МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 63-та ТЕМА

  • 92 868
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Перник
  • Мнения: 4 863
...
  П.С. Съветът ми е първите десетина проби да се правят с бяло брашно на програмата за основен бял хляб. Когато се получат 5-6 перфектни самунчета може да почнат експериментите.

И в един прекрасен миг попадаш на кофти партида мая, и заповаш да получаваш тухлички Stuck Out Tongue Winking Eye Винаги нещо може да се прецака, но като цяло съм съгласна с Мунчо.

# 151
  • Мнения: X
Аз бях попаднала на кофти брашно по едно време. Уж все едно и също купувах, а се влоши качеството на хляба. Та издънки стават винаги.

По въпроса за сплескания хляб и аз съм на мнението на Мунчо.

# 152
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте! Съвсем от скоро ползвам хлебопекарна и още я разучавам. Основната ми цел е да правя по-здравословни хлябове в нея. Извинявам се, че повдигам тази стара публикация, но бих искала да помоля за рецептата на този ръжено-типов хляб с квас.
Благодаря предварително!


Отдавна се каня да се самопохваля с квасения хляб - чудесен се получава, бухва...



Ръжено-типове е този.

# 153
  • Мнения: 281
Днес се сдобих с 2 кг. брашно от лимец от производител и ще позабърша прахта от машината за хляб Simple Smile

# 154
  • Мнения: 4
Здравейте,от няколко дни сме собственици на тази машина за хляб:
http://www.tefal.bg/%D0%A3%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0- … 118/p/7211001928#
Tefal,с две бъркалки и два реотана е,до 1500 гр.
И това е първия ни хляб,мисля че се получи много добре.

# 155
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте,от няколко дни сме собственици на тази машина за хляб:
http://www.tefal.bg/%D0%A3%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0- … 118/p/7211001928#
Tefal,с две бъркалки и два реотана е,до 1500 гр.
И това е първия ни хляб,мисля че се получи много добре.

Според мен е доста препечен, което се е получило вследствие на това, че не е избран грамажа, който е сложен при приготвянето. Избрахте ли преди началото на програмата точния грамаж, според този който сте сложили за тесто и печене? Иначе е ок.

# 156
  • Мнения: 4
Скрит текст:
Здравейте,от няколко дни сме собственици на тази машина за хляб:
http://www.tefal.bg/%D0%A3%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0- … 118/p/7211001928#
Tefal,с две бъркалки и два реотана е,до 1500 гр.
И това е първия ни хляб,мисля че се получи много добре.

Според мен е доста препечен, което се е получило вследствие на това, че не е избран грамажа, който е сложен при приготвянето. Избрахте ли преди началото на програмата точния грамаж, според този който сте сложили за тесто и печене? Иначе е ок.
Да,избран е.Но и избрахме функцията за най препечена коричка и затова наистина се получи доста препечен,втория опит вече беше на средна коричка и е доста по добре.

# 157
  • София
  • Мнения: 12 006
Пробвай и на най-ниската степен на препичане и вижте кое най-се харесва у вас. Честито за машинката и със здраве да си я ползвате!

# 158
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте момичета,
бихте ли споделили когато пекарните ви минат в режим на печене реотаните постоянно ли са червени и нагряти или включват и изключват? Много ми е важно да разбера, за да видя да пращам ли моята в сервиз или не.

Последна редакция: пт, 20 окт 2017, 08:23 от nikinorum

# 159
  • Мнения: 46
Здравейте момичета,
бихте ли споделили когато пекарните ви минат в режим на печене реотаните постоянно ли са червени и нагряти или включват и изключват? Много ми е важно да разбера, за да видя да пращам ли моята в сервиз или не.

Здравей, обикновено последните 50/60 мин.

# 160
  • Мнения: 14 070
Аз пък въобще не съм видяла къде са моите реотани. Но е логично да се включват и изключват (както съм наблюдавала с котлона на печката), за да поддържат еднаква температура. Пече ли ти добре? Ако не го изпича, значи има проблем, но ако е добре изпечен, няма повод да се притесняваш.

# 161
  • София
  • Мнения: 2 919
Не може да е постоянно включен, най-малкото защото има терморегулатор.

# 162
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 180
Аз пък въобще не съм видяла къде са моите реотани. браво бре  hahahaНо е логично да се включват и изключват (както съм наблюдавала с котлона на печката), за да поддържат еднаква температура. напротив , логично е да се включва и изключва през определен период от време. важното е да се поддържа зададената температура. това е направено с цел  икономия на ел.енергия. когато температурата достигне зададената стойност реотана се изключва за 20-30 или друг период от време секунди. за толкова кратко време  температурата в машината не може да спадне рязко. след като се включи реотана отново той за доста по-кратко време от първоначалното достига необходимата температура.
при старите котлони няма изключване - те работят на степени (последователно и успоредно свързване на 2 реотана). при новите (керамични) доколкото знам се включват/изключват при достигане на определена температура или за определено време.

Пече ли ти добре? Ако не го изпича, значи има проблем, но ако е добре изпечен, няма повод да се притесняваш.
Здравейте момичета, и момчета  Laughing

# 163
  • Мнения: 14 070
Е, и аз това имах предвид. Изключват се за кратко и пак се включват.

# 164
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 180
Е, и аз това имах предвид. Изключват се за кратко и пак се включват.
е, извинявам се. прочетох , че "Не е логично ..." Joy

Общи условия

Активация на акаунт