам причина да се притеснявам?

catnadeen,извинявай,не мога да ти помогна с информация.дано не се сърдиш ,че влизам в темата ти с въпрос!

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами само по себе си ЧХГ-то май не епоказател, но все пак е нелошо да отидеш при някой СПЕЦИАЛИСТ на фетална морфология - ето че при мен се откри този проблем, който не е страшен ЗА СЕГА, но пък е повод да се следи внимателно кръвно, растеж на бебе идр неща!
така, че oska скромния ми съвет е да идеш на фетална морфология - му 19-22 г.с.
успех

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
побут

# 6
  • Мнения: 350
И при мен бе така. Ходих при Дуковски като специалист от УЗД. КАза, че плацентата е добре развита и всичко с бебето е наред. Резултатът може и да е лаб. грешка.
Аз имах болки/контракции и започнах да пия мултивитамини - Мултитабс и те спряха.
Трябва повече почивка и витамини.

Иначе бях на хомеопат (тя е прекрасна жена, познавам я от години) и както казва напоследак все повече работи с бременни и деца. Даде ми да пия 3 мес. едно прекрасно лекарство (Емералд (6сх) и съм супер!!ЛЕка бременност!!!

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моля ако още някой може да каже нещо

Общи условия

Активация на акаунт