Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
Здравейте! Вроденият нистагъм обикновено намалява с растежа, но не изчезва. Образна диагностика не дава полезна информация. Проследяване на състоянието и според находката се обсъжда поведението на лекаря.
Здравейте и от мен! Малкият ми син (1г.11м) е с вроден хоризонтален нистагъм. Какви са прогнозите при този вид и каква образна диагностика бихте препоръчали? Благодаря ви, Д-р. Константинов!

# 46
  • Варна
Здравете, Д-р.Константинов! Бихте ли пояснили последното си изречение. Благодаря ви отново!

# 47
Защо ме прескочихте и не ми отговорихте??????

# 48
Това, което искам да кажа е, че тенденцията на нистагмите от вроден тип е да намаляват по интензитет. Според развитието на състоянието се взема решение как да се подходи при конкретния случай.
Здравете, Д-р.Константинов! Бихте ли пояснили последното си изречение. Благодаря ви отново!

# 49
Здравейте!
Аз съм на становище, че ако не съм видял детето трудно е да съм категоричен за лечението, още повече че се лекува от колеги, които имат пряко наблюдение.
Защо ме прескочихте и не ми отговорихте??????

# 50
Здравейте д-р Константинов,

дъщеря ми, която е на 7 год., е Ваша пациентка. Има диоптри за далекогледство на едното око 2.5, а на другото 3.5 или 4, като има и кривогледство, ако е без очила. Имаше и "мързеливо" око, което е уж излекувано в смисъл, че понастоящем двете очи са с еднакво зрение, нормално за върастта й, като преди месеци Вие отменихте оклузията. Сега обаче искаме детето да се учи да плува по около 1 час седмично, но Вие сте ни казвали, макар и отдавна, че и половин час на ден без очилата е вредно за състоянието й. Питането ми е ще навреди ли на зрението й, ако плува с обикновени очила за плуване вместо с диоптрични такива в рамките на 50-60 мин. седмично и изобщо ще вижда ли достатъчно добре за да плува и ще криви ли много очите? В морето например и в басейни тя си е влизала досега винаги с диоптричните очила без никога да ги маха, но не си е потапяла главата и се е пазела. Когато се учи да плува обаче, тя непрекъснато ще си потапя главата в хлорната вода и не става да е с нейните си очила. Те са с ластик и няма да паднат, но водата ще й дразни очите, а и ще цапа очилата. От друга страна, съм чувала за очила за плуване с диоптри, но става малко сложно...

# 51
  • Варна
Това, което искам да кажа е, че тенденцията на нистагмите от вроден тип е да намаляват по интензитет. Според развитието на състоянието се взема решение как да се подходи при конкретния случай.
Разбрах! Благодаря ви! Бъдете здрав!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт